Посвојување на деца

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Да без размислување. Прво да го средам мојот живот и да знам дека имам фул средства за да можам да го издржувам и да му пружам букално се.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Па ако неможам да имам свои деца и ако немам финансиски проблеми дефинитвно би посвоила!Би го сакала и би го чувала највеќе исто како да е мое
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Добро бре, Noob и MAR MAR,можевте барем една реченица појаснување на својот став да дадете.Туууу,ама сте мрзи! :):)
Па, како ќе разбереме, зошто да и зошто - зш да не,а??аааа??? :)
Одма да сте се вратиле и да си влезете во пост и да ми објасните.Па не е фер да ме оставите во незнаење,па...:)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Ako imam problem da nemozam da imam svoe-rodeno dete zasto da ne.Prva prednost e sto i jas ke mozam da se osetam kako rpditel i da ja imam taa slatka obvrska ,a vtoro ke mu pomognam na nekoe malo sustestvo da raste zdravo, dobro zgrizeno i so roditeli.
 
С

Сатори

Гостин
Скоро сите на темава одговориле дека посвојувањето дете е втора варијанта...значи ако не ме бива мене, ајде ќе најдам некое др. дете.
Знам дека многу грубо се изразив, ама така е!
+ како би му било на детето да знае дека е посвоено само затоа што мама и тато не можеле да имаат деца.:nenene:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ако не можама да имам деца, би посвоил, љубовта во бракот со тек на време се сведува на децата
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
I da imam svoi deca bi posvoil dete...
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Не би посвоил, бидејќи цело време ќе се носам со помислата дека еден ден ќе морам да му кажам дека не е моја крв и се плашам како ќе реагира на тоа. Затоа не. Доколку не можам да имам деца, би отишол да се лекувам безусловно, на секој начин да пробам. Надежта умира последна.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
da zosto da ne posvoam dete ne e vazno koj te rodil tuku koj te izgledal
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Да,би посвоил...зошто да не?Мислам...не е лошо да придонесеш да не страдаат се повеќе и повеќе деца во светот,да не умираат од глад,без разлика дали можам да имам свое,само треба да бидам финансиски способен и нормално да се однесувам одговорно кон децата,за другото не ми е воопшто важно(како на пример дали имам жена,дали можам да раѓам деца и слично..
За Јахутерминал
што би ти направиле децата ако дознаат дека не си им прав родител?Јас мислам дека ако нешто лошо од првин помислат,многу брзо потоа ќе сватат дека тоа што се посвоени од родител не се помалку сакани туку некој да посвојува туѓо дете значи дека мора да се заљубил во него,премногу го осетил како свое така што не можел да го остави да живее беден живот + тоа ако ти не си ги посвоил или некој друг ќе ги посвоел или ќе останеле во сиропиталиште некое или на улица да просат,каде би им се допаднало повеќе?
И за крај,тие не знам колку ќе те сватат дека тоа што не се твои деца ги прави помалку важни,тоа зависи од тебе,бидејќи ти си тој што ќе ги насочуваш во животот,и ти си тој кој треба да ги воспита дека без разлика што не им е биолошки родител треба да го почитуваат како да им е вистински татко :smir:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Би посвоил зашо да не,не значи дека ако не можеш да имаш деца не можеш да бидеш добар таткоto e to
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ако имам услови,и да имам мои би посвоила.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Лејди Сатори напиша:
Скоро сите на темава одговориле дека посвојувањето дете е втора варијанта...значи ако не ме бива мене, ајде ќе најдам некое др. дете.
Знам дека многу грубо се изразив, ама така е!
+ како би му било на детето да знае дека е посвоено само затоа што мама и тато не можеле да имаат деца.:nenene:
Лејди Сатори, без лажен морал. :toe:На прсти се бројат луѓето кои би посвоиле туѓо дете кога би можеле без проблем да родат свое.

Кога не би можела да родам, секако дека би посвоила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom