Паралија или Олимпик бич?

C

cige

Гостин
Таму се оди(бев летово 8-9 дена) само како комбинација на евтино-шопинг-релативно добар смештај.

За шопинг никој друг град освен Паралија(Катерини) не му равен.

Јас пошто одев со сопруга и ќерка, ми се е..а мамето по тие дуќаните:tapp:
Чаршијата во Паралија е некоја појачана верзија на Шутка.
Ако одиш со жена ќе збеснеш.
Долга е 2-3 км и сите дуќани се наредени со закачалки со ефтини фустани,маици, каиши, бижутерија....
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
942
Bil nekoj skoro paralia olimpic beach? nekoja preporaka?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.805
Поени од реакции
8.989
Bil nekoj skoro paralia olimpic beach? nekoja preporaka?
Jas bev lani vo Paralija...a godinava bev na samo eden den. Ako odiš obavezno baraj smeštaj vo severniot del od mestoto(prema Solun) bidejki od tamu doagja provevot...t.e. veterot. Vo sredinata ili prema Olimpik bič e mnogu požeško.
Na ovoh severen del apartmani izdava Vančo od Kočani(ima i atelje sproti Idadija). Jas se dogovoriv preku Viber...čoekot e super..

070 309 917
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.479
Поени од реакции
9.424
Ни таму ни таму. Оди Неа Пори 100 пати е подобра и плажа и се. Барем ќе се одмориш. Мирно местенеце во секој случај.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
Сместуване и плаж през ден во Олимпик бич. Журки и разходки нок во Паралиja со туристичкиа трен.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Читам некои негативни коментари во врска со водата во Паралиа (прљаво, медузи итн). Некој бил годинава? Каква е водата? Јас треба да идам во недела, па ако може некоја информација
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.805
Поени од реакции
8.989
"Prljavosta" e subjektivna rabota...bidejki toa e posledica na mnogu sitnata pesok koj koga se vleguva vo vodata, pesokot se kreva i ja zamatuva vodata.

Gužva ima premnogu.....a meduzi ima koga ima branovi
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
942
Trevi ima mnogu i da meduzi pocnaa da izleguvaat posledniot den, ama ne e tolku strasno kako sto e opisano vo prethodnite postovi. Inaku mislam poevtino nema da najdes vo cela grcija!Od restorani, do prodavnici.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.805
Поени од реакции
8.989
Vo vrska so meduzite...samite ugostiteli počnale da se organiziraat i da baraat pomoš od državata da se najdi nekoe rešenie( mreži ili slično nešto......)

Pred nekoja godina(2015 mislam) srede leto si zaminale site turisti poradi golemiot napliv na meduzi.

Godinava pominav na samo eden den...i nemaše meduzi
 
D

Dejanski

Гостин
Паралиа јок :neetaka:, има многу треви во морето и многу гужва на плажа,
а навечер ко да си на пазар или во шутка на секој чекор продаваат нешто.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
942
Vo vrska so meduzite...samite ugostiteli počnale da se organiziraat i da baraat pomoš od državata da se najdi nekoe rešenie( mreži ili slično nešto......)

Pred nekoja godina(2015 mislam) srede leto si zaminale site turisti poradi golemiot napliv na meduzi.

Godinava pominav na samo eden den...i nemaše meduzi
Jas si dojdov vo nedelata, Vo olimpik bic se banjavme posledniot den izlegoa meduzi eden kup.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.212
Поени од реакции
10.361
Освен тоа што се ефтини и блиску, катастрофа се местава. Освен единствено младите да изберат Паралија за ноќен живот, ама и тоа нема смисла кога ете гледам во сезона за 110 евра во Кавос се наоѓа, каде што журките се неспоредливо подобри. Така да никој не советувам да оди тука. Ако е за мирно демек стари луѓе, многу поубави мирни места има за скоро иста сума. Мој совет е да ги избегнете местава. За водата во Олимпик Бич се бањав неколку пати и тоа само насабајле, а во Паралиа не ни влагав од што беше гадна. Ова е од пред 3-4 години што бев, ама тешко дека нешто е сменето. А за медузи не видов воопшто, ама дека во јуни изгледа бев, не бев во август.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.805
Поени од реакции
8.989
Bi glasal...no nemam Fb profil. Dali ima drug način
 
Член од
3 март 2010
Мислења
654
Поени од реакции
319
niedno. Paralija i olimpic se odese pred 10tina godini koga nemase mnogu opcii po agenciite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom