Понизок дечко

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Мислам дека не е важно тоа толку. Поважни се чувствата.
Јас сум малку повисок од девојка ми, а таа се грижи да не облече некои поголеми штикли па да не биде повисока од мене. Јас и викам дека мене ми е сеедно и дека не треба премногу со тоа да се преоптоварува...
Не вреди да се замараш со такви работи.
Spored mene ubavo bi bilo koga deckoto bi bil povisok, i zatoa koga biram se obiduvam da go biram taka troa poiviosk od mene, ali jbg se zatreskav vo eden za santim povisok od mene :pos2::pos2::pos2:(bez navredi)....ne deka e vazno, ali sepak treba da bidat nekoi raboti umreni t.e. da ima logika nestoto...da ne bide deckovo 5metri, a zenskava ni 20cm nema logika, zatoa biras nekoja sto ke ti odgovara
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Spored mene ubavo bi bilo koga deckoto bi bil povisok, i zatoa koga biram se obiduvam da go biram taka troa poiviosk od mene, ali jbg se zatreskav vo eden za santim povisok od mene :pos2::pos2::pos2:(bez navredi)....ne deka e vazno, ali sepak treba da bidat nekoi raboti umreni t.e. da ima logika nestoto...da ne bide deckovo 5metri, a zenskava ni 20cm nema logika, zatoa biras nekoja sto ke ti odgovara
Ех сега па и ти па, бирам вака, бирам онака. Во љубовта нема бирам не бирам.:nenene:

:smir::smir::smir:
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Ех сега па и ти па, бирам вака, бирам онака. Во љубовта нема бирам не бирам.:nenene:

:smir::smir::smir:
e tuka si greska...........ako ne biras, togas znaci deka si se fatil so prvata poso ne biras taka ispaga
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Не мислев воопшто на тоа.
Нормално дека ке бираш дечко/девојка по некои твои критериуми, ама по некоја логика на нештата тие критериуми би требало да бидат карактерни, односно да бираш по карактер и како тој/таа се однесува, искажува. Карактерните критериуми секогаш би требало да бидат на прво место, а физичките како низок, висок, слаб, широк.... тие треба секундарни да бидат(секако има исклучок, ако не ти се допаѓа ептен на изглед..)
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Понизок дечко и збогувај се засекогаш од штикли (нема шанси) ...се мував се еден понизок од мене уствари двајца и ми е непријатно зошто сум речиси на иста висина со нив па коа облечам и штикла и глупо ми е а и на карактер не ми се погодија некако но ако некој те плени со неговата личност височината не треба да претставува никаков комплекс (не би требало).
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Не мислев воопшто на тоа.
Нормално дека ке бираш дечко/девојка по некои твои критериуми, ама по некоја логика на нештата тие критериуми би требало да бидат карактерни, односно да бираш по карактер и како тој/таа се однесува, искажува. Карактерните критериуми секогаш би требало да бидат на прво место, а физичките како низок, висок, слаб, широк.... тие треба секундарни да бидат(секако има исклучок, ако не ти се допаѓа ептен на изглед..)
Heh inace normalno deka prvo biras spored karakterni, ali posle od koga ke se ke vidis deka ti odgovaras, odis na sekundarnite igledot, taka da i toa vlijae na se....ne e toa taka zanemarlivo bas bas kako sto ti kazuvas
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Heh inace normalno deka prvo biras spored karakterni, ali posle od koga ke se ke vidis deka ti odgovaras, odis na sekundarnite igledot, taka da i toa vlijae na se....ne e toa taka zanemarlivo bas bas kako sto ti kazuvas
Да не е обратно?
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Да не е обратно?
aKO toa e tvoj kriterium ok, i jas zagleduvam nekad po izgled prvo, ali ne mi e do tolku bitno, ne mora da e najubav na cel svet...samo da mi e ok, a sto se odnesuva na karakter definitivno treba da bide povazno odkolku izgledot

Leave ~angela~ alone!!!
~сериозно, на сите теми е цитирана :)~

Што е со нас кои не можеме да бираме? :( Кој налета, тој...
imam primer za drugarka mi, bidejki ne moze da bira seuste e sama, a kolku sansi imala, ali se e do covekot ne vikam ne, mozda ona misli deka spored nejzinite kriteiumi ke najde nekoj takov perfektno ubav i pameten, sto ke ja ostai bez zborovi
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
[sarcasm]...[/sarcasm]. Со некои мора на овој начин.
Сочувство до другарка ти.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Не би требало висината да е проблем. Знаете како е кај нас малограѓанска средина сите ќе те оговараат, некои дури и ќе те зафкаваат ама ако не ти прај тоа проблем и ако се чувствуваш ОК, висинската "несоодветност" не би требало да е проблем. Сум имал девојка повисока од мене, сум имал и токму колку мене и на штикли повисока од мене вака ко ќе размислам повеќе имам искуство со повисоки одколку со пониски. И баш ми е гајле.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Не знам некако ми е безврска.:mist: Немам предрасуди ама до сега не ми се случило и не сакам да ми се случи. Другарка ми има малце понизок дечко, ги гледам среќни си се,се сакаат и ок ми е тоа се, ама јас не можам да се замислам со понизок дечко. И така...:toe:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
јас тешко дека некогаш ќе бидам понизок дечко
висок сум 192
 

Kajgana Shop

На врв Bottom