Обложување на нет

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Трите бројки што се наоѓаат на задната страна на картичката.

Не не од дебитната. Од интернет картицата сакам да плаќам. Имам на А4 формат лист код трицифрен и тој го ставам и неможе вика. А со дебитната неможе да се плаќа преку интернет.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Не не од дебитната. Од интернет картицата сакам да плаќам. Имам на А4 формат лист код трицифрен и тој го ставам и неможе вика. А со дебитната неможе да се плаќа преку интернет.
Претпоставувам дека картицата ти е од Стопанска банка, а тие имаат забрана ставено за подигање пари на онлине кладилница. Затоа ке повторам, парите подигајте ги не директно во онлине кладилница туку првин на скрил, нетелер, ентропај па после во онлине кладилница
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
165
Поени од реакции
38
da povlecam direktno od kartica na bet365 a isplatata preku moneybookers nema problem nikakov?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
da povlecam direktno od kartica na bet365 a isplatata preku moneybookers nema problem nikakov?
nema da mozes taka, BET365 ima politika od sto si stavil pari posleden pat na toa ke mora i da povleces ( ili ako si staval pari preku povekje kanali, kartica, skrill, neteller pak vrakjas na poslednoto sto imas deponirano ili ima fer raspredelba)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
a preku karticka od uni banka nema da ima nikakov problem ?
Значи ако стајш директно од картичка на бет365 мораш директно да ги повлечеш на картичка. Неможеш да користиш страни ко скрил, нетлетер итн!
А со картика од уни банка можеш да прајш депозити
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Значи ако стајш директно од картичка на бет365 мораш директно да ги повлечеш на картичка. Неможеш да користиш страни ко скрил, нетлетер итн!
А со картика од уни банка можеш да прајш депозити
Да не го збуниме човекот. Можеш да депонираш пари на BET365 и од картица, и од нетелер и од скрилл итн. Парите можеш да повлечеш на последниот метод што си депонирал но има исклучок. Пр. си депонирал 300 евра од нетелер си играл си изгубил, па си депонирал 400 евра од картица пример и тие си ги изгубил и на крај депонираш 15 евра преку скрил и правиш пример 800 евра. Можно е да неможеш сите пари да ги повлечиш на последниот метод што си депонирал во овој случај скрилл туку BET365 по фер основа да ти ги распредели на 3 спомнати методи бидејки си депонирал од сите три.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Претпоставувам дека картицата ти е од Стопанска банка, а тие имаат забрана ставено за подигање пари на онлине кладилница. Затоа ке повторам, парите подигајте ги не директно во онлине кладилница туку првин на скрил, нетелер, ентропај па после во онлине кладилница

Да од Стопанска ми е. Гледам нејќе нешто се мачам...Од која банка да извадам картица?
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
165
Поени од реакции
38
Да не го збуниме човекот. Можеш да депонираш пари на BET365 и од картица, и од нетелер и од скрилл итн. Парите можеш да повлечеш на последниот метод што си депонирал но има исклучок. Пр. си депонирал 300 евра од нетелер си играл си изгубил, па си депонирал 400 евра од картица пример и тие си ги изгубил и на крај депонираш 15 евра преку скрил и правиш пример 800 евра. Можно е да неможеш сите пари да ги повлечиш на последниот метод што си депонирал во овој случај скрилл туку BET365 по фер основа да ти ги распредели на 3 спомнати методи бидејки си депонирал од сите три.
Vo red to ama mislam da igram na golemi pari pa da ne ima problem ako trgnam nad 500-1000evra da ne me zaeba da me blokira pa da ne mozam da izvam.ne e posigurno preku moneybookers
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Vo red to ama mislam da igram na golemi pari pa da ne ima problem ako trgnam nad 500-1000evra da ne me zaeba da me blokira pa da ne mozam da izvam.ne e posigurno preku moneybookers
Па затоа и велам, не уплаќај дирекно од картица на BET365 него уплати пари преку Skrill или Neteller и после ке си ги повлечеш преку истите назад ако заработиш повише :)
Кога ке повлекуваш не ги симнувај одеднаш сите, него симниги на 3-4 пати по 300 евра пример
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 19:58 ---
Да од Стопанска ми е. Гледам нејќе нешто се мачам...Од која банка да извадам картица?
НЛБ Тутунска или Уни Банка
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Кај може да најдам детално објаснета процедура како се повлекуваат пари од бет365? :)
Или ако има некој слободно време да пишит :D
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708

Kajgana Shop

На врв Bottom