Понизок дечко

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Nekako se osekam ko malo dete koa sum do povisoka devojka ali ako mi se pruzi sansa tesko deka bi ja odbil :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Избегавам, ама ми се има десено.
Избегавам затоа што сакам физички да е супериорен во однос на мене, како би се чувствувала нали кршливо и заштитено. Плус ради моментот на физичка компатибилност у кревет.
Барем колку мене да е, а пожелно е повисок, многу јасно. Мада тоа не е лесно коа си жена од метро осамдесет :icon_lol: Ама се наоѓаат де, не сме до толку џуџеста нација.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Висината не треба да биде пречка во некоја врска доколку во истата има љубов .. со размислувања како ова нема да стигнете далеку :)
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Комична работа :nenene:

Си имам завет даено,повисока и постара женска не.Поготово постара.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Нема врска и да е понизок.
И мене ми се случува нешто слично, не пониски, ама иста височина со мојата. Шта чеш кога денешниве машки и не се толку високи.
Кога сум со понизок тип ми пречи единствено кога одам на шопинг (бидејќи не можам да си купам високи штикли, а секако високите изгледаат многу поубаво од ниските) ..И за да не се почувствува глупаво, гледам да купувам пониски. :(

А извини девојко колку си ти висока?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Шознам некако чудно е, треба да се качиш на тортоар а таа да стои на асфалтот за да ја лапаш на булевар.

Ако де љубовта се мери по големина не по височина така да океј сум со тоа.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Да. Ама видете вака оние што се ниски бараат начин да порансат. На пример момче од 16 години да е 1.72 цм. висок. Што мислите уште колку му останува фора да расте, и што да направи за да се извиши?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Комична работа :nenene:

Си имам завет даено,повисока и постара женска не.Поготово постара.
За повисока разбирам али зашо не постара ? :)

Инаку досега не сум бил со повиска , а и неам намера. Можи вака мислам пошо сум така повисок, да бев 160 можи ќе сакав да одам со повисока :).
Али вака , да иам женска 190 и да ја гледам со глата нагоре, да ми се шини вратот ... сполај ти :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
А као темата е сериозна?

Понизок, поширок, поубав, погрд, подебел, послаб, поглуп, попаметен.. СИ во четири месечна врска. Незнам што се толку релевантни родителите или форумот. Тебе ако ти пречи ок, ако не си продолжувате.

Следна тема, што мислите за дечко со кафеава коса во врска со црнокоса.

Такви површни размислувања не ве носат никаде. :toe:
Е добро де... ја интересира мислење ... затоа е форумот.. прашуеш нешто и сите се прават паметни , стручњаци да одговорат... и коа ке видиш 80% од форумов е со теми од ваков тип... што мислите за ова.. што мислите за она ???

и бтв он топик... и ја иам повисока жена коа е на штикли ... али ме заболе цеф :)
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Инаку имам другар што е висок 1.72 цм. и е 16 год. а сака да биди повисок па дај кажете ми совет уште колку може да расте со оглед на тоа што има само 16 год. и како може да се извиши? Фала однапред !:icon_lol:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Досеа не сум сретнал девојка повисока од мене, ако ја сретнам рука ќе и целувам, од почит.:pipi:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Инаку имам другар што е висок 1.72 цм. и е 16 год. а сака да биди повисок па дај кажете ми совет уште колку може да расте со оглед на тоа што има само 16 год. и како може да се извиши? Фала однапред !:icon_lol:
Кошарката може да помогне во извишувањето, но гените си го прават своето. Не можеме да одиме против природата. Освен ако не е подготвен да даде илјадници евра за операции и ставање шипки.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Кошарката може да помогне во извишувањето, но гените си го прават своето. Не можеме да одиме против природата. Освен ако не е подготвен да даде илјадници евра за операции и ставање шипки.
Да дада категорично ДА! за кошарката како спорт чуда ќе направи нека поигра неколку години ако не се извиши 10 цм да ме испљукаш :p ама преку прозор :pipi:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Аха. Инаку до колку години отприлика растат машките.. Пошто тој има 16. Фала. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom