Општи дискусии за ТВ серии

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.935

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Не ја следам дискусијава ама ако разбрав добро: си гледал серија со лезбејки, и се жалиш? :cautious: :toe:
Ja koa ti vikav deka e sumljiv...

Screenshot_2020-11-07-14-56-30-863_com.android.chrome.jpg


--

Stvarno inace, u pravo e dzontra za haunting, ja pocnav vtora sezona i edvaj 5 epizodi izgledav, uste se macam. Fali mnogu kvalitetot od prva. Inace ja izgledav pak prva sezona u meguvreme zaradi drustvo, absolutno 10 od 10. Mnogu dobro napisana, sovrsena kamera za hororot, pogotovo epizodata so pogrebot i dramite... Znaat tie so ja gledale, kamerata bese ludilo, kako one take so mnogu kruzenje, sledenje, agli... Six feet under meets This is Us
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Се можам да разберам, буквално се. Некогаш е прашање на вкус, некогаш нештото прехипстерско за мене (Love), или обратно (Another Earth?), а некогаш те понела атмосферата... Ама кога ќе го спомнеш ова патетично срање во позитивен контекст, па сега дури и во иста реченица со SFU, не можам а да не се фејспалм-нам. :facepalm:
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
помош за серија мислам дека е доста стара и мислам дека е шпанска мислам на а1 идеше порано е вака се одвиваше
фамилија мислам имаа 4 деца ама фората мажот разведен со две негови деца и од страната на жената исто до донесени две деца па после тој машкиот на татко му ја засака таа што му паѓа полу сестра бољи објаснување амин и цело време се караа дека не може така дека му е сестра ова она
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
помош за серија мислам дека е доста стара и мислам дека е шпанска мислам на а1 идеше порано е вака се одвиваше
фамилија мислам имаа 4 деца ама фората мажот разведен со две негови деца и од страната на жената исто до донесени две деца па после тој машкиот на татко му ја засака таа што му паѓа полу сестра бољи објаснување амин и цело време се караа дека не може така дека му е сестра ова она
Los Serrano
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.902
Само што ја завршив The Queens Gambit :cuc::cuc:
2 пати проверував на крајта дали стварно е на Нетфликс за чудо и тие да направат нешто добро.
Слимнав шах изиграв 3 рунди, изгубив и културно ја избришав.
До толку е добра?
И се мислам некое време да и се пуштам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
До толку е добра?
И се мислам некое време да и се пуштам.
одлична чиста 9ка
Автоматски споено мислење:

ако сака некој/а имам 3 слободни места на Нетфликс до 10дек е фрито и то пишете пп
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Аман Нетфликс, утепа со овие Крисмас филмови и серии, иако овој Лили и Даш се чини пристојно ок.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.902
одлична чиста 9ка
Автоматски споено мислење:

ако сака некој/а имам 3 слободни места на Нетфликс до 10дек е фрито и то пишете пп
Изгледани 2 епизоди, не сакав многу да бинџувам нека има и за друг ден...засега одлична (y)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.017
Поени од реакции
55.340
Колку ми се погоди Brooklyn Nine Nine, се смеам на глас. После Community, уште една одлична серија за годинава :D
Колку ме нервираше на почетокот, страшно нешто. Ама викам ај од поштовање према Шур, пошто Паркс енд рек му е врв а и плус се заљубив у Ејми Сантијаго, така да.
Сеа е топ, се разработе Холт а и Хичкок и Скали ги има повеќе со рандом глупостите хахахахахахаххаха нема посмешна појава од Хичкок.

Многу лудо нешто е рандом старец од позадина у ваква комедија. Хичкок, Крид од Офис, Џери Гергич какви култни појави се тоа. :pos:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Колку ме нервираше на почетокот, страшно нешто. Ама викам ај од поштовање према Шур, пошто Паркс енд рек му е врв а и плус се заљубив у Ејми Сантијаго, така да.
Сеа е топ, се разработе Холт а и Хичкок и Скали ги има повеќе со рандом глупостите хахахахахахаххаха нема посмешна појава од Хичкок.

Многу лудо нешто е рандом старец од позадина у ваква комедија. Хичкок, Крид од Офис, Џери Гергич какви култни појави се тоа. :pos:
После првите пет епизоди сакав да ја прекинам, на живци ми идаше Џејк :D Ама тоа е добра серија да ја ебам, те тера да се соживееш со ликовите. Чим ми има смешен женски лик (Џина) значи функционира се.

До крај на трета сезона сум. Бојл ми е омилен лик, човекот е аутсајдер ко мене и се поистоветувам :D

И јас ја сакам Сантијаго, ама завчера сакав да ја заследам на инстаграм, гледам сториња постови за бајден мајден, си викам колку и да си срце не можам да ти кликнам фолоу. Таму сум за гледање цицки и мачиња, сигурно не за политика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom