Понизок дечко

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Кошарката може да помогне во извишувањето, но гените си го прават своето. Не можеме да одиме против природата. Освен ако не е подготвен да даде илјадници евра за операции и ставање шипки.
172 е коректна висина
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
ДО некој аспект и висината претставува проблем. Но ако вашата љубов е преголема тогаш висината и ништо друго нема да имаат некое посебно значење. :smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Идев ја со повисока девојка.
Беше доста интересно, особено кој ќе излегавмо низ град заедно.. а ја живим у мал град xD
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Aко е малце понизок ај ок е се трпит.
Ако е една гла понизок искрено не би.....Некако глупо ми е!Плус ко ќе се качам на штикли на шо ќе личиме?
Едноставно не се ни загледувам во некој шо се многу пониски од мене.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како машко можеби не би ми пречело ако е девојката малку повисока од мене, но сепак со оглед на тоа дека сум релативно низок (172) некако по дифолт девојки што се над 177 - 178 (+ штикла) никогаш и не сум ги загледувал нешто многу.

МИслам дека висината не треба да биде којзнае каков проблем, но сега па не да биде ии некоја разлика од 20 см во корист на девојката или пак девојка која е висока 155 сигурно не би сакала да има уште понизок од неа.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Повисока девојка никако бар за мене.Ретко гледам девојки повисоки од мене и неможам да се замислам со некоја од нив.Просечно сум висок 179-180cm,не патам од комплекси за висина ама сепак уште некој сантим не би одбил.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Ако си го сакаш не слушај нииииииикој. Јас имав слична ситуација, со дечкото бевме иста висина. ама ко ќе се качев на штикли сите не гледаа и им беше смешно (прост, глуп народ :mad:) само ради висината му раскинав. фатив друг но не е тоа тоааа јас него го сакавввв. Ииииииии му се вратив ЧД
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
imam ponizok decko i 4 meseci sme zaedno, moite roditeli non stop mi mrchat ama mene mi e ubavo i sum uste so nego. mozebi fizicki ne sme adekvatni ama super ni e , zabavno, sega za sea sme ok a za natamu zdravje, sto mislite vie za takva vrska pomegju povisoka devojka i ponizok decko.
So samoto toa sto si ja stavila temata na forumov si mu raskinala. Jas sum tip sto nemoze da se pofali bas so nekoja visina i znam sto znaci nekoj celo vreme da ti jade gomna za toa sto ti go dala prirodata.
JAS LICNO DA SUM NA NEGOVO MESTO VEDNAS BI TI RASKINAL!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Како машко можеби не би ми пречело ако е девојката малку повисока од мене, но сепак со оглед на тоа дека сум релативно низок (172) некако по дифолт девојки што се над 177 - 178 (+ штикла) никогаш и не сум ги загледувал нешто многу.

МИслам дека висината не треба да биде којзнае каков проблем, но сега па не да биде ии некоја разлика од 20 см во корист на девојката или пак девојка која е висока 155 сигурно не би сакала да има уште понизок од неа.
Me 2.Исто и јас сум 172 и не ги ни погледнувам тие што се повисоки од мене.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Искрено, темава ми е малку бесмислена. И што има врска висината на луѓето со љубовта. Јас, не сум низок(имам висина од 179 см), но строго сум против секаков вид на физичка дискриминација врз другите луѓе. Од моја гледна точка, сакам и високи и ниски девојки без притоа да имам предрасуди во поглед на нивната висина. На крајот на краиштата, девојка си е девојка;)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
So samoto toa sto si ja stavila temata na forumov si mu raskinala. Jas sum tip sto nemoze da se pofali bas so nekoja visina i znam sto znaci nekoj celo vreme da ti jade gomna za toa sto ti go dala prirodata.
JAS LICNO DA SUM NA NEGOVO MESTO VEDNAS BI TI RASKINAL!

А зашто би и раскинал, што има згрешено со темава?

Јас сум понизок 1 сантиметар, ама само додека девојката е на штикли :)
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Темата е баш добра и не гледам дека нема смисла како што викаат другите.Секој си го кажува своето мислење.Јас не сум многу висок и многу ме привлекуваат малку повисоки девојки од мене и не би имал проблем ако би имал малку повисока девојка секако ако и таа се сложува да има малку понизок дечко.Висината е природа,генетика,ние не бираме колку ќе растеме.Никој не е крив што некој е ептен висок а некои се ниски.Едноставно ако во љубовта има хемија,разбирање,почитување и се друго за една врска да функционира тогаш разликата во висината е занемарлива.:toe:
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
33
Поени од реакции
0
Moze ne izglea najubavo onaka koa ke vidis takov par ama mislam deka ne e niso strasno..samo zaboravi stikli :) Jas idam so decko sto e kolku mene visok i ako oblecam stikli sum malce povisoka od nego so ne mi smeta ic...si se sakame i toa e bitno<3 ;)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Понизок од мене... па ако се испедофилисам со петтоодделенец :vozbud: А иначе не крај на свет ако девојката е повисока :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom