Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 април 2008
Мислења
9.700
Поени од реакции
9.818
Море американскиот долар да ти бил жив и на здрави нозе, не заминува во историјата, барем не во блиска иднина.

Македонијо, Камбоџа ти ќе бидеш

А и како да замине во минатото кога Ричард Никсон ги срамни со земја во 1970-те години, уништувајќи ги животите на цели генерации ни криви ни должни, а истовремено им го трасираше патот на Пол Пот и Црвените Кмери за да дојдат на власт и да започнат утопија со етничко чистење и создавање на цели планини од безживотни човечки тела.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
4.997
Поени од реакции
15.274
Уште не завршил првиот месец од годината. :shook:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Го гледав видеото, типчево се бори со 5 џандари кои го апсат. Не знам што им е фората, уапсен си, ќути и крени раце у вис, не се правдај и давај отпор.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
Го гледав видеото, типчево се бори со 5 џандари кои го апсат. Не знам што им е фората, уапсен си, ќути и крени раце у вис, не се правдај и давај отпор.
Го легнуваат долу, и му викаат лежи мирен. Тој му вика лежам,тие пак му викаат лежи и почнуваат да го тепаат. И после им бега, зошто гледа дека за ќотек го застанаа.

Тебе ако ти речат со убаво лежи, и легнеш без проблем, после ти идат те шибаат што ќе прајш ќе си седиш ? :) Прскалица :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Го легнуваат долу, и му викаат лежи мирен. Тој му вика лежам,тие пак му викаат лежи и почнуваат да го тепаат. И после им бега, зошто гледа дека за ќотек го застанаа.

Тебе ако ти речат со убаво лежи, и легнеш без проблем, после ти идат те шибаат што ќе прајш ќе си седиш ? :) Прскалица :)
три полициски коли да те бркаат и застанат треба да има некоја причина. Они уште тогаш биле накурчени, а камо ли после кога им дава отпор. Башка им побегна еднаш, вториот пат кога го тепаат е вториот пат кога го апсат.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
три полициски коли да те бркаат и застанат треба да има некоја причина. Они уште тогаш биле накурчени, а камо ли после кога им дава отпор.
Во ред брат, ок, сигурно имало претходно некоја причина. Но, не знам дали го гледаше и второто видео од сигурносна камера, мислам го млатат онака со намера да го убијат. Со бетонска цигла го мава во глава директно.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Во ред брат, ок, сигурно имало претходно некоја причина. Но, не знам дали го гледаше и второто видео од сигурносна камера, мислам го млатат онака со намера да го убијат. Со бетонска цигла го мава во глава директно.

гледај го првиот клип и работите ќе ти се разјаснат. Ја не ги правдам џандарите, но типот требаше да се предаде одма и немаше да заврши како што заврши. Џабе даваш отпор кога америчките полицајци се едни од најагресивните.

 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
гледај го првиот клип и работите ќе ти се разјаснат.
Ок, јас не велам дека немало причина да го уапсат, еве и да го размлатат малку. Можи им бегал, го бркале 2 часа, итн.

Но сепак ќотек, и тоа каков му дадоа од чија последица тој почина. Мислам дека е препребрутално. Со цигли по глава го маваа, со боксови, значи не размислуваа полицајците дека може фатално да биде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Ок, јас не велам дека немало причина да го уапсат, еве и да го размлатат малку. Можи им бегал, го бркале 2 часа, итн.

Но сепак ќотек, и тоа каков му дадоа од чија последица тој почина. Мислам дека е препребрутално. Со цигли по глава го маваа, со боксови, значи не размислуваа полицајците дека може фатално да биде.
па такви се америчките полицајци, не е ова прв пат, милион пати се дешавало. Не треба да се дава отпор у вакви ситуации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom