Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.759
Поени од реакции
13.272
Според некои информации досега се пребројани 15 мртви, но викаат дека има над 30. Персонал, болни и луѓе што биле моментално на посета.

Кој има инфо нека пише.
 

Red Zurla

Kill The Programming
Член од
29 јули 2021
Мислења
1.207
Поени од реакции
3.141
Според некои информации досега се пребројани 15 мртви, но викаат дека има над 30. Персонал, болни и луѓе што биле моментално на посета.

Кој има инфо нека пише.
Па од кај е твоето инфо? Извор?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.759
Поени од реакции
13.272
Пренос живо

Нема никакви информации тука, само видео снимаат. Има ли дадено некој подетална изјава. Ако стварно има 30+ мртви, не смее да помине без изјава некаква. Да изгори вака болница и за 30 минути да земе над 30 жртви, е катастрофа од невидени размери. Ја раздрмува и така кревката или поточно никаквата доверба што ја имаат луѓето во нашето здравство.

Ова треба да има јавен линч и тој што го земал тендерот да ја изгради болницата и тој што му го дал и тоа од страна на луѓето кои загубиле некого во пожарот.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.608
Поени од реакции
1.513
Сочуство до фамилиите на починатите . Ова е за жал еден ужасен настан . Трагедија е што се меша повторно политика меѓутоа тоа е цената за свеста на народот. На тие што им е побитна двојазичноста него изградба на нови болници и клучна инфраструктура секако нема да им дојде памет.Тешки глупаци партијашки ја водат државата , ама народот си ги бира . Жално е што страдаат невини.
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.081
Поени од реакции
6.053
Нема никакви информации тука, само видео снимаат. Има ли дадено некој подетална изјава.
не те разбирам .... нормално дека е обичен пренос од само место .... Александар Митревски_Mитовски се појавува со прашања во неколку пати ....
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.122
Odma da go davat ostavka miniser za zdravsvo i nachalnik od tetova
i tie shto se od bolnica da go davat ostavka odma.
Филипче ќе даде оставка само и само ако Али го побара тоа. Штета што албанскиот електорат ќе го гласа Али и без тоа, а реално треба скалп да му земат ако пројде ова така без одговорност.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
6.569
Поени од реакции
9.306
Жално, тешко на Македонците таму што живеат меѓу нецивилизирани диви хорди на кои не би им дал нокти да ми исечат а не па да менаџираат болница..пуу племе

ne sum bas siguren deka ovojpat menadzmentot e kriv. pred 6 meseci kazale deka modularnata bolnica ne ispolnuva standardi. pred 2 nedeli isto za cefkata za kislorod... ovde krivi se ministerot, gradonacalnikot i eventualno obezbeduvanjeto (za cefkata)... izgnorirale sve za na kraj da se sluci sto se sluci...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.120
Поени од реакции
12.183
kislorod pod pritisok e opasna rabota... a najopasno e nasheto zatashkuvanje na neznaenjeto i neodgovornosta... primer, vo Gostivar 2x izgorea luge od pozari prefizvikani poradi neispravna el
instalacija, Nikoj ne odgovara, vaxno den na zalost...isto imashe pozar vo tc Global Strumica, za sreka bez zrtvi, tamu imashe izvedbena greshka nestandardni hidranti, pozarnikarite ne mozea da se povrzat, Nikoj ne odgovarashe, vaxno pari se baraa od vlada i cel narod...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.540
Поени од реакции
8.015
ne sum bas siguren deka ovojpat menadzmentot e kriv. pred 6 meseci kazale deka modularnata bolnica ne ispolnuva standardi. pred 2 nedeli isto za cefkata za kislorod... ovde krivi se ministerot, gradonacalnikot i eventualno obezbeduvanjeto (za cefkata)... izgnorirale sve za na kraj da se sluci sto se sluci...
Така е, секогаш рибата смрди од главата.
Вчера баш за Тетово, на празник нашето Министерство за екологија распишало тендер за снимање депонии, 28 депонии буџетот мизерија. Не дека се нема пари, него поголемиот дел тие си го лапнале. Исто и со болницава, сигурно изведувачот намерно не направил фуш инсталација. Му рекле терај бе за тие пари, немај гајле. Сето тоа на грбот на обичниот човек, жално за луѓето што загинале и тие кои воопшто биле таму. Без разлика на националност и вера, луѓе се луѓе и секаде обичниот човек го крка најжестоко.
Сега е момент шќиптарите да ги стават у ќош нивните вечни водачи, ако не го сторат тоа, следниот пат уште поголеми трагедии не чекаат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.120
Поени од реакции
12.183
Safovi pod pritisok potpagaat pod Inspekcija...opasna i odgovorna rabota...isto i eksplozivnite i zapalivi materii..
a Zajo go izbrka Paunovski oti baral strucnost, moralo po ramkovnopartiski kriteriumi
sega i da barash so borinche strucen kafar ne ti odi vo takvi sredini..
Samo suspendiranje na site politicki partii, tie partiski armii neka rabotat privatno sprema kvalifikacii, a so tie pari da se donesat eksperti ako treba i od stranstvo, prvo da se pocne da se bata od npr. Norveshka ekspertski premier, kako vo ehJu shto gi imavme Ante Markovik i EU i dade zeleno svetlo na sfrj za vlez vo EU, ama komunjarite ne sakaa
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.147
Поени од реакции
1.988
Ужас. Трагедија невидена. На лидер видов 39+ викаат. Не знам дали е вистина али и 1 да е, катастрофа.

Сочуство до фамилиите, безразлика кој е/каков е. Тука правиме муабет за луѓе што лежат болни во кревет. Отишле да се лечат и изгореле. Како спијат мирно после ова не ми е јасно.

 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.185
Поени од реакции
9.996
КОВИД ,,БОЛНИЦИТЕ,, ги гради Кочо Кривоусти Анѓушев преку ,,БРАКО,,, во дружба со уште една фирма ,,ЈБТ-АРИ И ТОМ,, ДООЕЛ од Валандово. Ари и Том се другарчиња на Зоран Заев

ОГРОМНА Е ПЉАЧКАТА оти вградениот панел е несоодветен, не е самогасечки, и не е огноотпорен...

Во прилог ги имате договорите од оваа пљачка! Имате и фотографии на кои премиерот ЗАЕВ и неговата сопруга се фотографирани на дружба со овие ,,градители,,!

Не барам ОСТАВКА од Зоран Заев! Нека остане сега до крај, ако даде ОСТАВКА ќе бега од оваа територија! Нека го на функција, нека им објасни на ДУИ и ДПА што ,,болница,, им изградиле во ТЕТОВО!

Па после има да објаснува и за другите градови...


Буревесник на ФБ

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom