Паралија или Олимпик бич?

Член од
9 мај 2009
Мислења
603
Поени од реакции
400
Мене стварно не ми е јасно зошто толку не ви се свиѓа. Точно дека морето не е толку бистро како други места во Грција, ама секако е подобро од Дојран. Градот е баш убав за да се прошета, а и има убави песочни плажи.
Има 4-5 дискотеки, па е добро и за млади. Во Омилос и во Пјур пуштаат и српска музика, а Голд е најголема и најдобра дискотека во целиот тој регион, па доаѓаат од сите приближни места.
Во Паралија има и Лидл што е голем плус пошто има поевтини производи. Цените на апартмани се движат од 30 до 40 евра, сега во сезона има и поскапи.
Што е подобро во Дојран, апартмани, плажи, ноќен живот ??
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
871
Поени од реакции
257
викаш да се посети Паралија на 7 дена ? :D
Се мислам меѓу Паралија и Сарти,не сум многу многу по дискачите и журките,сакам психички да одморам,па ќе размислам помеѓу овие две дестинации.
Со колку кеш отприлика можам да истерам ?
Баже, со 150 евра за 7 дена си фул хаус
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.016
викаш да се посети Паралија на 7 дена ? :D
Се мислам меѓу Паралија и Сарти,не сум многу многу по дискачите и журките,сакам психички да одморам,па ќе размислам помеѓу овие две дестинации.
Со колку кеш отприлика можам да истерам ?
Ако си за одмарање ој си Сарти , ем почисто ем помирно е сеа и троа подалеку а со тоа и поскапо ке ти дојде!
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
zasto nekoj ne gi spomnuva meduzite koi se najmnogubrojni turisti posle srbite i makedoncite, zaso i drugo osven srbi i makedonci nema osven domordnite i afrikancite,,,, poloso mesto u grcka nemam sretnato od higiena do kvalitet na voda i plaza pa sve do diskata, bolje idi u vranje ili u leskovac samo bez more ali bolja hrana hahaha
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
Паралиа дефинитивно. Идам таму може едно 10 години , а сум бил и у Олимпикбич. Паралиа ти е лудило значи за од најмладо до најстаро.Има две диска,мн кафичи и премногу ресторани и продавници. Олимпик бич е помало место и не толку ајде да не речам урбанизирано,, помирно е ,а и подлабоко е таму.... Кад би бирал Паралиа...али не бирам што ти е се знае :P :D
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Паралиа дефинитивно. Идам таму може едно 10 години , а сум бил и у Олимпикбич. Паралиа ти е лудило значи за од најмладо до најстаро.Има две диска,мн кафичи и премногу ресторани и продавници. Олимпик бич е помало место и не толку ајде да не речам урбанизирано,, помирно е ,а и подлабоко е таму.... Кад би бирал Паралиа...али не бирам што ти е се знае :D
Како се цените за апартман за 4 луѓе оприлика знаеш?

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
@marchesk Друже да не те излажам зависи по 80-90 евра земи предвид што не се плаќа за 3 и 4 лице и некои такви ствари мало дете ли превоз... Пред сезона ти е каде каде поефтино крај на јуни ја коа што праам, а јули и август цените идат до скоро дупло... Така да најубаво ако си заинтересиран провери си по агенцииве распрашај си се најубаво :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
9.070
@marchesk Друже да не те излажам зависи по 80-90 евра земи предвид што не се плаќа за 3 и 4 лице и некои такви ствари мало дете ли превоз... Пред сезона ти е каде каде поефтино крај на јуни ја коа што праам, а јули и август цените идат до скоро дупло... Така да најубаво ако си заинтересиран провери си по агенцииве распрашај си се најубаво :)

За што се тие 80-90 евра? Студио ? за колку дена
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
За што се тие 80-90 евра? Студио ? за колку дена
Па од човек за една недела мислам дека така...Ама дечки пак ке ви кажам,за цени и услови видете си најубаво на нет за што,како,колку сакате ипак сеа и ја до толку незнам вака од памет...
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
@marchesk Друже да не те излажам зависи по 80-90 евра земи предвид што не се плаќа за 3 и 4 лице и некои такви ствари мало дете ли превоз... Пред сезона ти е каде каде поефтино крај на јуни ја коа што праам, а јули и август цените идат до скоро дупло... Така да најубаво ако си заинтересиран провери си по агенцииве распрашај си се најубаво :)
Фала, колку толку некоја ориентациона цена ми требаше зошто планирам да идам таму и по пристигнување да барам или со претходна резервација, агенцииве ќе ги заобиколам.

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
9.070
Смештај со 4 кревети е обично 40 евра без клима и 45 со клима.
А да не знаеш како одат од 20-30 Јуни цените? Јас веќе се одлучив за Ксамил ама ако начекам нешто мењам во заден моменат
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
А да не знаеш како одат од 20-30 Јуни цените? Јас веќе се одлучив за Ксамил ама ако начекам нешто мењам во заден моменат
ти се наоѓа за 20/30 евра
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
9.070
Па толку е и во Ксамил. На плажата кај островчината во Јуни не се наоѓа испод 25 евра.

Вреди да се размилува и за Паралија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom