Помош: Барам софтвер

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.239
Поени од реакции
8.290
Coming soon.
Првиот резултат на гугл.
Други нема добри, чекај го најдобриов.
Затоа прашувам и јас го видов, еден месец пишува coming soon...
 

Bridger

fb.com/fitclaw
Член од
21 март 2014
Мислења
383
Поени од реакции
168
Препорака за најдобар софтвер за видео-едит?
Ама не само сечење лепење туку и ефекти,боја,тон и се во едно?
И дали постои програма да може телефонот кој ми е поврзан со УСБ да може на пр да биде камера на Вајркест или ОБС или било што друго ? Со ИП пробав но не ми чини ?
 
Т

Триптико

Гостин
Препорака за најдобар софтвер за видео-едит?
Ама не само сечење лепење туку и ефекти,боја,тон и се во едно?
И дали постои програма да може телефонот кој ми е поврзан со УСБ да може на пр да биде камера на Вајркест или ОБС или било што друго ? Со ИП пробав но не ми чини ?
Зависи како ќе ја "набавиш" и точно за што ти треба. Ако имаш нерви за кликање низ опции и фолдери Adobe Premiere. Додуша и Sony Vegas е фино... Има и други, ама не сум чепкал.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.326
Декќи

Дали познавате некаква апликација која што автоматски ќе прави репост од одредни профили на инстаграм, без разлика дали се плаќа или не?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Ке сака ли некој да ми прати линк од тестирана пиратска верзија на касперски пошто јас симнав еден ама не е како што треба пошто уствари тоа на крајот е вирус а не антивирус има ли некој што користи, ако има како е задоволен и линк ако може.
Благодарам однапред.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
904
Поени од реакции
238
Дечки, има некое програмче преку кое ќе можам од лап топ со Виндоус 8 да пуштам хот спот за на мобилен?
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
764
Поени од реакции
810
mhotspot oдлична и едноставна за подесување и многу пријатна програма а ја има и фрее без потреба да се замараш со кракови, пачови... сум ја користел и сум многу задоволен еве ти и линк
http://www.mhotspot.com/
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.754
Поени од реакции
4.979
Дали постои некоја програма за лепење превод на филмови и серии а да преводот изгледа како оној на Алфа телевизија со позадината што е сиво проѕирна ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Дали постои некоја програма за лепење превод на филмови и серии а да преводот изгледа како оној на Алфа телевизија со позадината што е сиво проѕирна ?
лепење as in hardcoded за глеање на теве или друг смарт уред?
или пак ќе се глеа видеото на компјутер?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.754
Поени од реакции
4.979
лепење as in hardcoded за глеање на теве или друг смарт уред?
или пак ќе се глеа видеото на компјутер?
Сакам да ставам некој филмови и серии онлајн на интернет.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Сакам да ставам некој филмови и серии онлајн на интернет.
Обичен хостинг сајт како јутуб-вимео-другстримсервис или на твој вебсајт?
Енивај најверојатно сакаш хардкодирани а за тоа треба ререндер на цело видео и трае долго.
https://www.youtube.com/watch?v=G0NzMlhnzQQ
само прогуглај за стилот на сабтајтлот сигурно се мења каков сакаш да е
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
988
Дали постои некоја програма за лепење превод на филмови и серии а да преводот изгледа како оној на Алфа телевизија со позадината што е сиво проѕирна ?
MKVToolNix за "меко" и брзо лепење на превод без губење на квалитетот на видеото aко ти одговара mkv формат.
А бојата, фонтот, големината на буквите можеш да пробаш да ги изработиш со некоја субтитл програма ама тоа може да е условено и од плеерот во кој се пушта видеото.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.754
Поени од реакции
4.979
MKVToolNix за "меко" и брзо лепење на превод без губење на квалитетот на видеото aко ти одговара mkv формат.
А бојата, фонтот, големината на буквите можеш да пробаш да ги изработиш со некоја субтитл програма ама тоа може да е условено и од плеерот во кој се пушта видеото.
Ми се свиѓаше дизајнот каков што имаат Алфа и Pickbox со позадина сина проѕирна. Сум видел таков превод и на некој балкански сајтови кај што има серии за гледање. Али ако е тоа посложено тогаш најобичен ќе го напраам дизајнот.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
946
Поени од реакции
617
Дечки имам еден филм симнато и превод исто така. Но преводов си е напред една минута. Како да го вратам да си биде во реално време преводот? Фала однапред
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
904
Поени од реакции
238
Bs Player -> Ctrl + копчето за лево/десно зависи дали касни или брза преводот.
 
На врв Bottom