Поплаки

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
4.957
Зошто бе Доменик Тим ми земаш не спиени ноќи, зошто бе вол еден волосан !
Го играм 3:0 точен против ебаниот Кудла, и ај реков ќе го следам како ќе игра и ми игра 1 сат и кусур против овај посраниот кој најголем успех му е освојување на турнитор во Зелениково :facepalm:
Наместо да си биди прв сет 6:3, 6:4 лаганица да си го земи, тој ми игра на тај брејк, и во тај брејк имаше 2 сет топки, од 6:4, моронот му напрај 6:8 па јас да го земев рекетот немаше 4 со ред да изгубам !
Смотан еден, да бог да да изгубиш ! И ко ќе се вратиш дома куќата запалена да ти биди гнидо една скапана, 300 евра ми бегаат заради овај неподвижниот :mad::mad::mad:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Zasto be ?!
Poluvreme 13poena,3ta cetvrtina 18 i na kraj samo 20poena i 1/4 slobodni ..na 5 minuti pred kraj promasi cist zicer,koga proba da glumi cirkuzant so zakucuvanje i topkata izleze od kos ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Никогаш појќе да не заигрет на европско или светско да дајт господ .. да му ебам сељаците 5 разлика водеа и ја посраја последните 10 минути ... а оние копиљчињана млади да не просперирет појќе да игрет во втора лига мкд !!
Screenshot_7.png
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Poslednite 5min bez poen,i samo eden obid za 3 .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Koj maler ..za 3 dena mi zedoja 40K ..znaci koja sreka,prvin Gordon zavrsuva na 16poena ..
Mathews nitu edna trojka,od samo 3 obida,i 2od4 od slobodni,poslednite 9min bez poen,iako na tiket mi bese pisan Howard +,go preckrtuvam pisuvam Mitchell +,pa na kraj da citam na forum deka Mathews bil napizden na Portland,pa aj logicki over,iako i slabo branat SG ..a ova denes e kapak na se,poslednite 15utakmici site gg3+ pomegu niv,plus prijatelska,pa aj ke ima golovi,pa oni samo po eden sut prvo poluvreme,dodaj na toa,pri 0:0,v 50min ponisten gol za Luzern,62 za 1:0 i taka si zavrsi,iako v 88min Bazel si promasi penal ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Предвреме да се исплачам од Лузерпул , ебате дрварите, шанси игра, пенал промашило тоа грдото шеј... мрш бе.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Po greska namesto PG go pustile Carmelo,tek koga si otidov doma,uvidov,i taka ubavo si ojdov da storniram,deckoto se izvini,zasto nosev i livceto na koi gi pisav,mu dadoja dozvola da storniraat,i mi dade nova dopuna,so novi koef i granici,i tamu Lowry i Beal pokaceni za poen,aj si velam ovie dvajca zaebani,onaka Caramela ke odi over,protiv bivsine,pa aj ostaj,onoj pa sut ne zede vtoro poluvreme ..krv da sere,Canaan da ti se zdesi ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Screenshot_2018-02-04-11-04-08.png

Другар го препиша истиот лист за 50 денари, околу 12 и кусур илјади му носеше.

Најинтересно на листов е тоа што од 10 утакмици дури 9 излегоа било кога икс, додека од тие 9 дури 8 беа нерешено на полувреме. Само 4 пишав и тоа викам доволно ќе е да не барам преку леб погача, ама требаше повеќе. Кој курац се набутав на Леверкузен, најмногу ми е мака. Заледена 0-0, а и оваа белгиската исто 0-0 на полувреме. Последната недела се на вакви листови за 2-30 денари имам погодено 8/10 било кога икс и тоа сите на полувремето. А уште пожално е што другите кои ги имав 3+, ГГ и слични срања(независно дали влегол типот или не) најчесто си завршуваа 0-0/1-1 уште на полувреме.

Мора да пробам некоја подобра уплата, барем 200-300 денари вака одамна не ми одело, со ваква леснотија да погодувам некој тип. Многу повеќе ми лежи да истипувам тешка утакмица, која што е исфорсирана од кладилницата дека ќе има голови, а јас знам дека нема да биде така. Уште полесно ми е типувањето на прво полувреме, некако полесно ги проценувам утакмиците како би можело да се движат во првите 45 минути.

Мора да закачам некој лист со основа Х прво/Х било кога. Па макар бил и вакво лото со солидна добивка 9-10 илјади.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Po sramen pad od ova so Howard imam i edno od preklani koga Embiid se drzese na granica od 14.5 i ne uspea da prebaci iako imase na poluvreme 13poena i igrace uste 14min vtoro poluvreme ..ova so Howard e neobjasnivo,za nepolni 10min u prva cetvrtina 10poena ..i otkako odigra uste 22min do kraj uspea uste samo 2poena da daj pri kraj na natprevarot ..cudno kako i dvete ekipi otidoa na 100+ poena,znaejki kako igraa posledni nekolku,kako da se natprevaruvaa 3pt contest ..samo 8suta od koi 6 pogodi ..nikako da mu simnat topka,znacajno po snasen i se,i se gledase deka nemaat lek,a i ne probuvaa da go fauliraat,znaejki deka se bezpomosni C na Indiana ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom