Обид за атентат врз Ахмети!

  • Креатор на темата Helo
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Море читајќи го сето ова ми дојде една мисла.
Да не е сето ова предигра за еден вистински атентат врз една друга личност?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Море читајќи го сето ова ми дојде една мисла.
Да не е сето ова предигра за еден вистински атентат врз една друга личност?
Ајде сеа и ти не претеруј :) Таму си се знае како е, диви запад. И таму нормално е да се збираат пратеници со куршуми. Знаеш ли кое е мотото на албанските партии во избориве? „Борба за гласови до последен куршум“ ;)
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Makedonija ednostavno treba da se ogradi od vakvite albanski scenarija.Nesmee Makedonija da unazaduva i glumi kako demokratka zemja koga ima na drugata strana krajno primitvizam i vo ednite i vo drugite.Makedonija nesmee da bide zaloznik na megjusebnite albanski incidenti.Evropa i Solana i Ervan Fuere treba da izelzat i jasno da posocat kaj albancite i kaj kogo e nasilstvoto.Za mene dali dpa ili dui seednomie a mozno dae zaednicko scenario na dvete albanski partiii so cel da se prikaze makedonija kako nedemokratska zemja , zemja koja sto nemoze da organizira izbori.Moe mislenje treba da se ima posebni uslovi za albancite vo odnos na glasacite,kade sto makedoncite netreba da bidat vovleceni zasto gledam deka nemozat da izlezat civilizaciski i kulturno .:toe:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Evropa i Solana i Ervan Fuere treba da izelzat i jasno da posocat kaj albancite i kaj kogo e nasilstvoto.
Европа и Солана веќе излегоа и јавно посочија кај кого е насилството. Обвинетите се во Хаг, и наскоро правдата ќе ги стигне.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Точно, злосторниците од македонските фашистички орди треба да си го отслужат своето.
Напаѓањето на невиното население во Љуботен и не само таму мора да се санкционира.
Со кој памет им се курчат на оние кои ја кројат политиката.
Е сега ќе страдаат.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Радувајте се вие да умре...
Едно е сигурно, ако го убијат, војна во Македонија е неизбежна.
Проблемот е што не го убиле, а и најчудно е тоа што ем го пукале ем го ракетирале а ни еден повреден ни еден мртов????
Тука некој дебело лаже, а зашто лаже... тоа друга тема.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Problemot e:
Инцидентите ја доведуваат во прашање европската иднина на Македонија. Драматичен апел на Амбасадорите на земјите членки на Унијата.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Друже интел, тоа е веќе друга тема за тоа кој сака ибиорите и Македонија да ги оцрни.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ne e , istata tema e. Ako go ubile nema izbori. Kje mora da im se dade realno vreme na DUI da izbere nov lider so koj kje moze da nastapi na izbori, a vlada nemame, kapisi ?
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Не капим, тогаш кој пукал и најбитно зошто пукал???
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Kje kaze Goca , se nadevam.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
У ствари ние можеме да се мудруваме до сабалје но очигледно е дека ДУИ не ја сака Македонија и си прави вакви глупости само да ја подгрее целата ситуација, еве денас дури правеле протест.
Аман бе више со вакви работи, ко демек слепци сме па не гледаме што е позадината.
Најтрагично во целата ситуација е што Алабанците многу добро ја сркаат приказната ( зборам за поединци кои се на форумот :helou: )
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ова повеќе од сигурно е една најобична и евтина....

НАМЕШТАЉКА!!!!!!!!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Problemot e:
Инцидентите ја доведуваат во прашање европската иднина на Македонија. Драматичен апел на Амбасадорите на земјите членки на Унијата.
Kazale takvo nesto???? he,he...koj bi rekol.....:)..................neznam dali Gwujo veke kupil karta za......na koj "ostrov" bese toa rezidencijata na Baj Ljubco??? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom