Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 декември 2022
Мислења
755
Поени од реакции
1.030
Анкета меѓу партиски определените Американци како понатаму со поддршката на Украина. Соодносот меѓу про-воени и оние за мир е непроменет како и од истата анкета од минатиот август. Шокантно е меѓутоа претворањето на Демократската Партија, во не толку далечното минато партијата на борци за мир, против хегемонијата на фабриките за оружје и за работнички права во воено-хушкачка, неонацистичка збирштина од мизантропи:

According to the Gallop poll, 41% of Republicans want the conflict to end quickly, even if it “allows Russia to keep territory.” In contrast, 53% said they support Kiev’s push to capture its former regions, while acknowledging that the policy could prolong hostilities. The latter option was backed by 81% of Democrats polled.
Можеби не биле и никогаш човекољупци, само така се претварале дека се, ако тоа им обезбедувало посед врз моралната висорамнина...
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.432
Анкета меѓу партиски определените Американци како понатаму со поддршката на Украина. Соодносот меѓу про-воени и оние за мир е непроменет како и од истата анкета од минатиот август. Шокантно е меѓутоа претворањето на Демократската Партија, во не толку далечното минато партијата на борци за мир, против хегемонијата на фабриките за оружје и за работнички права во воено-хушкачка, неонацистичка збирштина од мизантропи:Можеби не биле и никогаш човекољупци, само така се претварале дека се, ако тоа им обезбедувало посед врз моралната висорамнина...
Тоа е правилната одлука во случајов. Не можеш да го споредуваш со други војни ова. Русија е отров кој не треба да и се дозволи каков бил компромис.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.069
Поени од реакции
3.020
Не, Русија е противотров за отров како вас, го отрувте општеството, одите против семејството, верата, расата, нацијата, се што е свето на земјата сакате да уништите, затоа колку побрзо Русија ве денацифицира то поарно.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Не, Русија е противотров за отров како вас, го отрувте општеството, одите против семејството, верата, расата, нацијата, се што е свето на земјата сакате да уништите, затоа колку побрзо Русија ве денацифицира то поарно.
Тоа бато, само white supremacy! Тоа е таа оксиморонска денацификација.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.206
Поени од реакции
17.591
Тоа бато, само white supremacy! Тоа е таа оксиморонска денацификација.
glup white supremacy e nesto sto go praktikuvale zapadot odnosno anglosaksoncite so vekovi niz svetot.

nikoj tuka ne propagira unistuvanje na drugite rasi nego postuvanje na istite. klasicna glupost se filmovite so crnci od norveska i azijati vitezi od saksonija i sekakvi gluposti sto denes propagiraat.

kolku sakas mozes gomna da jades ama decata na bandera ke bidat istrebeni ili progoneti na zapad. za niv nema poveke mesto vo rusija ili ona sto ke ostane/ako ostane od ukraina.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.031
Поени од реакции
19.272
Член од
6 декември 2022
Мислења
755
Поени од реакции
1.030
Тоа бато, само white supremacy! Тоа е таа оксиморонска денацификација.
Ти разбра шо уствари напиша?! Прочита што тој има напишано? Се прочита ти девојче што напиша?!
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
glup white supremacy e nesto sto go praktikuvale zapadot odnosno anglosaksoncite so vekovi niz svetot.

nikoj tuka ne propagira unistuvanje na drugite rasi nego postuvanje na istite. klasicna glupost se filmovite so crnci od norveska i azijati vitezi od saksonija i sekakvi gluposti sto denes propagiraat.

kolku sakas mozes gomna da jades ama decata na bandera ke bidat istrebeni ili progoneti na zapad. za niv nema poveke mesto vo rusija ili ona sto ke ostane/ako ostane od ukraina.
Ме здоболе куров за децата на бандера.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
16.775
Поени од реакции
22.075

Kajgana Shop

На врв Bottom