Помош: Барам софтвер

Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
Има ли софтвер кој може да пребарува аудио делчиња?
Пример, да речеме дека имам неколку филма за коишто не постои превод, и сакам од сите филмови да ги извадам делчињата каде што ликот кажува "fuck".
Наоѓам едно, го селектирам делот од аудиото каде што кажува "fuck" и ми пребарува низ звукот според претходново без да треба јас да го гледам цел филм каде се се кажува "fuck".
извади го делот кој ти треба со AVS Video Editor,потоа најди mp3 cuter......најди поставки за истиот на јутјуб како се изработува
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Македонски софтвер за водење ресторани?

П.С На нет има еден куп дури и бесплатни, битно е на македонски јазик да е.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Што програмче би ми препорачале да симнам за да го снимам тоа што го правам на компјутер? Ми треба онака пошто сакам дур гејмам да ја снимам играта :)
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
215
Поени од реакции
143
Што програмче би ми препорачале да симнам за да го снимам тоа што го правам на компјутер? Ми треба онака пошто сакам дур гејмам да ја снимам играта :)
Open Broadcast Software користи. Fraps не чини.

Истотака ако имаш Sandy Bridge или нагоре генерација на cpu користи Quick Synch.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
instalacija winn 7 za na usb
ili programce za pravanje na instalacija od dvd na usb
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Дали има некоја програма за правење DVD со мени кој јас ќе си го креирам по моја желба со слика со текст и музика во DVD менито ?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Дали има некоја програма за правење DVD со мени кој јас ќе си го креирам по моја желба со слика со текст и музика во DVD менито ?
Oдамна беше кога употребував вакви програми, еве некои резултати кои ми ги извади Google :
DVDFab DVD Creator
Power Director
Corel VideoStudio
Pinnacle Studio
Nero video
Сите овие ти се добри програми, барем постарите верзии со кои имам работено ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Aj и ова ако некој ми најде ќе биде супер
Adobe Premiere последна верзија онаа CC. Еднаш симнав на Замунда и не фаќаше сериски број и го избришав, па сега ако некој знае некој добар торент со програмава испробано нека прати линк.

По порака ако може праќајте торент затоа што тука е забрането такви работи.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Има ли софтвер кој може да пребарува аудио делчиња?
Пример, да речеме дека имам неколку филма за коишто не постои превод, и сакам од сите филмови да ги извадам делчињата каде што ликот кажува "fuck".
Наоѓам едно, го селектирам делот од аудиото каде што кажува "fuck" и ми пребарува низ звукот според претходново без да треба јас да го гледам цел филм каде се се кажува "fuck".
Можиш едноставно да снимиш превод и да пребаруваш за зборот па после ќе си гледаш поодделно кога се споменува зборот (во која минута) и така ќе знаеш кај да сечиш. Според мене, ова е единствено решение..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Можиш едноставно да снимиш превод и да пребаруваш за зборот па после ќе си гледаш поодделно кога се споменува зборот (во која минута) и така ќе знаеш кај да сечиш. Според мене, ова е единствено решение..
Дада, ми текна тоа меѓутоа мене повеќе ми требаше и за јутјуб видеа за кои нема превод...
Ама ете сум спомнал дека прашувам за оние за кои што нема превод...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Дали има некаде да се симне некоја верзија на Office целосна без да мора претоа да се активира ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дали има некаде да се симне некоја верзија на Office целосна без да мора претоа да се активира ?
Зошто?
Има, кога бараш читај да е pre-activated.
Како и да е, овие не ги препорачувам затоа што знаат да прават проблеми.
Симни ја таа со најмногу сидери и искористи активатор како што е Microsoft Toolkit.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom