Охрид

F

FuckYouAll

Гостин
Луѓе шо ќе имат по кафичиве за Нова Година знајте ?
Уште една недела остана а јас само за Кадмо знам и Калео:pos:
Ако знајт некој за во други места, шо ќе имат, како ќе имат и шо пари ќе е нека кажит.:)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Луѓе шо ќе имат по кафичиве за Нова Година знајте ?
Уште една недела остана а јас само за Кадмо знам и Калео:pos:
Ако знајт некој за во други места, шо ќе имат, како ќе имат и шо пари ќе е нека кажит.:)
Јас знам дека Кадмо БИЧ имат уба понуда, 2 вечери 700 денари, првата вечер е Џоко а втората Жаре.
Ликвид е 1 400 со 4 пијачки и фстаци и еден сендвич.
Парк 1 000 стандард. Не знам колку пијачки.
Амбасадор ти е 2 000 со неограничено јадење и пиење.

Седење дома - беспари :icon_lol:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
2 пијачки парк мислам имаш, а кадмо убо убо ама можеле некој друг наместо џоко..
 
F

FuckYouAll

Гостин
Јас знам дека Кадмо БИЧ имат уба понуда, 2 вечери 700 денари, првата вечер е Џоко а втората Жаре.
Ликвид е 1 400 со 4 пијачки и фстаци и еден сендвич.
Парк 1 000 стандард. Не знам колку пијачки.
Амбасадор ти е 2 000 со неограничено јадење и пиење.

Седење дома - беспари :icon_lol:
Ааeee скапо:vozbud:
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Дан имат некој шо сакат да ми подарит гратиси за Владо Јанески Калео ко ќе е? :D

И уш нешто.. кј имат во Охридов да се купит шах, само да не е од оние малине пластични грди?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Дан имат некој шо сакат да ми подарит гратиси за Владо Јанески Калео ко ќе е? :D

И уш нешто.. кј имат во Охридов да се купит шах, само да не е од оние малине пластични грди?
А кој е тој Владо Јанески?:D

Шах побарај по книжарине,во просвета ако постојт уште таму мислам дека ќе најдиш поквалитетен,а мој да најш и сувенири кај шо се продавет мада тие појќе тие за украс се одколку за играње :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Најубо е редовно да си пиеш
за да се осеќаш стално трезно,
празник или делник то да ти е сеедно:D



Големо браво за авторот на сликите, (2х) 3 дена ми се продолжи животот.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.775
А ре сограѓани, шон кажите дек имало песна за ѓевреков наш насушен? Тој шо ја имат пишано на шо иљачи е биден дан знајте?

 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.551
Абе добро само ние Охриѓаниве си палиме огној за Василица? Глеам секаде денес палеле.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Абе добро само ние Охриѓаниве си палиме огној за Василица? Глеам секаде денес палеле.
Мене ми рекоа дека не сме биле в ред и обратни од сите :pos: Втор чоек си денеска шо слушам дека правилно за Василица се палело оган.Си помислив дека забегвам.
--- надополнето: 6 јануари 2012 во 03:25 ---
А ре сограѓани, шон кажите дек имало песна за ѓевреков наш насушен? Тој шо ја имат пишано на шо иљачи е биден дан знајте?

Денеска првпат научив дека ѓеврек се варел во фурна :D
Остај то и сомуни и буреци.Требало кај Спасета во Феникс или во Жито Леб да се снимат спотов.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Овој проект му го препушти на Агенцијата за млади и спорт.
- Би било неекономично и несериозно, во исто време да направиме два покриени базени. Во овој момент е доволно еден кој ќе го гради Агенцијата. Изградбата ќе започне на пролет. Од тие причини ќе го стопирам проектот со кој општината требаше да го гради затворениот базен, изјави Петрески
http://ohridpress.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10068:2012-01-05-10-32-41&catid=42:2010-02-11-16-49-30&Itemid=120
овај е жива легенда:pos:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
не го биват за муабети, ама народот 2 пати го изгласа... не од шо чуда напрај.. туку тие пред него беа ептен катастрофални, па овај прв мразот го скрши. бар јас така мислам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom