Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.608
Поени од реакции
26.115
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Значи кој релевантен фактор е нобелова награда, што да ти кажам. Чим Јасер Арафат доби нобелова награда за мир, што да ти кажам... Што викаше Чорба, Нема рата без Јасера Арафата.
Имав читано и порано, но со короната стана евидентно дека, постојат интелегентни глупи луѓе.

Немам читано објаснување за овај оксиморонски феномен, но јас мислам дека се работи за намерно ограничување на сопствената интелегенција, заради ароганција и инает, што би се рекло когнитивна дисонанца. За жал последниве карактеристики се многу чести кај научниците.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Што е потребно за Републиканците да победат на следните претседателски избори.
Здравството, најголем проблем на американците.

 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Значи кој релевантен фактор е нобелова награда, што да ти кажам. Чим Јасер Арафат доби нобелова награда за мир, што да ти кажам... Што викаше Чорба, Нема рата без Јасера Арафата.
Нобеловците Клинтон, Обама, Кофи Анан, Ал Гор, каква галерија на карактери- миротворци... Нобелова нагарада за мир има добиено и Европската Унија :facepalm:
@teneke додека не го видам Фаучи со лисици на рацете и Бајден поршетан низ импичмент ни Р од републиканците не ме интересира.
Еве спремале резолуција за прекин на американската воена помош до Украина. Прв чекор во вистински правец, ама само прв чекор...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Што е потребно за Републиканците да победат на следните претседателски избори.
Здравството, најголем проблем на американците.

Здравството не е проблем, тоа е последица. Вистинскиот проблем е нерегулираните пракси на големите фармацефтски компании и здравствената индиструија ала umbrella
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.374
Поени од реакции
19.960
За балонот емисии и вести со часови, за најголемата еколошка катастрофа во САД во последната деценија штама. Тоа е тоа независно и објективно новинарство во слободните демократски земји.

 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
За балонот емисии и вести со часови, за најголемата еколошка катастрофа во САД во последната деценија штама. Тоа е тоа независно и објективно новинарство во слободните демократски земји.

Балониве ме потсетуваат на циркус, иако никогаш во животот не сум бил во циркус - ма да државава е добар циркузантски преседан.

Кога и да прочитам или слушнам за нов балон кој американците го собориле, не можам да не се изнасмеам. :pos:

Или ова е прикривање на нешто далеку поголемо што се одвива во позадина - ете на пример еколошката катастрофа во Охајо, или навистина Кинезите нашле неверојатно евтино и смешно воздухопловно решение со кое буквално им се потсмеваат на американците во лице, па само горивото кое го трошат борбените авиони кои го собориле балонот сигурно чини поскапо од балонот, а да не зборуваме па за цената на муницијата која ја потрошиле, не може да не биде смешно. :D
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.751
Поени од реакции
7.929
Балониве ме потсетуваат на циркус, иако никогаш во животот не сум бил во циркус - ма да државава е добар циркузантски преседан.

Кога и да прочитам или слушнам за нов балон кој американците го собориле, не можам да не се изнасмеам. :pos:

Или ова е прикривање на нешто далеку поголемо што се одвива во позадина - ете на пример еколошката катастрофа во Охајо, или навистина Кинезите нашле неверојатно евтино и смешно воздухопловно решение со кое буквално им се потсмеваат на американците во лице, па само горивото кое го трошат борбените авиони кои го собориле балонот сигурно чини поскапо од балонот, а да не зборуваме па за цената на муницијата која ја потрошиле, не може да не биде смешно. :D
Добро е штом воочиле барем еден после четири години.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom