Славјански
Поени од реакции
1.346

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • H
  А бе пријателе,што бидна со твојава тема Болгари.
  Ја нема во канта,постои ама содржината е ибришана.
  Верувај ми се расипа меракот...Да отвориме нова,што велиш..?
  Славјански
  Славјански
  Неможам да ја најдам, ја тргнале.
  Чудни ти се овие модератори, со многу ограничено размислување. Немам време да се расправам со нив.
  S
  odlicno video propasta na vizantija :), go davaa edno vreme na telma mislam bese
  S
  prijatele so imas materijali knigi ili slicno vo pdf format za makedonija i nejzinata istorija bi te zamolil da mi gi pratis po pp
  posebno za vizantija za anticka makedonija i za ponoviot period ilindensko vostanie ako imas nekoi novini
  За жал ставена е во канта, а јас не можм да ја вратам оттаму.

  Јасно беше дека е мини државен удар.
  1. На секоја национална независна невладина организација имаш 3 кои се накитени со национални симболи а работат во спротивен правец.
  2. ВМРО-ДПМНЕ е во шах мат, таа е излолиран политички субјект која сама неможе да брани став.
  3. Силата на западната меѓународна заедница, односно нејзиното влијание и начини на дејствување не оставаат место за било какво друго решение освен 75% исполнување на барањата на Грците.
  Такви се силите на терен.
  Дали јас тоа го прифаќам, многу малку е битно.
  Славјански тоа проверено ти е што велиш дека ќе има кампања за промена на име и влада на нац единство?
  Лично мислам дека нема да има такво нешто поради тоа што ВМРО ДПМНЕ сеуште уживаат висок рејтинг. Мислам попрво тие би го смениле името без да ги вклучуваат СДСМ и да шлапаат дека името е сменето само за надвор демек ФИРОМ се смени со Р.М - Вардар, иако и ова не ми излгеда за веројатно да би се случило на есен.
  Ама ако велиш дека ти е од сигурни извори, мислам дека веднаш треба да се преземе нешто, со информирање на невладини организации и промакедонски настрони новинари. ЗЗ
  Море ич не ме боли за ЕУ, него ние Славјаните да си ги збиеме редовите доаѓаат турбулентни времиња.
  Славјански ајде уште 5 години и ојде Европа у три пм. Имат тоа тогаш да го славиме со огномети.
  Ne e izbrsana, stavena e vo kanta. Sredba na inicijativa na bugarskata ambasada za Sv Kiril i Metodij...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom