Општи дискусии за ТВ серии

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Личи ама и не личи :) За три дена ги изгледав 10 епизоди. Очите ми испаднаа ама не ми е жал.[DOUBLEPOST=1500914612][/DOUBLEPOST]
Е добро (y)
Torent ne mozam da najdam, da ne vi se naoga? Thx

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Gledal nekoj the girlfriend experience? Vredi?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.787
Поени од реакции
33.578
Аууу, The Handmaid's Tale! :cuc: За мене - најголемото изненадување меѓу сериите годинава. Ми фалеше нешто вакво, навистина. Ја гледаше ли некој? Ако не, веднаш симнувајте!

P.S. Ја има на HBO OD и HBO GO.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Аууу, The Handmaid's Tale! :cuc: За мене - најголемото изненадување меѓу сериите годинава. Ми фалеше нешто вакво, навистина. Ја гледаше ли некој? Ако не, веднаш симнувајте!

P.S. Ја има на HBO OD и HBO GO.
Ја гледав, најголема мака ми беше тоа што Хулу не ги исфрла епизодите наеднаш, туку 1на неделно. Ок е серијата, а посебно ако сте дел од понежниот пол или феминистка па серијата посебно ве погодува, ова девојчето од МадМен i Top of the Lake ми беше фенооооооменално. Еве една рецензија од женска перспектива. http://www.serijala.com/izdvojeno/the-handmaids-tale-mracna-nezaboravna-i-najimpresivnija-nova-serija-godine/ Вреди да се прочита. Секако моја препорака за серијата, јас лично не би одел до толку како во рецензијата ама се согласувам со повеќето кажано таму.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Нетфликс вади нова серија секоја недела. Пред една недела ја изгледав Ozark, а сега гледав трејлери и Seven Sisters и Mindhunter делуваат солидно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Нетфликс вади нова серија секоја недела. Пред една недела ја изгледав Ozark, а сега гледав трејлери и Seven Sisters и Mindhunter делуваат солидно.
zatoa se 20bilioni u dug :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Од тоа што ми прави мерак (крими драма) изгледано Prison Break, Breaking Bad, Dexter, Wire, Sopranos. Давајте предлог за што вреди следно да се гледа, што би можело да ми се допаѓа како овие наведениве. Можеби Twin Peaks (старата+новата), Six Feet Under, Shield, Oz, Justified, Sons of Anarchy? Или нешто друг предлог? Што од ова е најдобро и најинтересно за гледање, за да се гледа како следно? Само да не е нешто историско, фантази/сај фај, комедии и тоа. Пукајте предлози
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
@FilipMKD007 Sons of Anarchy ! - Од наведените. А за други предлози Mr.Robot,Fargo,True Detective,Daredevil,Narcos,Peaky Blinders, Boardwalk Empire, Sherlock,Better Call Saul,House of Cards,The Blacklist,House.

Од овие ако немаш ништо гледано би ти препорачал прво да гледаш Mr.Robot,Fargo,True Detective or Sherlock. Лично едни од моите фејвови, мада True Detective втората сезона не ме харесва.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
@FilipMKD007 Sons of Anarchy ! - Од наведените. А за други предлози Mr.Robot,Fargo,True Detective,Daredevil,Narcos,Peaky Blinders, Boardwalk Empire, Sherlock,Better Call Saul,House of Cards,The Blacklist,House.

Од овие ако немаш ништо гледано би ти препорачал прво да гледаш Mr.Robot,Fargo,True Detective or Sherlock. Лично едни од моите фејвови, мада True Detective втората сезона не ме харесва.
Better Call Saul имам, добра ми беше квалитетна, ама некако како Брејкинг од друга перспектива. Не ми беше така интересно да се врзам со ликовите да морам во ден по 5-6 епизоди да гледам од што те држи јако возбудливо, туку така само квалитетно ми беше направено. Другово немам. Fargo, Mr Robot, Sherlock ми прават ептен кејф, обавезно ќе ги гледам само чекам да завршат со епизоди правење. Оваа Peaky Blinders не ја имам слушнато досега, првпат од тебе, освен ова што е од минато време дејството малку што ми крши кејф, другово интересно делува. House of Cards и Suits се мислам дали да им давам шанса, дека не ме интересира нешто многу политиката како бранша, за околу тоа да гледам серии, па затоа тие за најнакрај нека ми се. Изгледа ќе се одлучам за Mr Robot најинтересно ми делува, па после кога ќе изгледам ќе земам некоја што има завршено со епизоди како Sons of Anarchy што ми ја препорача. Фала ти за предлозите ! (y)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Better Call Saul имам, добра ми беше квалитетна, ама некако како Брејкинг од друга перспектива. Не ми беше така интересно да се врзам со ликовите да морам во ден по 5-6 епизоди да гледам од што те држи јако возбудливо, туку така само квалитетно ми беше направено. Другово немам. Fargo, Mr Robot, Sherlock ми прават ептен кејф, обавезно ќе ги гледам само чекам да завршат со епизоди правење. Оваа Peaky Blinders не ја имам слушнато досега, првпат од тебе, освен ова што е од минато време дејството малку што ми крши кејф, другово интересно делува. House of Cards и Suits се мислам дали да им давам шанса, дека не ме интересира нешто многу политиката како бранша, за околу тоа да гледам серии, па затоа тие за најнакрај нека ми се. Изгледа ќе се одлучам за Mr Robot најинтересно ми делува, па после кога ќе изгледам ќе земам некоја што има завршено со епизоди како Sons of Anarchy што ми ја препорача. Фала ти за предлозите ! (y)
Suits, дефинитивно не. Жал ми е што ја иам гледано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom