Помош и совети

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Се е сфатено, не се секирај.

Ти кога гледаш ТВ серија, се сфаќаш од првата епизода? ;)
Не. Ама си мислев дека досега ко не сфатив нема да сфатам. И не ми кажавте дали ЌЕ КОЧАТ ДРУГИТЕ ДЕЛА? На најниска резолуција.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не. Ама си мислев дека досега ко не сфатив нема да сфатам. И не ми кажавте дали ЌЕ КОЧАТ ДРУГИТЕ ДЕЛА? На најниска резолуција.

Двојката е пооптимизирана од првиот дел. Наредните натаму ќе ти кочат.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Дечки симнавме кај братучед ми една игра The last of us и бара некој сериски пред да почни инсталацијата. Рашуркав на гугл, али слабо чаре да најдиме. Дали некој имал сличен проблем со играва и некое решение да понуди ако се можи (осве шифт и делит се разбира :D )
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48

Дали ако го штиклирам она High ќе ми се зголеми брзината на даунлоадирање/аплоадирање? Или тоа нема врска? Оти брачед ми ми рече дека се зголемувала.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки симнавме кај братучед ми една игра The last of us и бара некој сериски пред да почни инсталацијата. Рашуркав на гугл, али слабо чаре да најдиме. Дали некој имал сличен проблем со играва и некое решение да понуди ако се можи (осве шифт и делит се разбира :D )

Таа игра е само за Sony PlayStation 3. Кој знае што сте симнале :)
--- надополнето: 13 декември 2013 во 22:49 ---

Дали ако го штиклирам она High ќе ми се зголеми брзината на даунлоадирање/аплоадирање? Или тоа нема врска? Оти брачед ми ми рече дека се зголемувала.

Нема врска тоа со брзината, туку со приоритетот.

Ако на пример симнуваш 3 торенти од еднаш, а само на еден го селектираш ова HIGH, тој торент ќе се симне побрзо по цена од другите торенти на кои ќе им се намали брзината.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Таа игра е само за Sony PlayStation 3. Кој знае што сте симнале :)
--- надополнето: 13 декември 2013 во 22:49 ---



Нема врска тоа со брзината, туку со приоритетот.

Ако на пример симнуваш 3 торенти од еднаш, а само на еден го селектираш ова HIGH, тој торент ќе се симне побрзо по цена од другите торенти на кои ќе им се намали брзината.
Toj ja симнал. Видел Skidrow PC и ја симнал 10 гига. Зато реков да прашам, не е срамно нели :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.662
Не е срамно. Како што и не е срамно да се каже којзнае што симнал твојот братучед :D
Го прелажал интернетот!
Затоа кажи му првин нека си проверува на официјални страни дали ја има играта за PC па после нека ја бара за download ама од поарни места (као на пример пајрат беј, и обавезно да има костурска глава до никот на тој што ја ставил играта) :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Зошто е битна таа костурска глава и зошто некои торенти не почнуваат со туркање?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.662
Зошто е битна таа костурска глава и зошто некои торенти не почнуваат со туркање?
Затоа што тоа се проверени, познати членови/групи кои скоро никогаш не би ставиле вирус или нешто што било фејк.
Некои торенти не почнуваат со туркање затоа што не се подмачкани со доволен број на сидери најверојатно или има премногу личери.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Затоа што тоа се проверени, познати членови/групи кои скоро никогаш не би ставиле вирус или нешто што било фејк.
Некои торенти не почнуваат со туркање затоа што не се подмачкани со доволен број на сидери најверојатно или има премногу личери.
А што се тоа сидери? Јас еднаш кога дсаунлодирав нешто , го остајв тоа ми пишеше само seeding еден месец веќе, и на крај го избришав. До кога трае тоа сиидинг?
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
49
Поени од реакции
7
Здраво
ја играм пес 2013 и се беше во ред , денес пробувам да ја стартувам и ми се појави ова
Fatal Error
The dinaymic lubrary rid.dll failed to load.Please confirm that
1 the file was copie over the same folder as the cracked executable
2 the antivirus sofrware is not false-detecting the file (in which case white list the folder-file)
Пробав да ја избришам и ја инсталирав одново и пак се појаувува истото.

пс грешка во насловот треба да е 2013
 

Kajgana Shop

На врв Bottom