Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
You have worked for 30 days in a row and you are now known as a Hard Worker. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.

7 Hard Worker Medal !:baeh:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Македонци во еРусија што имате Руско државјанство, ќе избираме кандидат за конгресмен од нашата партија, преку коалиција со друга поголема партија. Пријавувајте се на оваа тема Парламентарни избори - Русија, Ноември-Декември 2009 оние од вас кои мислат дека имаат доволно искуство од играта (не мислам само на experience поени), кои ќе можат да се вклучуваат редевно и да следат наредби околу гласањата за закони/предлози.
Исто така кандидатот за конгресмен ќе треба да им обезбеди по 2 moving tickets на оние што ќе гласаат за него.

-Пријавувањето за кандидат за конгресмен ќе трае 24 часа почнувајќи од сега 21.11.2009 (Сабота), па до утре 22.11.2009 (Недела) до 18:00 часот.

-Потоа следува гласањето, за кој да биде кандидатот. Тоа ќе почне од утре 22.11.2009 (Недела) од 18:00 часот, односно по завршувањето со пријавувањата. А поради теснец со времето, ќе трае до 16:00 часот понеделник 23.11.2009.

Парламентарни избори - Русија, Ноември-Декември 2009
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
The specified username is currently inactive. If you have problems activating your account, please contact a board administrator.

Aи некои да ме активира?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Bi vi pomognal vo ova samo da imav pristap do forumot

Македонци во еРусија што имате Руско државјанство, ќе избираме кандидат за конгресмен од нашата партија, преку коалиција со друга поголема партија. Пријавувајте се на оваа тема Парламентарни избори - Русија, Ноември-Декември 2009 оние од вас кои мислат дека имаат доволно искуство од играта (не мислам само на experience поени), кои ќе можат да се вклучуваат редевно и да следат наредби околу гласањата за закони/предлози.
Исто така кандидатот за конгресмен ќе треба да им обезбеди по 2 moving tickets на оние што ќе гласаат за него.

-Пријавувањето за кандидат за конгресмен ќе трае 24 часа почнувајќи од сега 21.11.2009 (Сабота), па до утре 22.11.2009 (Недела) до 18:00 часот.

-Потоа следува гласањето, за кој да биде кандидатот. Тоа ќе почне од утре 22.11.2009 (Недела) од 18:00 часот, односно по завршувањето со пријавувањата. А поради теснец со времето, ќе трае до 16:00 часот понеделник 23.11.2009.

Парламентарни избори - Русија, Ноември-Декември 2009
bi se kandidiral samo da bi imal pristap do forumot
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Аман веќе бе, дајте му пристап на змејчево, да не замара цело време :uvo:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Abe igra nekoj makedonec na eJahan i koga ke mi ja dadat registracijta bar tamu ima makedonska drzava...
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Активиран си.
Ajs едно прашање..Ако е во истиот ден гласањето за конгресман во русија и србија за кого да гласаме ние ? За тебе во србија или да го подржаме нашиот кандидат за конгресман во русија кој ќе биде во коалиција со некоја од руските 5 најголеми партии..:smir: !?


бтњ честито ФМ ..:party3: :icon_bigg
 
А

Ајсшутер

Гостин
Конечно стигнав FM, сега ќе се борам без оружја бидејки не ми влијае на штетата повеќе.

Ajs едно прашање..Ако е во истиот ден гласањето за конгресман во русија и србија за кого да гласаме ние ? За тебе во србија или да го подржаме нашиот кандидат за конгресман во русија кој ќе биде во коалиција со некоја од руските 5 најголеми партии..:smir: !?
Во Русија сме околу 95+ луѓе еве -15 што се пријавија да гласаат за мене (има листа на форумот) пак ќе има 70 ако ги организираат добро не би требало да преставува проблем, јас веќе имам луѓе собрано 22 ако најдам до 25 доста ќе бидат, дури они со 70 гласа можат да обезбедат 2-3 кандидати ако добро ги распределат они гласовите.. а како што гледам 1 бараат така да лесно ќе биде ако организираат како што треба.

Јас моите гласачи веќе ги обезбедив со карти и оружје.

бтњ честито ФМ ..:party3: :icon_bigg
Фала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom