Обложување на нет

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Планирам да си направам акаунт на некој од веб сервисиве за онлајн обложување, па ако има некој да сподели искуство некакво со bwin на пример.

Како се исплаќаат парите, дали има некакви забрани, лиги коишто се даваат и слично.
:smir:

П.с Не најдов слична тема, ако е нешто дупло се извинувам
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Планирам да си направам акаунт на некој од веб сервисиве за онлајн обложување, па ако има некој да сподели искуство некакво со bwin на пример.

Како се исплаќаат парите, дали има некакви забрани, лиги коишто се даваат и слично.
:smir:

П.с Не најдов слична тема, ако е нешто дупло се извинувам
Читав негде дека забрането со закон е кај нас, ќе почекаме некој поискусен да напиши нешто поќе околу ова..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
1.545
Пред две-три недели имаше у српски тип 5евра гратис (као ваучер нешто). Не купив пошто за еден ден ги снема, а знам еден другар си зема и си играше, па ваљда не е забрането. :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Kakvo zabraneto be sto vi e. Jas imam na bwin akaunt ama nesto ne sum zadovolen premnogu od niv , podobri mi se bet365 na primer
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
па кога веке имаш, сподели информации како да направиме, како да уплатиме... пиши ако не те мрзи што е потребно
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
У законот нешто не ми е јасно...
Не смее ниедна македонска фирма да воведе онлајнг обложување.... или ниеден македонски државјанин несмее да се обложува на странски сајтови?
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
ne e zabraneto
ps bet at home e najdobro spored mene
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Дај бе објаснете поубаво како се ставаат пари што треба да се отвори за исплата после тоа како иде не само по еден збор ќе кажете и толку:tapp: и јас сакам сега да отворам акаунт си собрав 500 евра од премиер па сакам да ги стаам на нет да се кладам со нив ама незнам што треба да се отвори во банка, како иде исплатата и која од овие online кладилници има најдобри понуди
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Kakvo zabraneto be sto vi e. Jas imam na bwin akaunt ama nesto ne sum zadovolen premnogu od niv , podobri mi se bet365 na primer
Brat aj ako sakas na pp da mi kazes kako naprae akaunt na BWIN poso znam moze samo so moneybookers barem od Makedonija, a ja neso imav problemi so praenje na moneybookers akaunt.Inaku ja si igram na Betclick i moze so VISA Electron debitna karticka od NLB da se registrira ne pravat nikakvi problemi
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
До крајов на месецот ќе искочи македонска верзија на една on-line кладилница, па може тогаш повеќе ќе се популаризира овој вид на кладење кај нас. Секаде во светот функционира не гледам зашто би било забранувано кај нас, имаше некои такви шпекулации порано, ама познавам луѓе кои се кладат и ок е, функционира.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Vi treba samo debitna karticka 10tina evra kes na nea i samo si se registriras . Samo da znaete deka koga ke vadite pari na bwin ke vi baraat da go skenirate pasosot ( dokaz za polnoletstvo ) , dodeka pak na bet365 neso demek baraat i oni ama moze i bez toa da se projde . Inace zakonot vie mnogu pogresno ste go interpretirale , ne smee makedonska kladilnica da ima online . Da be ke mi zabranat da se kladam hahah . Kaj ziveeme be ? U severna korea ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
До крајов на месецот ќе искочи македонска верзија на една on-line кладилница, па може тогаш повеќе ќе се популаризира овој вид на кладење кај нас. Секаде во светот функционира не гледам зашто би било забранувано кај нас, имаше некои такви шпекулации порано, ама познавам луѓе кои се кладат и ок е, функционира.
Од каде информацијава или ти мислиш дека ќе има ?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
batale te gi bwin. otvorete si akaunt na bet365 nema frka top se. kolku pari ke uplatis tolku ti davaat bonus samo ima nekoj pravila oklu bonusot sto ke si gi procitate. parite od bet365 odma se preflaat na kartica se ceka nekoj 2-3 dena i potoa se na kartica i ne zimaat provizija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom