Помош: Барам софтвер

Член од
30 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво

Ве молам, дали некој знае софтвер за превод на цел текст од Македонски јазик на Англиски јазик

Благодарам
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.558
Освен збор по збор, не сум сретнал нешто слично.

rechnik.on.net.mk
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Здраво

Ве молам, дали некој знае софтвер за превод на цел текст од Македонски јазик на Англиски јазик

Благодарам
Баш сега за истото прашање пишав и во тема "Барам програма". Има таков програм, само тој програм се плаќа, незнам баш како се викаше и од каде можеш да го најдеш (јас не сум го користел, еден другар го имаше). Исто така да знаеш дека таквите преводи на цели текстови се многу смешни (сепак тоа е Software, не е човек) :)

Едит: Хмм... не сум баш најсигурен дека со програмата што ја зборев дека можеш од Македонски на Ангслики цел текст да преведеш, а за да преведеш цел текст од Англиски на Македонски можеш.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Јас имам 2 речника дома ... кој преведуваат по цели текстови ... Едниот е направен од МКДЕВ тим а другиот незнам ... Да имав интернет дома ќе ви ги уплодирав ...:kesa:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Јас го имам тој програм. Кој сака нека пише ПП.
Ај ако може прати го на мене :)

Јас имам 2 речника дома ... кој преведуваат по цели текстови ... Едниот е направен од МКДЕВ тим а другиот незнам ... Да имав интернет дома ќе ви ги уплодирав ...:kesa:
И јас го имам тој мкдев, ама нешто не работи т.е. не се уклучува :toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Исконтактирај со тој што ја направил програмата ... он ќе ти даде лиценца и тогаш ќе работи :smir:
А ти мислиш дека јас ја купив програмата:pos: :pos:
незнам одкаде точно ја најдов, и се убаво ја инсталирав меѓутоа ме зезаше тој делот со верификување нешто и се откажав :toe:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
А ти мислиш дека јас ја купив програмата:pos: :pos:
незнам одкаде точно ја најдов, и се убаво ја инсталирав меѓутоа ме зезаше тој делот со верификување нешто и се откажав :toe:
Па никој не мисли дека ја купи ... туку контактирај со тие нека ти дадат лиценца ...
 

NFO

Член од
3 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
Ако имате легален софтвер користете си лиценца !

:coffee:
но ако користите нелегален софтвер / барем читај те си го nfo fajlot !
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
A1 team aj pusti mi go programot ako mozes na PP.Od Angliski na Makedonski.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Баш сега за истото прашање пишав и во тема "Барам програма". Има таков програм, само тој програм се плаќа, незнам баш како се викаше и од каде можеш да го најдеш (јас не сум го користел, еден другар го имаше). Исто така да знаеш дека таквите преводи на цели текстови се многу смешни (сепак тоа е Software, не е човек) :)

Едит: Хмм... не сум баш најсигурен дека со програмата што ја зборев дека можеш од Македонски на Ангслики цел текст да преведеш, а за да преведеш цел текст од Англиски на Македонски можеш.
Кажи ми како се вика програмата што преведува цел текст од Англиски на МАкедонски хитно ми треба.позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom