Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
На моменти е одлична, на моменти лоша. Некои ликови ми се допадливи, а некои иритантни ама ќе продолжам да ја гледам :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ме заеба Злате да ја глеам, ја тури од фалење а серијата е можеби нешто над просек но самата тематика girl power ми ја напраи тапа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Вреди ли да се гледа новат сезона(серија) на Twin Peaks?Несакав да читам во самата тема за да не прочитам нешто што не треба.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Вреди ли да се гледа новат сезона(серија) на Twin Peaks?Несакав да читам во самата тема за да не прочитам нешто што не треба.
Мене ми кажаа дека била тапа.
На темата немаш никакви спојлери или нешто не знам какво откривање. А и колку може да се открие за серијава и тоа е прашање, не си ни сигурен што гледаш уствари.
Ваљда ако си фан на Линч, треба да си ја погледнеш.

Ме заеба Злате да ја глеам, ја тури од фалење а серијата е можеби нешто над просек но самата тематика girl power ми ја напраи тапа.
Дали секоја серија/филм кајшто главните улоги се жени мора да е за грл повер? Во другиве каде што глумат мажи си се најнормални серии, али овие се феминистички. Кога ќе видиш дека за жени се работи во серија, а тоа те асоцира одма на феминизам и такви работи, па минус има ради тоа, зашо воопшто тепаш време да гледаш?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Се шушка дека ќе се снима серија според Good Omens на Прачет и на Гејмен. Шест епизоди, некаде во 2019 година. Дејвид Тенант е добар избор. Може нема да ја усерат работата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.418
Дали секоја серија/филм кајшто главните улоги се жени мора да е за грл повер? Во другиве каде што глумат мажи си се најнормални серии, али овие се феминистички. Кога ќе видиш дека за жени се работи во серија, а тоа те асоцира одма на феминизам и такви работи, па минус има ради тоа, зашо воопшто тепаш време да гледаш?
Кажи му, кажи му!
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Од тоа што ми прави мерак (крими драма) изгледано Prison Break, Breaking Bad, Dexter, Wire, Sopranos. Давајте предлог за што вреди следно да се гледа, што би можело да ми се допаѓа како овие наведениве. Можеби Twin Peaks (старата+новата), Six Feet Under, Shield, Oz, Justified, Sons of Anarchy? Или нешто друг предлог? Што од ова е најдобро и најинтересно за гледање, за да се гледа како следно? Само да не е нешто историско, фантази/сај фај, комедии и тоа. Пукајте предлози
значи од тие горе што си ги изгледал ,плус овие што би можел доле се едни од најдобрите серии воопшто
Twin Peaks (старата+новата), Six Feet Under, Shield, Oz, Justified, Sons of Anarchy плус би ти додал Deadwood,Homeland,Hell on wheels,Lost,band of brothers...мора да ги изгледаш xD
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали секоја серија/филм кајшто главните улоги се жени мора да е за грл повер? Во другиве каде што глумат мажи си се најнормални серии, али овие се феминистички. Кога ќе видиш дека за жени се работи во серија, а тоа те асоцира одма на феминизам и такви работи, па минус има ради тоа, зашо воопшто тепаш време да гледаш?
Сериозно сакаш да ми кажеш дека серијава не е girl power/sisterhood/women united блабла?
Оди види ги сите коментари на TVShowTime...
Фала богу дека не викам дека е girl power само затоа што глумеле жени, туку поради тематиката...
Серијата ја догледав атер на Злате, донекаде бев заинтересиран да ми се разреши убиството/убиствата и пошо беше квалитетна продукција.

Orange Is the New Black ми е една од поомилените серии, па не наоѓав ваква замерка.
Иако последнава сезона и они малку отидоа на таа страна.
Трендот мора да се следи :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Сериозно сакаш да ми кажеш дека серијава не е girl power/sisterhood/women united блабла?
Оди види ги сите коментари на TVShowTime...
Фала богу дека не викам дека е girl power само затоа што глумеле жени, туку поради тематиката...
Серијата ја догледав атер на Злате, донекаде бев заинтересиран да ми се разреши убиството/убиствата и пошо беше квалитетна продукција.

Orange Is the New Black ми е една од поомилените серии, па не наоѓав ваква замерка.
Иако последнава сезона и они малку отидоа на таа страна.
Трендот мора да се следи :)
A handmaids tale? Kakva ti e? :D

Ja denovive sednav na Making a Murderer. Odlicna!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
A handmaids tale? Kakva ti e? :D
Скоро совршена :D
Сериозно, за биг литл лајс, „шлагот“ беше кога ги видов кокошките уште и продуценти ми изиграаваат...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.418
Скоро совршена :D
Сериозно, за биг литл лајс, „шлагот“ беше кога ги видов кокошките уште и продуценти ми изиграаваат...
Не велам дека немаше феминизам, ама ти го преувеличуваш ко на тоа да се базираше цела серија. Big Little Lies е топ серија, не барај влакно во јајце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom