Паралија или Олимпик бич?

Член од
21 јуни 2013
Мислења
157
Поени од реакции
110
Лелеее у Паралија е ептен добро, лани бев се изнажуркав :)
 
C

cige

Гостин
Моментално сум во Паралија, водата е полоша и од Дојран, и има многу медузи. Никогаш повеќе не би дошол тука.
Смештајот го плативме 60 евра за апарман со 2 соби, кујна, купатило, 2 клими и 1 телевизор.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.489
Поени од реакции
1.253
Моментално сум во Паралија, водата е полоша и од Дојран, и има многу медузи. Никогаш повеќе не би дошол тука.
Смештајот го плативме 60 евра за апарман со 2 соби, кујна, купатило, 2 клими и 1 телевизор.

Сите зборат Бугарија немало убаво море,еве доказ дека и во Грција не е баш сјајно.
 
П

Пепси_

Гостин
Сите зборат Бугарија немало убаво море,еве доказ дека и во Грција не е баш сјајно.
:icon_lol: нормален ли си шо пиша ?

бугарија е цела тиње,додека грција мрдни до краците ќе видиш каква е,а не пак по островите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.613
Сите зборат Бугарија немало убаво море,еве доказ дека и во Грција не е баш сјајно.
заебаваш, неспоредлива е Грција со Бугарија. Не збориме за овие места, појди подолу ќе видиш што е море ;)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.939
Поени од реакции
12.193
Сите зборат Бугарија немало убаво море,еве доказ дека и во Грција не е баш сјајно.
Не е точно.
Јас бев во Паралија во почетокот на Јуни и М немаше од медузите.Медузите секогаш излегуваат при крајот на јули и почетокот на август.
А чистотата на водата зависи од тоа колку луѓе има во морето.Пред зајдисонце кога нема никој е пречиста и премирна, а ако појдеш околу пладне е заматена заради песокта која се крева од дното поради големиот број на капачи.
Плус, Паралија не се оди овој период.Покрај гореспоменатите работи, проблеми се и жештината и огромната гужва. Паралија е најубаво да си појдеш после 20ти август или пак најкасно до 20ти јули.Дури и тогаш може да е касно за да истераш релаксиран одмор.

Сепак секој со желбите.Некој сака да оди во сезона кога е најголема гужва, а пак на некого му смета тоа.
Тие што сакаат опуштен и мирен одмор, избегнувајте ја Паралија од 20ти до 20ти :).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Сите зборат Бугарија немало убаво море,еве доказ дека и во Грција не е баш сјајно.
Отиди на Халкидики, Крф, Закинтос или Лефкада па спореди ја разликата со Бугарија. :D

Некои слушнале само за Олимпик бич и Паралија и мислат дека тоа се единствените места за одмор во Грција. Ова се места колку да се пофалите дека сте биле на море и да си поминете ефтино како да сте биле во Охрид. Фрлите плус некое евро за да идете на островите. Плажите на островите во Грција се Хаваи за Бугарија
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Луѓе ај ќе ве молам некој да даде предлог каде да појдам од 1Септември во Грција.
Битно ми е да е убава плажата и водата и да не е многу далеку.Ако има некој што бил преку некоја агенција и си поминал добро ќе го замолам да ми препорача место и вилата каде бил.
http://mediteran.mk/index.php/mk/a/-2012/-a-/2012-03-06-21-04-43/vila-irida
Бил ли некој преку агнецијава и ако бил дали е убаво местово за престој?Не им верувам некако на штипјаниве многу,ама вака убаво ми изгледа.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
603
Поени од реакции
400
Знаете некоја агенција која нуди превоз за 10 дена до Паралија, од Скопје или од Куманово ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.151
Можеби не е за овде прашањето ама за да не отварам нова тема се надевам некој ќе ми помогне. Во недела одам за Грција па ме интересира според вас што сте биле кое е подобро место, Паралија или Неа Флогита?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.880
Поени од реакции
9.246
Иако не сум се капел во Паралија ,сум бил само на шетање,сликата со водата не е таква како што изгледа првично.Тоа што водата изгледа матна не е нечиста,туку тоа се должи на тоа што зрната од песката се многу ситни и лесни,и најмал бран ги дига во вода или пак при влегување на поголем прој на луѓе.

Истото би се случило и било каде во светот каде песката е многу ситна.Значи водата е заматена од песката а не од нечистотијата(која и ја има нормално кога има поголем прој на луѓе).

За споредба водата во Ксамил никогаш не е матна бидејќи песката што е таму ставена е мермерна,а мермерот е многу потежок( и тоа многу) од обичната песка и лесно се таложи на дното
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
ме интересира дали може да се најде смештај во паралија за 20 е од вечер? мислам на соба

фала
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
871
Поени од реакции
257
Муабетите за водата и медузите се од август па натака, ја се вратив завчера водата беше чиста и топла сите 7 дена, имаше само по некои треви од ветрот, медузи имаше само еден ден пошто дуваше и врнеше и тоа ептен мали по 3 цм, ефтино е и пријатно ја конкретно бев со женска ми па не обрнав внимание на ноќниот живот, имате 3 дискотеки турбо работат србинки русинки германки холанџанки врие
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
Муабетите за водата и медузите се од август па натака, ја се вратив завчера водата беше чиста и топла сите 7 дена, имаше само по некои треви од ветрот, медузи имаше само еден ден пошто дуваше и врнеше и тоа ептен мали по 3 цм, ефтино е и пријатно ја конкретно бев со женска ми па не обрнав внимание на ноќниот живот, имате 3 дискотеки турбо работат србинки русинки германки холанџанки врие

викаш да се посети Паралија на 7 дена ? :D
Се мислам меѓу Паралија и Сарти,не сум многу многу по дискачите и журките,сакам психички да одморам,па ќе размислам помеѓу овие две дестинации.
Со колку кеш отприлика можам да истерам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom