Помош и совети

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Драјвери за графичка?

Корун братче, последниот пат исто ти ми помогна. Те помнам.
Инсталирав драјвери, ги симнав најновите. Сега шознам дали е пак до нив. Ти велам последниот пат чепкав во регистри, менував резолуција нешто ама не помнам шо е точно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Корун братче, последниот пат исто ти ми помогна. Те помнам.
Инсталирав драјвери, ги симнав најновите. Сега шознам дали е пак до нив. Ти велам последниот пат чепкав во регистри, менував резолуција нешто ама не помнам шо е точно.

Пиши конфигурација и кој Windows го инсталираше?
И дај некој скриншот од некоја игра :)
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Intel(R) Celeron(R) CPU P4600 @2.00GHz
RAM 3 GB
Intel(R) HD Graphics
WINDOWS 7
За овие перформанси на лаптоп предлог игри ?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
@M5HR*
Какви игри играш ?
Moba ( aka Action RTS ) - Leagie Of Legends - free to play
MMORPG - LOTRO ( Lord Of The Rings Online ) - free to play
игри со карти Hearthstone ( моментално closed beta ), Might and Magic Duel Of Champions ( free to play - steam )

@Tutor - кај заглави бе? копираш текстот у notepad ( зависно која верзија на OS имаш - 32 или 64 бит ) - го зачувуваш како KOEBILOIME.REG ( type: all files ), кликаш два пати на него, стискаш yes и тоа е тоа.
Овој fix е ако боите во играта не се како што треба да бидат.

Пошто тој пост го имам пишано ПРЕД да излезе HD верзијата на експанзијата - прочитај го ова:
Овој fix НЕ Е ЗА НОВАТА експанзија што моментално ја има на steam ( HD верзијата како што ја викаат ) ТУКУ Е ЗА експанзијата која беше наменета за СТАРАТА верзија на AOE2 + Conquerors ( пред да излезе на steam HD верзија ).
Значи ако ја имаш симнато НОВАТА HD верзија - овој fix не е наменет за неа.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
@M5HR*
Какви игри играш ?
Moba ( aka Action RTS ) - Leagie Of Legends - free to play
MMORPG - LOTRO ( Lord Of The Rings Online ) - free to play
игри со карти Hearthstone ( моментално closed beta ), Might and Magic Duel Of Champions ( free to play - steam )
FPS,TPS,Sports
Стратегии не играм ама предложи нешто можи че ми се бендиса :D
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Со таа конфигурација ќе мора да ги играш игрите на ниски сетинзи и ниска резолуција ( 800 x 600 на пример - ако сакаш да играш понови игри )
Предлози:
Counter Strike Global Offensive / source, Borderlands , Left 4 Dead, Duke Nukem Forever , Team Fortress 2 ( Free to play - steam ), Resident Evil 5, Medal Of Honor 2010, Half Life 2, можеш да ги пробаш и free to play клоновите на counter strike ( Combat Arms, Urban Terror ).
Ако играш платформери: Rayman Origins, Rayman Legends, Shank ( 1 + 2 ), Mark Of The Ninja
Спортски игри - PES 2013 ( најверојатно ќе треба да симнеш kitserver за да не ти крашнува играта при палење и за да ти отвори повеќе опции за местење детали, има малце замарање дур ја средиш )
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Che gi razgledam posle ovie fps.. Btw pes 13 mi se smaci da ja igram i turnir osvojv .. ^_^

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пиши конфигурација и кој Windows го инсталираше?
И дај некој скриншот од некоја игра :)


Performance:
Pentium (R) Dual-Core T4200 2.00Ghz
4.00GB Ram (2.97 usable)
Windows 7 32bit
Mobile Intel (R) 4 Series Express Chipset Family (графичка)

еве и скриншот, сликата ми е на пола (од страните ми е црно)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Ја симав Assassin's Creed I и сум презадоволен. Се навлеков скроз на играва. Е сега јас се навлекош што се навлеков туку немам сфатено всушност кој е јунакон. Ајде асасинчари да ве видам ако знајте да ми објасните или и вие имате сфатено колку јас. :P Зошто еднаш е во некоја ординација е она ваљда, па потоа онаму кај што играм. Знае некој да ми ја објасни приказната во играва?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја симав Assassin's Creed I и сум презадоволен. Се навлеков скроз на играва. Е сега јас се навлекош што се навлеков туку немам сфатено всушност кој е јунакон. Ајде асасинчари да ве видам ако знајте да ми објасните или и вие имате сфатено колку јас. :P Зошто еднаш е во некоја ординација е она ваљда, па потоа онаму кај што играм. Знае некој да ми ја објасни приказната во играва?

Затоа се повеќе делови, изиграј ги сите :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Затоа се повеќе делови, изиграј ги сите :)
Првиот го почнав. Е брате, изиграј ги ама ќе ми кочат изгледа другите. Оваа ја играм на најниска резолуција. Другите дела да ги играм со 800х600 ќе ми кочат?
А, и случајно да не се подесува нешто за да ми оди титл долу ко ќе зборват? Така појќе ќе разберам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Првиот го почнав. Е брате, изиграј ги ама ќе ми кочат изгледа другите. Оваа ја играм на најниска резолуција. Другите дела да ги играм со 800х600 ќе ми кочат?
А, и случајно да не се подесува нешто за да ми оди титл долу ко ќе зборват? Така појќе ќе разберам.

Анимусот им е надграден во двојката, ќе ти пуштат превод доле :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Анимусот им е надграден во двојката, ќе ти пуштат превод доле :)
Супер. Да ја изиграм кецов ќе ја симнам двојката. Ќе ми кочи? Ама изгледа немате никој разбрано што се работи во играна штом не кажвате. ;)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Супер. Да ја изиграм кецов ќе ја симнам двојката. Ќе ми кочи? Ама изгледа немате никој разбрано што се работи во играна штом не кажвате. ;)

Се е сфатено, не се секирај.

Ти кога гледаш ТВ серија, се сфаќаш од првата епизода? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom