Помош: Барам софтвер

Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Некој емаил клиент да работи со пише мејлови г маил јаху, и да стигаат нотификации кога ке ми стигне меил?
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Која програма е најлесна за изучување за изготвување на датабази? Датабази каде би можел да внесувам податоци што подоцна можам да вадам разни статистики. Секоја препорака за програма/туторијал/database developer е добредојдена.

Ако знаете да изготвувате разни датабази, или знаете фирми што работат со ова, слободно пратете ми ПП.

Фала
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Ми треба линк од торент што работи за аутокад 2003[DOUBLEPOST=1423506843][/DOUBLEPOST]Ми треба линк од торент што работи за аутокад 2003
 
Член од
27 април 2013
Мислења
94
Поени од реакции
97
Ми треба помош.Дали некој знае како скенирана книга може да се префрли во word.односно само текстот?
Од страната да се извади само текстот
 

Attachments

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Здраво! Некоја програма за да отклучам ПДФ документ? Јас го отварам документот но неможам да го принтам. Помош?
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Здраво! Некоја програма за да отклучам ПДФ документ? Јас го отварам документот но неможам да го принтам. Помош?
Тоа значи дека документот има copyright и неможеш ни да копираш ни да принташ. Мислам дека таква програма не постои и единствен начин ќе ти е да ги сликаш сите страни поединечно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Има ли софтвер кој може да пребарува аудио делчиња?
Пример, да речеме дека имам неколку филма за коишто не постои превод, и сакам од сите филмови да ги извадам делчињата каде што ликот кажува "fuck".
Наоѓам едно, го селектирам делот од аудиото каде што кажува "fuck" и ми пребарува низ звукот според претходново без да треба јас да го гледам цел филм каде се се кажува "fuck".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom