Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Можеш да кажеш феминизам, или причината е што целата серија е од перспектива на 5 женски ликови. Тоа беше и мојата скепса кога почнав да ја гледам ама приказната (изгледа е од книга) е одлична.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Ima li nesto slicno, tematski a i na kvalitet, na American Crime Story O.J i na Making a Murderer?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ima li nesto slicno, tematski a i na kvalitet, na American Crime Story O.J i na Making a Murderer?
Најдобрата ја имаш испуштено The Jinx.

Инаку јас сега ја гледам Manhunt од Discovery, приказната е супер ама не е екстра квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Оваа не ја знам.

Дали ја знаеш приказната за Роберт Дурст? Јас иако ми беше позната од документарни серијата ми беше ептен возбудлива. Нема да ти кажам ништо освен дека и имам дадено 10 оцена и те чекам овде со коментар кога ќе ја завршиш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
Ima li nesto slicno, tematski a i na kvalitet, na American Crime Story O.J i na Making a Murderer?
А што стана со втората сезона на ACS? Нели за ураганот Катрина ќе беше, а еве скоро две години уште ја нема. Во меѓувреме објавија за што ќе биде третата (убиството на Версаче), а од втората уште ни трага ни глас.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Знам дека ја имаат многу зборено, мислев не е мој тип на хумор, ама Silicon Valley гази!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Знам дека ја имаат многу зборено, мислев не е мој тип на хумор, ама Silicon Valley гази!
Првата и втората сезона се 10/10 али третата ми беше крап и престанав да ја гледам.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Manhunt - Unabomber е супер. Како што течат епизодите станува подобра. Вообичаено во документарни приказната е од друг агол, а серијата е специфична оти ги прикажува настаните од аголот на главниот лик агент на фби.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Добри луѓе дајте ми во ПП торент за Sons of Anarchy втора сезона или евентуално онлајн каде може да се гледа со англиски сабтитл. Пајрт беј не ми ја отвара, кат . пх не постои веќе, не можам ништо да најдам по Гугл ни за лек, на цедило сум оставен во неизвесност :unsure:[DOUBLEPOST=1503958558][/DOUBLEPOST]Најдов на http://filmovi.infopult.net со српски превод, со англиски да пукнеш не се наоѓа, спасив денот добро е. На странава има и за филмови и серии па може ќе му се најде на некој во вакви ситуации
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Добри луѓе дајте ми во ПП торент за Sons of Anarchy втора сезона или евентуално онлајн каде може да се гледа со англиски сабтитл. Пајрт беј не ми ја отвара, кат . пх не постои веќе, не можам ништо да најдам по Гугл ни за лек, на цедило сум оставен во неизвесност :unsure:[DOUBLEPOST=1503958558][/DOUBLEPOST]Најдов на http://filmovi.infopult.net со српски превод, со англиски да пукнеш не се наоѓа, спасив денот добро е. На странава има и за филмови и серии па може ќе му се најде на некој во вакви ситуации
KODI i zavrsena rabota
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Има две епизоди од новата серија на BBC, Strike The cuckoos calling
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
The Sinner нова серија на УСА нетворк, изгледав 2 епизоди и се чини одлична, а и добри критики добива.
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
да ли Преспав има атрибути како Битанги и принцези (хрватски ситком)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom