Обложување на нет

Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.391
http://www.plusinfo.mk/vest/122421/Vladata-kje-formira-Drzhavna-video-lotarija-nema-vekje-kockanje-so-stranstvo--

@vidooq , spored tebe loso ili dobro e ovaa?

Znaci ke igrame isto sportska sea na internet , regularno ke bide ? danoci ova ona ?

koj znae nekoj da ni kaze

Лично, ке ми се фатат за Столе. Имам двојно државјанство, и може да се ебат у газ.
Али, воопшто не е добро. Не знам само што јадат во владата кога им текнуваат вакви "генијални" идеи.
Лично ми пречи некој да ми кажува на која страна смеам и не смеам да пристапам.

Нема да биде нелегално , преку Скрил ќе играм .

По закон, треба да пријавиш приходи од странство во даночна пријава, и да те опнат 10%.
Скрил сеуште е лабав и банките се прават наудрени дека не знаат од каде ти доаѓаат парите на трансакциска ради провизијата што ја зимаат, ама нема да ме чуди да им наложат на Тутунска и Уни да ги блокираат плаќањата кон интернет сервисите за плаќање.

Читам, и не ми се верува што прават. Кажав, ако овие добијат на наредните избори, се селам од државава во првата прилика.
Кога ке ми текне дека пред некоја година имав можност Green Card да си земам... :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Од пред некој ден не може да се депонираат пари на Скрил преку Стопанска Банка. Досега не можеше на кладилниците, но можеше на Скрил и Нетелер.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Од пред некој ден не може да се депонираат пари на Скрил преку Стопанска Банка. Досега не можеше на кладилниците, но можеше на Скрил и Нетелер.
Мене не ме пушти Стопанска да ставам на скрил уште пред некаде 3 месеца, ми кажаа дека скрилл им е ставена на црна листа како коцкарски сајт уште од тогаш... иако пробав да бирам non gambilng користење на средствата пак не сакаше да ме пушти.. ќе гледам да ставам што повеќе сега на скрил оти ме плаши и другите банки дека ќе забранат.... Глупости еј... демократска држава MY ASS .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Мене не ме пушти Стопанска да ставам на скрил уште пред некаде 3 месеца, ми кажаа дека скрилл им е ставена на црна листа како коцкарски сајт уште од тогаш... иако пробав да бирав non gambilng користење на средствата пак не сакаше да ме пушташе.. ќе гледам да ставам што повеќе сега на скрил оти ме плаши и другите банки дека ќе забранат.... Глупости еј... демократска држава MY ASS .

Јас депонирав пари на Нетелер пред две недели, функционираше. За Скрил вчера ми кажаа...
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
http://faktor.mk/archives/92625

Северна Кореја але але... :) на здравје бричење дечки....особно на оние кои заработуваа кеш преку онлајн кладење.....ај ем офишали - ФАКД.:(
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Диктатура на дело, нека се ебе во уста и Грујо и цела власт и сите политичари во ова БЕДНА држава . Ова не е хумано. Ова е тоталитаризам до максимум.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
9
Поени од реакции
6
omg ova e strasno so se slucva bas sega slusav vesti i se zacudiv katastrofa ova e veke preterano...
--- надополнето: 16 јануари 2014 во 20:50 ---
omg ova e strasno so se slucva bas sega slusav vesti i se zacudiv katastrofa ova e veke preterano...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сега разговарав со еден пријател од Бугарија, ми кажа дека таму го сменале законот за онлајн кладење, и дека сега тоа е дозволено. Повеќето онлајн кладилница веќе имаат лиценца за работа, и се очекува во следните два три месеци Betfair да се врати на пазарот.

И замислете, државата НЕ НАПЛАЌА данок на добивките од онлајн кладењето.

Сега дури можат овие мороните да си го напикаат законот во газот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Сега разговарав со еден пријател од Бугарија, ми кажа дека таму го сменале законот за онлајн кладење, и дека сега тоа е дозволено. Повеќето онлајн кладилница веќе имаат лиценца за работа, и се очекува во следните два три месеци Betfair да се врати на пазарот.

И замислете, државата НЕ НАПЛАЌА данок на добивките од онлајн кладењето.

Сега дури можат овие мороните да си го напикаат законот во газот.
Имаш бг пасош + вадиш дебитна картичка у најблискиот пограничен град = Грујо кој те ебе
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Некој да ми каже на кратко, дека ме мрзи да читам, а и страшно сум изнервиран од диктаторот, т.е нашето боксерче, ова веќе нема смисла.

До кога ќе може да се игра на Бет 365, до кога ќе може да се прави депозит и до кога ќе може да се повлекуваат пари?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Некој да ми каже на кратко, дека ме мрзи да читам, а и страшно сум изнервиран од диктаторот, т.е нашето боксерче, ова веќе нема смисла.

До кога ќе може да се игра на Бет 365, до кога ќе може да се прави депозит и до кога ќе може да се повлекуваат пари?

Уште минимум два месеци, максимум три.
--- надополнето: 17 јануари 2014 во 11:23 ---
Имаш бг пасош + вадиш дебитна картичка у најблискиот пограничен град = Грујо кој те ебе

Точо така, меѓутоа убива со која леснотија луѓето овде ги подвиткуваат кичмите.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Некој да ми каже на кратко, дека ме мрзи да читам, а и страшно сум изнервиран од диктаторот, т.е нашето боксерче, ова веќе нема смисла.

До кога ќе може да се игра на Бет 365, до кога ќе може да се прави депозит и до кога ќе може да се повлекуваат пари?
Гарантирам дека ке играш на BET365 уште колку сакаш се додека имаш пари. Единствено што нашиве ке направат е да се обидат преку провајдерите да блокираат пристап до bet365 и ништо повеќе. Самиот BET365 нема да не блокира пошто не се будали да ја заколат кокошката што им неси јајца.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Некој да ми каже на кратко, дека ме мрзи да читам, а и страшно сум изнервиран од диктаторот, т.е нашето боксерче, ова веќе нема смисла.

До кога ќе може да се игра на Бет 365, до кога ќе може да се прави депозит и до кога ќе може да се повлекуваат пари?
Гарантирам дека ке играш на BET365 уште колку сакаш се додека имаш пари. Единствено што нашиве ке направат е да се обидат преку провајдерите да блокираат пристап до bet365, да неможеш преку банка директно да депонираш и ништо повеќе. Самиот BET365 нема да не блокира пошто не се будали да ја заколат кокошката што им неси јајца.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Гарантирам дека ке играш на BET365 уште колку сакаш се додека имаш пари. Единствено што нашиве ке направат е да се обидат преку провајдерите да блокираат пристап до bet365 и ништо повеќе. Самиот BET365 нема да не блокира пошто не се будали да ја заколат кокошката што им неси јајца.
Па тоа ќе го направат ќе се блокира странава, нема да може да се влегува на страната, а и да може некако да се влегува во банка сигурно ќе прават некој проблем и тоа е ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom