Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 октомври 2022
Мислења
115
Поени од реакции
311
Кај се бе овие од BLM и Антифа?Или овај не се важит?
Автоматски споено мислење:

Ок, јас не велам дека немало причина да го уапсат, еве и да го размлатат малку. Можи им бегал, го бркале 2 часа, итн.

Но сепак ќотек, и тоа каков му дадоа од чија последица тој почина. Мислам дека е препребрутално. Со цигли по глава го маваа, со боксови, значи не размислуваа полицајците дека може фатално да биде.
Е па ова не е МК полиција да си игра курташак.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
754
Поени од реакции
1.025
Александра Оказио-Кортез: "This machine is disproportionately affecting minorities and low-income families!"
П.С. Извини Тенеќе, знам дека на друга тема го беше закачил твитот ама морално беше...:D:D
Додека не го видам Фаучи со лисици на раце а Бајден на impeachment hearings, ќе сметам дека сеуште владее статус кво.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
3.752
Поени од реакции
5.998
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.553
Поени од реакции
17.354
Штета што не е повеќе јавна компанија иначе ова е одличен момент за купување акции на Твитер.

 
Член од
6 декември 2022
Мислења
754
Поени од реакции
1.025
Да не им е дилот со кабелските оператори, CNN веќе ќе беше спремен за банкрот.

И по аеродромите и теретаните фатија да ги гасат? Убо, убо. Придај Боже. Фармацевтите и нивните реклами ги држат во живот сите тие кабловски “вести“.
Туку, се расплакало момево нешто:
Screenshot 2023-02-02 at 2.23.14 PM.png

Денес таа низ врата, утре Фаучи у лисици...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
13.893

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
15.916
Поени од реакции
19.121
Не може да ги казни за она што треба да ги казни, ама одземал лиценца за точење алкохол (исто ко да го затворил барот)... Дами и господа (и ботови), ако америчките граѓани застанат барем малку да размислат - извесно гледаме во новиот ПОТУС:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom