Паралија или Олимпик бич?

Член од
12 март 2010
Мислења
191
Поени од реакции
53
Goko cepaj posle 20 za Paralija.Ne ni misli za Ksamil.Jas nacekav last minut za 69 eur studio vo Hotel Manos od 6.6 do vcera 13.6 i na majtap gi odnesov starite bideki jas mozam samo vo avgust.Vcera gi zedov. Prv pat sum bil tamu i mozam da kazam samo pofalni zborovi. Vodata bideki ne e mn guzva e prekrasna,cista topla.Cisto sredeno itn.Bev 2 pati Ksamil i nema sporedba vo vkupnata slika.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.168
Поени од реакции
692
Nema nekoja razlika Paralija ili Olimpik mozes Olimpik a na izlavanje i setanje u Paralija samo 2 km se odaleceni i toa ima pesacka pateka.Mestencata se ekstra vodata se cista ako ne gi zememe vo obzir trevkite ali e topla strasno nesto.se na se 9/10 i za dvete mesta.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
696
Поени од реакции
80
Некој да ми каже дали има превоз до Паралија, по можност повратна карта и колку чини? Поздрав
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
3.985
И мене истото ме интересира.. И уште нешто, се наоѓа ли студио за двајца околу први август?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
603
Поени од реакции
400
Од Куманово повратни карти се 30 и 35 евра, најверојатно толку се и од Скопје.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
3.985
Дечки, само Голд ли е асална дискотека во Паралиа? Глеам само за неа сте пишувале.. Други некои кафичи и дискотеки добри? Какви им се цените во кафичите и дискотеките? Бараат ли резервација?
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
3.985
PURE, GOLD, OMILOS, некој друга што вреди да се посети? Anyone..?:unsure:
 
C

cige

Гостин
Дечки, само Голд ли е асална дискотека во Паралиа? Глеам само за неа сте пишувале.. Други некои кафичи и дискотеки добри? Какви им се цените во кафичите и дискотеките? Бараат ли резервација?
Sugar е најдобар бичбар.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.098
Поени од реакции
946
Најдов превоз до Олимпик Бич 35 евра повратна ама идат само сабота...знае ли некој некоја агенција или превозник што идат и во работни денови?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.092
Поени од реакции
506
Најдов превоз до Олимпик Бич 35 евра повратна ама идат само сабота...знае ли некој некоја агенција или превозник што идат и во работни денови?
Види овие што нудат аранжмани на овие места кога им се трга и ако имаат слободно место во автобусите не гледам причина да не ти понудат само превоз

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.098
Поени од реакции
946
Види овие што нудат аранжмани на овие места кога им се трга и ако имаат слободно место во автобусите не гледам причина да не ти понудат само превоз

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
да да барав до сега ама имаат само фиксни термини претежно во сабота...Али фала ти во секој случај!
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
223
Поени од реакции
22
Znae li nekoj dali vo olimpic beach ima detski igralista kako vo nei pori?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.421
Поени од реакции
5.721
Таму се оди(бев летово 8-9 дена) само како комбинација на евтино-шопинг-релативно добар смештај.

За шопинг никој друг град освен Паралија(Катерини) не му равен.

Јас пошто одев со сопруга и ќерка, ми се е..а мамето по тие дуќаните:tapp:
 
На врв Bottom