Помош и совети

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Пробав и ја снимив Бетмен најновава. Кога правам крак, ми се*е нешо. Демек немам дозвола да направам paste на веќе копираните фајлови.
You require a permision bla bla bla.

Акаунтот со кој чепкам низ пц-во е админ. Сите дозволи ги има.
Фолдерот каде е снимена играта ми е Read Only, како и сите друго фолдери у пц-во:eek:, и колку пати да пробам да го тргнам тоа, пак само се враќа.
Во случај да ми е ова проблем со кракот на играва, го пробав ова. Иако го тргнав read only и стиснав ОК, тоа си се врати пак штиклирано. Ваков проблем ми се појави и на уште една игра, ама таа ја избришав.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Battlefield 4 Гледам на јутуб ја уклучаат на минимални спесификации на

Интел ХД графички знае некој да ми помогне како да ја уклучам уплодирав и виндосот и Графичката но нејке..На Ју туб тој вика да го уплоадирам Директ иксот но не знам како
Помош?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Гејмери ми треба ваша сугестија.

Имам GTX 550Ti и се мислам дали да ја продадам картичкава и да купам нова или да купам уште една со слични перформанси и да работам со двете.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.712
Поени од реакции
23.789
Барам ``болен`` гејмер по europa universalis 4 што ке ми објасни многу подобро од туторијалот за ``ворлд оф барби`` ...значи почетните дипломатски и економски потези мн ми се битни зошто или јака дипломатија имам а у минус сум кеш или па фул сум кеш ама пола азија и европа ми се ``на врат`` ......
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Call of Duty Ghost

Имал некој ваков проблем при стартување и решение

DirectX encountered an unrecoverable error
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Пробав и ја снимив Бетмен најновава. Кога правам крак, ми се*е нешо. Демек немам дозвола да направам paste на веќе копираните фајлови.
You require a permision bla bla bla.

Акаунтот со кој чепкам низ пц-во е админ. Сите дозволи ги има.
Фолдерот каде е снимена играта ми е Read Only, како и сите друго фолдери у пц-во:eek:, и колку пати да пробам да го тргнам тоа, пак само се враќа.
Во случај да ми е ова проблем со кракот на играва, го пробав ова. Иако го тргнав read only и стиснав ОК, тоа си се врати пак штиклирано. Ваков проблем ми се појави и на уште една игра, ама таа ја избришав.

Истово ми се дешава и со FM 2014.
Има некој идеја кој к*р се дешава коа пробуем крак да праам? Ме нервира ова што се дешава. :mad:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.712
Поени од реакции
23.789
Истово ми се дешава и со FM 2014.
Има некој идеја кој к*р се дешава коа пробуем крак да праам? Ме нервира ова што се дешава. :mad:
I fifa go ima istovo ili slicno sranje pa ja simnav instalirana i posle otidov samo update za crack-ot ..
 
B

BrunoFresh

Гостин
Која верзија?
И ако не се разбираш од компјутери, најди некој што се разбира од твојот град да ти ја инсталира.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Ај и тука ќе прашам. Како да се исклучи social club-от на L.A. Noire?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
^Оти не го знам одговорот на тво(јот)ето прашање/проблем, ќе го прескокнам и ќе поставам мое прашање за тие што можеби знаат:
-на неколку игри до сега ми се има појавено дека играта неможе да се стартува бидејќи недостасува некој berkelium.dll елемент. Кој к*р е тоа чудо? Како може да се реши тоа?
Иначе си реков ај да не е до вируси мируси и го форматирав и пак истото... Чаре кајганџии?


Едит: иначе сфатив дека е нешто од директ Х и пробав и со најновата верзија и пак истото!:mad:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
@Др.-АГАН - Ме погоди сo прашањево хаха :) - кај мене сите делови за PS1 ( 1,2,3, crash team racing и crash bash ) работат со ePSXe + Pete's D3D Driver 1.74 + Mooby2 cd disk image driver 2.8 + Eternal SPU plugin lite 1.4 + било кој BIOS. Работи ко што треба и на послаби компјутери ( лаптоп со gma965 ( x3100 ) интегруша ). Тестирано на win7/8/8.1 .
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Како се стартува игра преку Оригин никогаш не ми успеало?
Даме научи некој? :)

Пр Ова:

Snapshot_1.jpeg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom