Помош: Барам софтвер

Член од
3 мај 2015
Мислења
192
Поени од реакции
171
Здраво, да ве замолам за мала помош, имав Office на компјутеров ама фабрички заедно со лиценциран Windows, и не ми отвараше нешто Word от и го анинсталирав, не се разбирам многу многу од овие работи....како можам најлесно од интернет да доунлоадирам и инсталирам Word и Excel, немора цел пакет Office и може и некоја постара верзија 2012-2013, преку торент мора? и дали е безбедно тоа во смисла на вируси и такви работи? поздрав до сите
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Здраво, да ве замолам за мала помош, имав Office на компјутеров ама фабрички заедно со лиценциран Windows, и не ми отвараше нешто Word от и го анинсталирав, не се разбирам многу многу од овие работи....како можам најлесно од интернет да доунлоадирам и инсталирам Word и Excel, немора цел пакет Office и може и некоја постара верзија 2012-2013, преку торент мора? и дали е безбедно тоа во смисла на вируси и такви работи? поздрав до сите
добро не пишувај истото прашање во 10 теми
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.140
Поени од реакции
3.437
Би ви бил страшно благодарен доколку ми препорачате добар софтвер за пишување на subtitles. :smirce:
 
L

ljupcio22

Гостин
Kupiv samsung smart tv so tizen os, imali nekoj dobri app za sport, film.... da instaliram??? Neso ko MOBRO za android??????? Ve molam pisete??
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.239
Поени од реакции
2.309
ај и за мене една мала помош... знаете ли некој addon за мозила или за хром каде што ке можам од јутуб директно како мп3 формат да симињам песни?.... имав еден порано на мозила под видеото само се кликаше и директно ти симиња песна ама не памтам како се викаше а да копирам па да конвертирам на друга страница некако замарање ми е па искачаат реклами па банери.....
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.879
Поени од реакции
12.760
дали знаете некој софтвер за тикетинг или за водење на е-дневник за да се води евиденција за сработено за време на работно време ??
можи и некоја веб страна да заврши работа.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
935
дали знаете некој софтвер за тикетинг или за водење на е-дневник за да се води евиденција за сработено за време на работно време ??
можи и некоја веб страна да заврши работа.
Зависи колку е сложено тоа што сакаш да го правиш, но доста фирми користат redmine.
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
32
Поени од реакции
4
Мозе ли некој да ми даде линк од програмов или да ми го даде по дробокс и тн
КОВКА 3д 1.3про или
kovka3d1.3 pro programot e ruski
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.188
дали некој знае или користел програма која помага да се извлечат е-маил адресите од интернет страниците на компаниите?

некаде сретнав програма која пребаруваше видеа на web страниците т.е. која страна има или нема видео, според клучен збор (на пример: lawyer). Сите страни кои имаа видеа беа посебно издвоени и потоа од сите нив беа извлечени е-маил адресите.

Благодарам!
 
На врв Bottom