Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.200
Samo dve Covid Bollnici vo svetot se zapaleni:
Vo Bagdad - Iraq
I vo Tetovo - Makedonija.
Sekogash sum vikal, nie samo so niv mozhe da se sporeduvame (bidejki sum bil tamu, i znam kako e)
Друже и јас сум бил, ама кога Ирак беше држава! И такви работи не им се случуваа, сега откако сме под закрилата на калето и слични, ќе го кркаме стапот.
Свестете се и вие, само топовско месо и орудие за нивно богатење сме!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.239
Поени од реакции
4.629
Член од
14 август 2020
Мислења
214
Поени од реакции
500
Eте почитувани. Одговорноста е испрана.

И сега најверојатно крив ќе биде некој си Ангеле или Ирфан со работна позиција обезбедување,хигиеничар,хаус мајстор.
Автоматски споено мислење:

Eте почитувани. Одговорноста е испрана.

И сега најверојатно крив ќе биде некој си Ангеле или Ирфан со работна позиција обезбедување,хигиеничар,хаус мајстор.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.286
Поени од реакции
6.591
Да сум ПР во Влада би напишал.

„Докорот што спасувал живот е крив, непотребно ја оптеретил електричната инсталација направена по најнови стандарди“.

Барем нека ја доиграат шизофренијата до крај.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
9.869
Поени од реакции
32.987
И да бил предизвикан пожарот од дефибрилатор, каде се мерките против пожар? Дали има средства за гаснење на пожар, прскалки, дали вратите се соодветни за евакуација во случај на пожар?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.684
Поени од реакции
16.004
Да сум ПР во Влада би напишал.

„Докорот што спасувал живот е крив, непотребно ја оптеретил електричната инсталација направена по најнови стандарди“.

Барем нека ја доиграат шизофренијата до крај.
Па и во случај да ја оптеретил треба осигурач да избие, утикачот бил зезнат изгледа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
значи неисправна електрична инсталација на објект не постар од година дена.
Абеееееее, верувајте ми ќе почнат постапка и ќе се влечат со години за да отрпни народот и после ќе биди молерот крив оти со скала го потчукнал штекерот предтоа.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
3.747
Поени од реакции
5.987
Политичарите се одбрани од народот, што се криви политичарите што им е толкав капацитетот :toe:.. тие што ги гласаат треба да се запрашаат, врз основа на што гласаат за некој да ги води.

Според изјавата од девојката која последна излегла со таткото, дека пукнат штекер е причината, тогаш одговорни и печени за во затвор се:
- тие што ја спремале спецификацијата за набавка и какви треба да се ковид центрите (директно во затвор)
- тие што учествувале во изградбата
Е овие ако направиле се според спецификација, ако не манипулирале, тогаш и парично и малку ќорка, бидејќи не може фушарајски штекер и довод за кислород едено до друго, без некаква заштита. А ако манипулирале односно ставиле несоодветни панели како што напишал Маркезот:

вградениот панел е несоодветен, не е самогасечки, и не е огноотпорен...
тогаш, е тогаш сите заедно (од тој што правел спецификацијата до газдите на фирмите) ..... цел имот, и мин. 15г ќорка.

Филипче (без разлика што е крив за многу други работи) за ова не е крив, може само од морални причини да си замине, ама слаб е со моралот.
Живи фамилиите на загинатите.
 
O

onefifty

Гостин
Зошто си контрадикторен...ти праша а јас ти одговорив што се прави во нашите болници, факти, чиста вистина....нажалост.
Има и совесен медицински персонал кој за жива глава нема ни пиле да пушти да прелета, но има и некој кој за 200 грама кафе или 100 евра ке го внесе и во шок соба.
Македонски менталитет = срање у боја.
Довлно е само да видиш возачи без врзан појас, со мобилен у рака...секој втора кола вози така.....а за друго да не зборам, сите сме катастрофа од луѓе.
Ti si del od toj mentalitet i problem, rabotis vo medicina a polupismena si. Toa ne e ni najmaliot problem so tebe, problemot e sto uporno relativiziras i branis partiski boi vo tragedija.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
15.029
Поени од реакции
8.251
Ti si del od toj mentalitet i problem, rabotis vo medicina a polupismena si. Toa ne e ni najmaliot problem so tebe, problemot e sto uporno relativiziras i branis partiski boi vo tragedija.
Kakvi partii be coek, kakvi bakraci..niti partiski sum opredelena niti kniska imam.....ne branam nikogo, naprotiv, go napagam nasiov makedonski narod koj za nisto ne go biva.
Koga ke se slucat vakvi tragedii, togas se osvestuvame i jademe burek, ama kratko ni trae, tri dena samo i tolku, opet jovo na novo,pak prodolzuvame so ist maloumen pasiven terk, predji brigu na drugoga.....odamna pisav tuka deka treba cel narod da se sobere i se sto e politicar, kako vo Ukraina sto im pravea, direktno u kontejneri da gi pikame.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.239
Поени од реакции
4.629

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.469
Поени од реакции
6.846
Оф простете им, ви го нарушија угледот пред странските партнери.

tehnicka sposobnost na Brako da se doveduva vo prasanje e smesno.
toa e kompanija koja so decenii izvezuva na stranski pazari.
pocekaj malku, kje pocnat da izleguvaat informacii, i oficijalni i neoficijalni.

edna rabota e so e pricina za pozar,
druga rabota e kako i zosto tolku brzo se rasiril
treta rabota e zosto nemalo vreme/moznost za evakuacija.
i red drugi nepoznanici.

za vakva nesrekja i epilog, treba da ima propusti na nekolku mesta,
ne e samo od eden faktor sigurno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom