Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.042
Поени од реакции
4.803
Сега ситуацијата ке се политизира кој бил крив кој не бил крив, па ке се јават овие сега тшо се а во ваше време се случи ова се случи она, овие ке одговорат не не гледај те нас вие сте одговорни за трагедијава... ова да се случи во средена држава се поведува постапка се отвара истрага, се наоѓа одговорниот му се суди и завршува во затвор, при што секој нареден што би сакал да направи некој фушерај ке се замисли дали би го правел и секој нареден што го одобрил таков фушерај би се замислил дали да го одобрува... а сега ова ке се разводнува со препукување до недоглед и на крај ке се прогласи 3 дневна жалост и никому ништо... и да, џабе се плука по филипчиња, зајковци и тако даље зарем мислите дека они треба да надгледуваат дали нешто е направено по стандарди или не е.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
9.213
Поени од реакции
15.335
Најбитно е, затоа што постојат драматични разлики во капацитет, можност за истовар и утовар на вода од ведени површини, брзина на реакција, отпорност и да не набројувам 101 карактеристика. Cost-Benefit.
Но тоа е друга тема...


kanader i ko sto kaza e terminot sto site go koristime manje vise za protivpozarni avioni.

kapacitetite se bitni ali bitna e i strategijata. pokraj miljoni na lubrikanti se trosat i golemi pari na nabluduvanje na sumski povrsini so dronovi pritoa tenderot e daden na partiski kadar. vremena detekcija na pozarite trebalo da ima i da, avionite ke bea adekvatni... ali ko sto kaza toa e veke druga tema, moze ako sakas da prodolzime u avijacija
 
M

Macedon1um

Гостин
И Теута пак нека си ја гласаат Тетовчани за 3 мандат. Во 21 век вода немаат редовно, сообраќаен хаос, гради кој каде стигне без дозвола, со хидроцентралите ги загрозија и изворите со кој градот се снабдува со вода, пливаат во отпад и уште го немаат решени проблемот со депонијата, еден од најзагадените градови
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.319
Поени од реакции
933
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.456
Поени од реакции
25.646
Глеам го тупат по коментари и биле нешо како исфрустрирани шо се искачало со лажни вести и шпекулации за бројот
Na glupiot severdzanski mozok toa mu e postetno od negovata sveta partija sho ostavi 14 luge zivi da izgorat.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.456
Поени од реакции
25.646
џабе се плука по филипчиња, зајковци и тако даље зарем мислите дека они треба да надгледуваат дали нешто е направено по стандарди или не е.
Ne, ja delam tenderi pa jas treba toa da pazam.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.211
Поени од реакции
5.611
kanader i ko sto kaza e terminot sto site go koristime manje vise za protivpozarni avioni.

kapacitetite se bitni ali bitna e i strategijata. pokraj miljoni na lubrikanti se trosat i golemi pari na nabluduvanje na sumski povrsini so dronovi pritoa tenderot e daden na partiski kadar. vremena detekcija na pozarite trebalo da ima i da, avionite ke bea adekvatni... ali ko sto kaza toa e veke druga tema, moze ako sakas da prodolzime u avijacija
Отворив тема во Авијација, проблемот е голем на глобален план, се повеќе огромни пожари, посебно Австралија и САД па и Русија и Балкан и Медитеран, Бразил да не зборуваме.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
2.718

Цццц. Да не си им у кожа.

Но, битно е што се кажува тука. Пукнал штекерот. Значи тие филмови со фрлени цигари паѓаат у вода. У никој случај не смее да се заташка ова.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.253
Поени од реакции
6.520
* Кочо, да туреме ли по некој противпожарен аларм?
- Де бе, па не сме толку баксузи да ни се запали.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.211
Поени од реакции
5.611
Што треба уште да направи Вилипче за да попие отказ? Ајде фаца-ѓон сам не му текнува, барем тие над него да се свестат, ако ништо друго за почитички поени барем ама нема ни тоа.
Татко му беше министер исто, тешко срање од лик, се издераваше на пациенти, никакво однесување, никаква култура па после го угура синчето и тој да биде доктор.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.792
Поени од реакции
17.757
Што треба уште да направи Вилипче за да попие отказ? Ајде фаца-ѓон сам не му текнува, барем тие над него да се свестат, ако ништо друго за почитички поени барем ама нема ни тоа.
Татко му беше министер исто, тешко срање од лик, се издераваше на пациенти, никакво однесување, никаква култура па после го угура синчето и тој да биде доктор.
Тодоров беше министер за Смрт поради Тамара, Филипче е министер __________, поради 6000 починати од ковид, 14 запалени живи луѓе, Родилки со извадени органи итн ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.995
Поени од реакции
18.622
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.281
Поени од реакции
5.439
Што треба уште да направи Вилипче за да попие отказ? Ајде фаца-ѓон сам не му текнува, барем тие над него да се свестат, ако ништо друго за почитички поени барем ама нема ни тоа.
Татко му беше министер исто, тешко срање од лик, се издераваше на пациенти, никакво однесување, никаква култура па после го угура синчето и тој да биде доктор.
Втор или трет човек им е во партија. Шансите да добие отказ се минус 102.5%. Тоа е како да прашаш кога ќе стават нов кандидат на место на Шилегов за град Скопје. А и што мислиш следниот што ќе дојде после него ќе биде подобар. Секако нема да отворат конкурс. Следниот најголем партиски пацов кој е доктор ќе стане министер, најверојатно уште понеспособен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom