Општи дискусии за ТВ серии

Член од
7 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
kazete nekoja dobra serija od tipot na Vikings,Game of Thrones,The Last Kindgom etc..
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
kazete nekoja dobra serija od tipot na Vikings,Game of Thrones,The Last Kindgom etc..
Незнам дали ке ти се свиѓа ама можеш да ја погледнеш спартакус не е нешто посебно ама само таа ми текнува од тој тип на серии.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Незнам дали ке ти се свиѓа ама можеш да ја погледнеш спартакус не е нешто посебно ама само таа ми текнува од тој тип на серии.
Брат како бе ништо посебно, Спартакус е многу јака забава, а првата сезона особено си има супер квалитети :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Брат како бе ништо посебно, Спартакус е многу јака забава, а првата сезона особено си има супер квалитети :D
Незнам човек некако никогаш не ми остави многу голем впечаток серијата, па затоа не ја ставам многу на есапот за такви серии од типот на неа :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
After Life ми е како бледа копија на Curb Your Enthusiasm.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Уште една во низата одлични скандинавски серии, Quicksand
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Одлична новата сезона на Marvels Cloak & Dagger, aко ја земат Дизни на нивниот нов стриминг сервис нема да згрешат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
denes na netflix prodolzuvaat so novi epizodi

sabrina
veep
Многу брзо ја пуштиле Сабрина...
Јас пред некој ден ја догледав цела прва сезона, а они сега втора пуштиле...обично сериите за година дена ги пуштаат пак.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Многу брзо ја пуштиле Сабрина...
Јас пред некој ден ја догледав цела прва сезона, а они сега втора пуштиле...обично сериите за година дена ги пуштаат пак.
Не е нова сезона туку продолжение на првата, многу серии прават така пуштат прв дел, па после некој месец втор дел.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Od mene dve top serii kako predlog za gledanje, Frontier i Knightfall.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.926
Почнав да ја гледам Madam Secretary, обожавам серии со геоплотика па серијава ми изгледаше ептен ветувачка. Ја гледав до седмата епизода од првата сезона па у канта отиде остатокот.

Ептен бесмислена серија. Актерите/карактерите беа топ, глумата беше океј, ми се допаѓа главната актерка, ми се допаѓа освртот кон религија во серијата но главната работа поради која ја гледав - справувањето со светски кризи - немаше никаква логика и смисла. Знам дека Американците мислат дека се најдобри во се и дека врска немаат како работите функционираат во други земји, им прогледував низ прсти за сите тешки глупости ама секоја епизода е буквално копија од претходната - се оди како што треба кога одеднаш срање се дешава во државата X. Американсиот Претседател и служби се неспособни но за среќа на цел свет Министерот за Надворешни Работи (главната актерка), која ниту една грешка нема правено во цели седум епизоди, има пријател и план (ака deus ex machina) за да го реши срањето ама баш на најдобар можен начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom