Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
A, дали јас без руско државјанство може воопшто да гласам, Ајс?
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
@ wot

Не.

Пиши пп на сите конгресманите да ти одобрат. :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
A, дали јас без руско државјанство може воопшто да гласам, Ајс?
@ wot

Не.

Пиши пп на сите конгресманите да ти одобрат. :)
Каде да гласаш во Русија, ако е за таму аплицирај за државјансво јас во Србија имам обезбедено кој ќе потврди 25 државјанства за изборите.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Каде да гласаш во Русија, ако е за таму аплицирај за државјансво јас во Србија имам обезбедено кој ќе потврди 25 државјанства за изборите.
Па кога се преселив аплицирав. Али руси, јебеш га.
Воопшто не сум внесен во политикава, а и немам некакви познаници за кои би гласал, кога се понуди веќе, зошто да не сум од помош. Евентуално, ако уште ти требаат гласови. :)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Каде да гласаш во Русија, ако е за таму аплицирај за државјансво јас во Србија имам обезбедено кој ќе потврди 25 државјанства за изборите.
Кога Точно се изборите во србија ? :kesa:

@ wot

Доколку сакаш државјанство руско , после изборите во србија (доколку гласаш во србија) пиши им пп на сите конгресмани и вал да 1 ќе ти одобри јас така направив.позз :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па кога се преселив аплицирав. Али руси, јебеш га.
Воопшто не сум внесен во политикава, а и немам некакви познаници за кои би гласал, кога се понуди веќе, зошто да не сум од помош. Евентуално, ако уште ти требаат гласови. :)
Ќе требаат гласови, ќе ти пратам сега карти и оружје а ти види ја темата во Надворешни работи, ден пред изборите ќе ви кажам поточно што како.

Кога Точно се изборите во србија ? :kesa:
На 25-ти во сите држави.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Изборите во сите држави се на 25-ти Ноември (Среда) од 09:00 часот сабајлето до 09:00 часот следниот ден (по македонско време).

Тоа што одлучивме да одиме со еден кандидат во Русија, е затоа што сме во теснец со времето. Поради тоа што не добивме навреме одговор од Руските партии. Вака сега одиме само со еден, кој би влегол сигурно.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Дечки, зожто нема туча поврзана со Србија. Иам и орудија и све, ама не можам да се бијам, и здравјето ми падна по 90 па не можам да се лечам :(
 
А

Ајсшутер

Гостин
Гласање за кој да биде во конгрес во Русија http://www.erepmacedonia.com/viewtopic.php?f=6&t=189

Дечки, зожто нема туча поврзана со Србија. Иам и орудија и све, ама не можам да се бијам, и здравјето ми падна по 90 па не можам да се лечам :(
Имаш активна битка http://www.erepublik.com/en/battles/show/7967
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.279
Се преселив во сербија дајте државјанство за да гласам за мартин да стане цар :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Имаме инвазија на Руси во Македонската партија во Русија. Околу 100тина Руси ни се приклучија во последните 1-2 часа..

Не верувам дека е обид за take over на партијата затоа што изборите за партиски лидер се дури на 15-ти Декември.

Можеби планираат да ги избуткаат Козаците на 6-то место за да не добијат конгресмени, ако е тоа можно.. А ние да дојдеме на нивно 5-то место, со што само првремено би влегле во Топ 5 партии во Русија..

Им пишав на неколку од нив, па чекам одговор да видам што ќе ми одговорат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom