Обложување на нет

Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Па тоа ќе го направат ќе се блокира странава, нема да може да се влегува на страната, а и да може некако да се влегува во банка сигурно ќе прават некој проблем и тоа е ... :)
Влегувањето на страната е најмалиот проблем да не кажам дури и смешен :) Пари ке подигаш и ке симнуваш преку други сервиси а не директно на интернет кладилница. Така да се ке биде лук и вода ова што они се обидуваат да направат. А верувам дека за две години - колку што си дадоа да ги забранат онлине кладилниците дека нема ни да бидат на власт овие смрадови
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Инаку, ако дозволат интернет кладење преку Лотарија на Р.М., треба да им дозволат и на Копачка и Спортлајф бидејќи нели се македонски фирми а законот вика забрането е у странски кладилници да играш онлајн. Ај ваљда има Господ, маме им е.бам ..

Барем тоа може да го направат. Они забрануваат дека парите идат надвор. Но нека пуштат на нашиве кладилници да се кладиме онлајн. Сите задоволни на крај.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Барем тоа може да го направат. Они забрануваат дека парите идат надвор. Но нека пуштат на нашиве кладилници да се кладиме онлајн. Сите задоволни на крај.

Не тресете бе глупости кога ништо не разбирате, аман веќе.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Само 888.com подржува paypal или и на др. online кладилница може, и дали може да се става депозит од Paypal и да се вади преку др. (пр. VISA,SKRILL), и ако знае некој како идат процедурите за верификување на акаунтот (дали може одма со скен од лична карта или мора писмо да чекам)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
За жал сега за сега за играчи од Македонија тешка работа да ставаш пари преку Pay Pal во онлине кладилници иако голем број од нив подржуваат Pay Pal.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
можеш да си ставиш но како ќе ги вадиш кога кај нас сеуште сме 2ри век и немаме..

инаку за бонусите мислам дека само бетадриа има на ставање 25 посто да ти даде бонус за Македонија другиве нема за нас..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
На William Hill имав Хрватска хендикеп +2 , ми пишува у result handikep и сеуште си стои у опен бетс... се чудам сега не треба да ми е паднато, нели 2 разлика изгубија.. мислев void но не е азиски хендикеп, или е азиски :confused: ..... изгледа е 1 коеф...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
Ај некој ако не го мрзи нека ми објасни детално за сокривување на ип адресата и да влагам на овие страните шо се блокирани од педериве близу бет 365 вилиам хил и др,само ако може у ПП пошто доста шпиони има :)
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
71
Поени од реакции
145
Ако може некој да сподели какво искуство има со williamhill?дали имал некој проблем при исплата или било што?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Ако може некој да сподели какво искуство има со williamhill?дали имал некој проблем при исплата или било што?
За мене досега намбер 1 (y) ... Брза верификација, никакви лимити никакви курци палци... повеќе од солидна понуда, коефициенти топ ... еднаш по грешка начукав повеќе пари на 1 тикет им пишав у чат дека сум згрешил и ми го сторинраа тикетот ми ги вратија парите ( скоро невозможно на другите сајтови ) , се нај нај за сајтот ... нема да згрешиш цепај.
За Bwin да се поплачам дур сум на темата, ми лимитирале по 1 евро од тикет идиотите, верифициран акаунт, без никакви големи суми фатени, напротив таму само губев како луд... им пишав на техничка ми рекоа ради "Security reasons" па као ќе видиме понатаму дали ќе ти го зголемиме лимитот :facepalm: ... веднаш им опнав request to close account .
Бет365 се супер но има една маана, премногу понуда има за во живо, едноставно ми го матат умот и секогаш губам повеќе пари у живо на глупи утакмици, така решив и таму да не уплаќам .
На бетадриа толку е бедна понудата и коефициентите, и толку малер ме бие шо и од таму се повлеков... сега сум си само на WilliamHill подолго време и немам ниту една замерка.. дури и профитче конечно почнав да правам.. ситно ама ок за сега...
У план ми е скоро да правам на Pinnacle акаунт само ради ЕSports понудата, пратам турнири од Starcraft2 глеам таму ги стават у понуда и се запрепастив.. конечно ќе може да си наплатам сааааати денови години гледано турнири по стримови.. се надевам.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Јас се обложувам на mybet.com, во Тетово имаат претставништво, пари на рака им даваш, они јузернејм и пасворд, добивката ја повлекуваш од кладилница ... немаш работа ни со банки ни со ништо, а засега и данок гледам не одбиваат...
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Денес сакав да се регистрирам на mybet.com , ама срање поддршка имале, си пополнувам се фино лепо за регистрација и кликам финиш и ми излегува 'your account has been blocked, please contact customer support'. Еве шо ми кажаа паметните од суппорт..
James: Welcome to mybet. How may I help you?
you: Hello, i just went to register my account, when i completed all fields and clicked register, a pop up message said that my account is disabled and i need to contact customer support. I assume the problem is that is use proxy, but that is only because your website is blocked from my ISP.
James: Could you please tell me your username?
you: echoffs, i dont even know if the registration was completed though.
James:
James: Kindly note that your registration was not accepted by our system. I refer to the following paragraph of our terms and conditions:
James: 3.7 We reserve the right to reject a registration without stating the reasons for such action.
James: Thank you for your understanding.
you: Well i dont understand, care to elaborate ?
James: I regret not being able to give you a more positive answer in this matter and wish you all the best.
you: yeah thanks for nothing, is this how you care about potential customers ? that is a shame ...
James: Your player account has been blocked by our system and unfortunately there is nothing we can do in such cases.
James: Thank you for your understanding, have a nice evening.
Ваљда е заради проксито...ама тешко ли е да кажат дека е заради тоа... иначе близоо гнасиве и тој сајт го блокирале така да...
Јас се обложувам на mybet.com, во Тетово имаат претставништво, пари на рака им даваш, они јузернејм и пасворд, добивката ја повлекуваш од кладилница ... немаш работа ни со банки ни со ништо, а засега и данок гледам не одбиваат...
Знаеш дали имаат и во други градови преставништва ? и за исплата како оди таму, бараат ли документи нешто шо и да е...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.391
У превод, ке правиме што сакаме, и не мора да ви полагаме сметка.
ц цц ц
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Како бе луѓе се нафаќате на такви срање сајтови како мајбет ... ќе направите пари и ќе ве блокираат ако сакат и ништо не им можете... се знае бет365 вилиамхил унибет пинекл и точка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom