Помош и совети

Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Ако ти е 32бит, тогаш отвори го NFS14_x86.exe
Ако ти е 64бит, само NFS14.exe
Пробљај па пиши.

Оваа ја немам пробано.Но имам на друга и не ми уклуча ништо.
Мислев дека преку Оригин програмот нешто треба да се подесува.
Ако е толку едноставно да ја симињам Неед фор Спеед?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Оваа ја немам пробано.Но имам на друга и не ми уклуча ништо.
Мислев дека преку Оригин програмот нешто треба да се подесува.
Ако е толку едноставно да ја симињам Неед фор Спеед?
Симнија, уствари не се разбирам многу во игри однсонво во тие оригин или незнам што. Јас само видов на сликата дека имаш 3 фајлови со кои можеш да уклучиш игра.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Козак стратегија игра постои ли или со друго има нешто ,стара е играта можда над 10 години.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.070
Поени од реакции
84.992
Не најдов некоја посебна тема за моево прашање па решив тука да пишам...

Луѓе да не знаете дали некаде во Скопјево се продава ПС1 конзолата? Знам дека е повлечена од употреба одамна, ама мене ми треба дека имам многу пс1 игри, а греота е само да фаќаат прашина. Сега една ПС2 Конзола чини 3000 денари, па според некоја логика ако некој продава ПС1 не би требало да ме фати над 1500 денари.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Need for Speed Rivals.
Како да го решам овој проблем пробав повеќе верзии и ги упдејтирав драјверите на графичката.

Snapshot_1.jpeg
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Козак стратегија игра постои ли или со друго има нешто ,стара е играта можда над 10 години.

Мислиш на Cossacks?

Need for Speed Rivals.
Како да го решам овој проблем пробав повеќе верзии и ги упдејтирав драјверите на графичката.

Прегледај го приврзокот 77621

Ако графичката ти е HD 3000, тоа ти е проблемот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Некој од вас ја има симнато NBA 2k14-SKIDROWCRACK.COM ? Цело време ми се појавува тоа "insert original CD/DVD", а крак не можам да најдам.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Имам Acer лаптоп и ме интересират дали можам да играм игри на него, пошо несум многу по лаптопиве:D
Processor:Intel(R) Pentium(R) CPU 2020M @ 2.40GHz 2.40GHz
Installed memory (RAM): 4.00 GB (3.82 GB usable)
System type: 64-bit Operating System
Графичка немат излеа, шо знам....:unsure:

Дали ќе можам да играм Фифа менаџер 12-13 а да немат некоја поголема мака ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Имам Acer лаптоп и ме интересират дали можам да играм игри на него, пошо несум многу по лаптопиве:D
Processor:Intel(R) Pentium(R) CPU 2020M @ 2.40GHz 2.40GHz
Installed memory (RAM): 4.00 GB (3.82 GB usable)
System type: 64-bit Operating System
Графичка немат излеа, шо знам....:unsure:

Дали ќе можам да играм Фифа менаџер 12-13 а да немат некоја поголема мака ?
Како немал графичка, :D ВО старт мени, барај dxdiag отвори ја апликацијата, и кај табовите барај Display и ќе видиш што графичка имаш :)
Инаку, нензам дали ќе можеш дас ја играш играта, ама најчесто лаптопите многу грејат.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Како немал графичка, :D ВО старт мени, барај dxdiag отвори ја апликацијата, и кај табовите барај Display и ќе видиш што графичка имаш :)
Инаку, нензам дали ќе можеш дас ја играш играта, ама најчесто лаптопите многу грејат.
Intel(R) HD Graphics, ништо ич, исто ко да немат според мене.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Го форматирав компјутерот. Сега имам проблем.

Кога оклучувам игра (било која) не ми ја дава на цел екран. Ја подесувам графиката (било која) исто не ми оди Wide (во ширина). Знам еден период го имав овој проблем на почеток на Windows7, па се чепкаше во registry. Може ли некој да ми помогне, да ме потсети како да го решам проблемот?

Значи пуштам игра, ама не е на цел екран.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Го форматирав компјутерот. Сега имам проблем.

Кога оклучувам игра (било која) не ми ја дава на цел екран. Ја подесувам графиката (било која) исто не ми оди Wide (во ширина). Знам еден период го имав овој проблем на почеток на Windows7, па се чепкаше во registry. Може ли некој да ми помогне, да ме потсети како да го решам проблемот?

Значи пуштам игра, ама не е на цел екран.

Драјвери за графичка?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ај кој има искуство со Age of Empires 2 HD - The Forgotten значи ја инсталирав се ок, но не гледам разлика од старата.. win7 64битен ... е сега видов во друг подфорум ова доле од некој член но не е објаснето убаво, каде треба тој фајлда го отворам да го сместам? Во фолдерот на играта кога одам new ми дава само folder да отворам... ај ако може помош...фала

Спомнав и у друга тема, ај и овде. Нема веќе потреба да се гаси explorer-от за да се игра АОЕ 2 ( Conquerors ) на Win vista/7/8 ( проблемот со "мешање" на боите )

Ако користите 32 bit верзија на Windows зачувајте го следниов код у нотепад како NAME.reg ( type - all files, NAME - KOESAKATEIME.reg ), откога ќе го креирате file-от кликнете два пати на него и кога ќе ве праша дали сте сигурни блабла - одберете дека сте.

Код:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectDraw\Compatibility\aoe2x10cp]
"Name"="age2_x1.exe"
"ID"=hex:EC,33,74,3B
"Flags"=hex:00,08,00,00
За 64 bit верзија направете го истото со овој код:

Код:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DirectDraw\Compatibility\aoe2x10cp]
"Name"="age2_x1.exe"
"ID"=hex:EC,33,74,3B
"Flags"=hex:00,08,00,00
Ова важи за AOE2 Conquerors Expansion. Ако сакате да ви работи и Forgotten Empires - на местото во кодов каде што пишува "Name"="age2_x1.exe" - ќе ставите "Name"="age2_x2.exe"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom