Помош: Барам софтвер

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415
Зошто?
Има, кога бараш читај да е pre-activated.
Како и да е, овие не ги препорачувам затоа што знаат да прават проблеми.
Симни ја таа со најмногу сидери и искористи активатор како што е Microsoft Toolkit.
A дали може овој најновиов да го симнам од сајтот триал верзија и со овој активаторов да ги активирам ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.540
Поени од реакции
15.565
A дали може овој најновиов да го симнам од сајтот триал верзија и со овој активаторов да ги активирам ?
Не би препорачал.
Активаторите најчесто имаат проблеми ако симната верзија не ти е Volume License (VL).
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.000
Поени од реакции
9.128
Некој lightweight софтвер за сечење и подолги видеа?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
1.628
Добар, а бесплатен VPN? За десктоп ми требит.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
938
Поени од реакции
611
Форумџии имам еден проблем.Имам една аудио снимка по јазици и има некои делови каде професорот збори многу брзо или нечисто.Се обидов со повторување 100 пати на снимката и нешто разбрав но проблематични ми се два периоди од по 7-8 секунди кои ми се битни а неможам никако да ги разберам

Ваш совет како да дојдам до реченициве.Ми треба некое софтверче со кое би се обидел да го намалам времето нешто како slow motion со кое верувам дека ќе ги разберам тие 7-8 секунди.

Ако може совет некој,како и со кој софтвер да го средам тоа.
 
Т

Триптико

Гостин
Adobe Audition или Audacity.
Пробај со slow down без да влијаеш на pitch.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.068
Поени од реакции
921
Знаете ли некој софтвер (десктоп програма) за водење на "склад" ? Потребни ми се едонставни функции, додавање на различни производи, која количина ја има од секој производ, цена на производот, опис итн... По можност да биде free :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.299
Знаете ли некој софтвер (десктоп програма) за водење на "склад" ? Потребни ми се едонставни функции, додавање на различни производи, која количина ја има од секој производ, цена на производот, опис итн... По можност да биде free :D
Microsoft Excel?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.530
Поени од реакции
4.744
Знаете ли некој софтвер (десктоп програма) за водење на "склад" ? Потребни ми се едонставни функции, додавање на различни производи, која количина ја има од секој производ, цена на производот, опис итн... По можност да биде free :D
Бизнис да прајш за без пари :P
Знам неколку ам се плаштат. Ак сакаш без платно (Билјана не белит) Корун шо ти рече, дотерај си го во ексел, ако го најш и тој без платно. :D
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.068
Поени од реакции
921
Фала ви дечки, не знам како не ми текна на Excel :D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.131
Поени од реакции
8.018
Adblocker за Microsoft Edge?
 
На врв Bottom