Помош и совети

Член од
12 јуни 2017
Мислења
380
Поени од реакции
246
Кога ја пуштам играта од стим ова ми се појавува нешто за интернет конекција дали може да се среди некако?
 

Attachments

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
Кога ја пуштам играта од стим ова ми се појавува нешто за интернет конекција дали може да се среди некако?
види firewall дали имаш пермисии за играта да пристапи до нет.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Вчера ја инсталирав Watchmen од 2009-та, за да ја играме со невестава со џојстик двајцата на компјутер.
Е сега кога е вклучен џојстикот играчов ко да се врти во круг, т.е камерата се врти во круг постојано и е очобол. Го најдов истиот проблем на нетов, ама не најдов некое саглам решение. Има некој слично искуство? За ова ви говорам.
Инаку имам најобични џојстици ко од нинтендо, без онакви тркалца.

 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
86
Поени од реакции
51
Здраво на сите, не знам дали сум во соодветната тема. Ме фати носталгија по Дота 1, сакам да пуштам некоја партија да изиграм. Може ли некој да ми прати линк за симнување ? Не ми треба да играм онлајн, доста ми е и со ботови да изиграм.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Здраво на сите, не знам дали сум во соодветната тема. Ме фати носталгија по Дота 1, сакам да пуштам некоја партија да изиграм. Може ли некој да ми прати линк за симнување ? Не ми треба да играм онлајн, доста ми е и со ботови да изиграм.
Дали уште ти треба ова? Пиши ми пп.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Дали некој знае ова да го поправи, на секоја игра ми се појавува после саат-два играње

Dragon-Ball-FighterZ-‘-UE4-RED-Fatal-Error.jpg
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
806
Поени од реакции
1.244
Дали некој знае ова да го поправи, на секоја игра ми се појавува после саат-два играње

Прегледај го приврзокот 379565
Можи да биди од многу фактори:
 • Windows
 • RAM
 • Drivers
 • GPU
 • PSU
 • Corrupted files
 • Virus
 • И многу други работи искрено
Надевај се да биди само Windows, и да наместиш салам верзија на Windows не било која.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Можи да биди од многу фактори:
 • Windows
 • RAM
 • Drivers
 • GPU
 • PSU
 • Corrupted files
 • Virus
 • И многу други работи искрено
Надевај се да биди само Windows, и да наместиш салам верзија на Windows не било која.
Добри се драјверите, претходно немав проблем, откако му сменив процесор,матична и ссд почна да појавува ерори на сите игри што се со UnrealEngine

Screenshot (1).png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Дечки на CS:GO кој ќе стиснем tab ми сецка и трепка цел екран, и кој зборим на микрофонот другите играчи ме слушаат со сецкање.
Микрофонот си работа супер пошто кој го користим за други апликации нема проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom