Поплаки

Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Bolje da ostanes na 0poena nego na tie 6 za 2min ..do posledni 4min pred kraj imase 0/4 od igra ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
26034458_10211920980714722_1738947012_n.jpg
Мал фрагмент од ИЗБЕГАНА СРЕЌА последните неколку месеци.
Сеа сум апсолутно сигурен дека ако некогаш ЈАВНО СЕ ДЕЛЕЛА СРЕЌА сигурно јас не сум присутен ниту во државата,ниту во галаксијата.
БЕМ ТИ СРЕЈЧА,БЕМ ТИ ХАЗАРДЕРСТВО,ДА ТИБАМ ЛЕСЕН НОВАЦ И СЕ ПО СПИСОК:uzi:
цццццц.:sramezliv:
Само од септември досега за 3 месеци преку 50 и кусур добитни(уствари губитни) бет-ОЈ на БЕТ 365 заминаа јабана,водев статистика,ама сеа и мие страФ да погледнам во HISTORY колку пари требаше да зеам,сигурно над 2500 евра чиста добивка,и тоа играм со ситна уплата,максимум до 20 евра.
ПРОКЛЕТА КЛАДИЛНИЦА,мора бајач да викнам за овие,да ги тргнат малерите од мене.
Невозможни сценарија
-како да ти гледаат шо играш и за ИНАЕТ ЌЕ ИЗИГРААТ(или во мојот случај) НЕМА НИШТО ДА ОДИГРААТ за да ме заебат.
Ненормални чуда се случуваат, нормално против мене.
Чуда во спортска смисла,огромни фаворити делуваат како аматери,екипи со просек од 30 гола по меч(во ракомет)кога ги чекам на индвидуален тим учиник си даваат по 20 гола,нормално,полувреме во ракомет завршува 8-7,ок е.:bravobe:
Играј на конечен тогаш научна фантастика се резултатите,на голманот(Стојковиќ од Партизан) од раце му паѓа обична топка по нафрлање и на овај кретенот му се лизга топката и му ја дава на тацна на Којашевиќ од Војводина да си закуца на празна мрежа, а со Звезда се уби од зицери бранење да му ебам фрузурата петпарачка да му ебам.
Металург го гази Медведи во Русија,нормално во Скопје играат небаре некои тешки аматери од типот на РК Сибир во Руско аматерско првенство,Валенсија не губи од Реал,Барса,Атлетико,нормално ја чекаш на ебена дупла шанса со Еибар и си губат лаганица.
За Реал да не прајме муабет,4 добитни тикети ми изгореа,легенди.
Многу примери се,да не се нервирам да елаборирам,ова колку да се надоврзам на муабетот.
Најјако,уствари најтрагично во целата оваа жалопојка е следното-правам (пичкарски) КЕШАУТ, и како по некој шаблон до крај се се мести како треба(ше) и останувам со ситнежот в раце,и тој не останува,и тој ќе го земат:pos:
Ок е.се да ви ебам,ок е.
Да имаш над 80 и кусур % погодени типови и пак со :kuracc: в раце или не знаеш да играш,или си малер,а кај мене изгледа двете работи заедно се поврзани,во неразделна врска,кохезија:sekcza:.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Прегледај го приврзокот 182304
Мал фрагмент од ИЗБЕГАНА СРЕЌА последните неколку месеци.
Сеа сум апсолутно сигурен дека ако некогаш ЈАВНО СЕ ДЕЛЕЛА СРЕЌА сигурно јас не сум присутен ниту во државата,ниту во галаксијата.
БЕМ ТИ СРЕЈЧА,БЕМ ТИ ХАЗАРДЕРСТВО,ДА ТИБАМ ЛЕСЕН НОВАЦ И СЕ ПО СПИСОК:uzi:
цццццц.:sramezliv:
Само од септември досега за 3 месеци преку 50 и кусур добитни(уствари губитни) бет-ОЈ на БЕТ 365 заминаа јабана,водев статистика,ама сеа и мие страФ да погледнам во HISTORY колку пари требаше да зеам,сигурно над 2500 евра чиста добивка,и тоа играм со ситна уплата,максимум до 20 евра.
ПРОКЛЕТА КЛАДИЛНИЦА,мора бајач да викнам за овие,да ги тргнат малерите од мене.
Невозможни сценарија
-како да ти гледаат шо играш и за ИНАЕТ ЌЕ ИЗИГРААТ(или во мојот случај) НЕМА НИШТО ДА ОДИГРААТ за да ме заебат.
Ненормални чуда се случуваат, нормално против мене.
Чуда во спортска смисла,огромни фаворити делуваат како аматери,екипи со просек од 30 гола по меч(во ракомет)кога ги чекам на индвидуален тим учиник си даваат по 20 гола,нормално,полувреме во ракомет завршува 8-7,ок е.:bravobe:
Играј на конечен тогаш научна фантастика се резултатите,на голманот(Стојковиќ од Партизан) од раце му паѓа обична топка по нафрлање и на овај кретенот му се лизга топката и му ја дава на тацна на Којашевиќ од Војводина да си закуца на празна мрежа, а со Звезда се уби од зицери бранење да му ебам фрузурата петпарачка да му ебам.
Металург го гази Медведи во Русија,нормално во Скопје играат небаре некои тешки аматери од типот на РК Сибир во Руско аматерско првенство,Валенсија не губи од Реал,Барса,Атлетико,нормално ја чекаш на ебена дупла шанса со Еибар и си губат лаганица.
За Реал да не прајме муабет,4 добитни тикети ми изгореа,легенди.
Многу примери се,да не се нервирам да елаборирам,ова колку да се надоврзам на муабетот.
Најјако,уствари најтрагично во целата оваа жалопојка е следното-правам (пичкарски) КЕШАУТ, и како по некој шаблон до крај се се мести како треба(ше) и останувам со ситнежот в раце,и тој не останува,и тој ќе го земат:pos:
Ок е.се да ви ебам,ок е.
Да имаш над 80 и кусур % погодени типови и пак со :kuracc: в раце или не знаеш да играш,или си малер,а кај мене изгледа двете работи заедно се поврзани,во неразделна врска,кохезија:sekcza:.
Зошто не пробаш сингл или дубл да играш ако имаш 80 % погодени типови, нема шанси со дубл играње да не си у плус.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Зошто не пробаш сингл или дубл да играш ако имаш 80 % погодени типови, нема шанси со дубл играње да не си у плус.
Па пиша,на мали уплати игра човекот.


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
2017-12-23 22.39.58.jpg 2017-12-23 22.39.18.jpg

АЗ Алкмар на едното и другото Ексцелзиор - Твенте. Ај барем АЗ Алкмар можев само 1 да ги играм, второво и така е на среќа пишано, среќа шо ја немам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Зошто не пробаш сингл или дубл да играш ако имаш 80 % погодени типови, нема шанси со дубл играње да не си у плус.
Треба менување на стилот,да,ама грото од типовите ми се со мали квоти(на пониски граници ,тотали,додатен хендикеп) на бет365,стварно топ понуда имаат за ракомет, и примарна цел ми е да скоцкам од 7-10 коеф,а за да го направам ова ми се собираат некогаш и по 12 утакмици на тикет,и многу нормално е шо ќе ме заеби некоја "сигурна".
Најчесто ме паѓаа "најсигурните".
Ќе мора сеа за ЕП во Хрватска да мењам стил,не оди вака.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Треба менување на стилот,да,ама грото од типовите ми се со мали квоти(на пониски граници ,тотали,додатен хендикеп) на бет365,стварно топ понуда имаат за ракомет, и примарна цел ми е да скоцкам од 7-10 коеф,а за да го направам ова ми се собираат некогаш и по 12 утакмици на тикет,и многу нормално е шо ќе ме заеби некоја "сигурна".
Најчесто ме паѓаа "најсигурните".
Ќе мора сеа за ЕП во Хрватска да мењам стил,не оди вака.
Не сум јас никој да ти кажувам како да играш, твои пари си се, ама и јас играв така по 8-9-10 утакмици фудбал кецови двојки и сакав со 100 денари да фатам 100 евра. Оваа сезона од септември негде почнав да играм по 2-3 максимум 4 утакмици, негде до кај 5 квота праам и на 3-4 стотки уплата влегуваат по 1500-2000 денари. Многу подобро ми иде вака отколку претходното играње.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
@Tomasino брат потполно сочувствувам и те сфаќам како ти е затоа што нешто слично е и кај мене. Последниов месец олабавив со фудбалите и почнав да играм хокеј. Кај фудбалите има толку премногу понуда и игри што едноставно дојде ситуација да е невозможно да се фати тикет, каков сака нека е. Пример, вчера играме тикет ортачки, најсигурен што може, демек...Милан 2+, Евертон 2+, Јуве 2+, Лацио т1 2+, Лестер 2+ и секако Реал 1х&2+. Резултатот? Реал губи како второкласен тим, Рома не дава зицер во 95та мин, евертон лагано 0-0... Денес не ни планирав да играм ама излегував и пошто има моцарт во зградата ај реков ќе чкртнам нешто колку без ич и пишам тикет со еден хокеј и 4 фудбали, се погодено како ретко кога, посебно што ајакс ја имав 4+ а на пол беше 0-0...и паѓам на кошарка Бујукчекмече 162.5+ на помалата граница. Заврши 101-58 а последни 2 напади промашија и капак на се имаше 2 слободни и тие ги промашија и домашниве се бранат ко последно да им е а водат 50 разлика :confused:. Да се вратам на хокејот, кој почнав да го играм по сугестија на другар кој за краток период фати 3-4 тикети со по 5-6 утакмици исклучиво 5+ на екипи од лиги каде што има голови многу како германија, австрија, норвешка, данска...и коеф се 1.4-1.6. Вчера немаше многу избор и пишав КХЛ. Редам 7 утакмици, мешано 5+, 5-, 6- и 7-...фаќам 6 и една која според статистика едноставно мораше 0-5 да заврши или макар и 0-6, заврши 6-3 :LOL: а ја имав 0-5 гола. И уште во 5-6 наврати месецов паѓав се за една утакмица или две каде што фалеше по еден гол а сум ги чекал 5+. Од цела лига од 7 утакмици, 6 ќе влезат 5+, само мојата завршува 2-2 :ROFLMAO: комедии.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Mame mu ibam ..8poena prva cetvrtina,vtora 0 so samo 3 suta ..od koi eden obid za dva poena i posledna sekunda trojka,koja bukvalno izlegoja od kos ..pak do kraj stigna do 20poena ..al dzabe ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Дами и господа, сведочите на најголемиот дебилизам во поновата историја на кладењето. Станувам сабајле, го проверувам Ирвинг глеам дал за еден поен повеќе од границата, одма ја напраив оваа фаца
, го проверувам Порзингис лаган минус, проверувам Милвоки тепале и си праам
.
Идам мијам лице, тргнав да си го правам утринскиот победнички чај ама отидов да си го земам телефонот да видам што има по нетов и ми бил телефонот остаен на хокеј резултати, пошо кошаркариве од Софа скор ги проверувам и викам чек да видам америве колку тепале и кога отворив се деси ова



Еве го тикетот иначе

Ради супер тип ставена, гром да го акне тој што измисли супер тип, све да им ебам.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

15-6 sutevi u gol,1:1 ..posledni megusebni skoro site gg3+ ..prokleti ..

Wall na 17poena so 70% sut,so samo 10 upateni suta,od koi 50% za 3poena 2od4 ..i samo ednaska na slobodni ..vcera bas gledav repriza ..i tie suta sto gi promasi bea isforsirani,na dva navrata imaa kontra dva na eden,kade mozese sam da zavrsi,on proigruvase,vtoro poluvreme slicna situacia,smeneti ulogi,ne mu asistiraat ..jbm ti sreka .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom