Обид за атентат врз Ахмети!

  • Креатор на темата Helo
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Бреее, цело време се пукаат и нема загинати!? Со ќорци да не се гаѓаат? Диво племе нецивилизирано, Геги проклети! Нешто спремаат сега пред избори, само што, федерализација, сецесија, ќе видеме...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Впатем, Тачи не е главен играч во ДПА ( иако го викаат таму шеф ), сепак главните конци сеуште ги влече Џафери, тоа се гледа и во нивната изборна програма и како настапуваат.
Posle ova nemoj veke ni zbor poveke da si kazal, se gleda deka aber od nisto nemas, treskas zeleni samo.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ova shto se sluci ke nosi svoi posledici
Denes participientite od Makedonskata nacionalnost koj se ismevaat pred monitorite pishuvajki utre koga ke se soopshtat nekoi neshta ke se zasramat i ke ispanicirat
Zoshto?
Go dobivte odgovorot od Oli Rehn
Baci-
Podologo vreme ne sme replicirale no eve jas ke ti repliciram kolateralna shteta sme site nie bez razlika na etnikumite koj zhiveeme vo Makedonija zaradi nekoi konspirativni planovi na nekoi partii koj ne biraat sredstva za da bidat pak vo pozicija.
Vo liderot na DUI beshe pukano od Xhamija od najsvetoto neshto kaj nas Albancite ,Muslimanite beshe pukano od izvesen telohranitel na Vojvodata i ne somneno tajmingot beshe mnogu dobro ke bide guzhva i obezbeduvanjeto ne ke mozhe da reagira soodvetno no vistinata ke izleze utre na videelina.
Inaku Ali ne go sakate pa i jas ne go sakam Gvujo ili Bc toa ne e problem no za da mrzish nekoj treba da go poznavash
Kako i da e Ali Ahmeti ima dadeno naredba na svoite podrzhuvateli da ne ja igrat igrata na nekoi vnuci na Rankovic ili na Miloshevic ili na nekoi sovetnici na Gelik zatoa i sam dade BESA deka nema nikoash da predizvikuva incidenti i da mu se pridruzhi na ova maskarada vo koja za zhal stradat i ke stradat i gragjani na RM pa i evro integraciite na Drzavata
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Posle ova nemoj veke ni zbor poveke da si kazal, se gleda deka aber od nisto nemas, treskas zeleni samo.
Те боли вистината... не сум ти јас крив, искочи мале надвор и поразговарај со комшијата, пријателот... некој пат сакам работите да бидат како јас што сакам ама не се.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ova shto se sluci ke nosi svoi posledici
Denes participientite od Makedonskata nacionalnost koj se ismevaat pred monitorite pishuvajki utre koga ke se soopshtat nekoi neshta ke se zasramat i ke ispanicirat
Zoshto?
Go dobivte odgovorot od Oli Rehn
Baci-
Podologo vreme ne sme replicirale no eve jas ke ti repliciram kolateralna shteta sme site nie bez razlika na etnikumite koj zhiveeme vo Makedonija zaradi nekoi konspirativni planovi na nekoi partii koj ne biraat sredstva za da bidat pak vo pozicija.
Vo liderot na DUI beshe pukano od Xhamija od najsvetoto neshto kaj nas Albancite ,Muslimanite beshe pukano od izvesen telohranitel na Vojvodata i ne somneno tajmingot beshe mnogu dobro ke bide guzhva i obezbeduvanjeto ne ke mozhe da reagira soodvetno no vistinata ke izleze utre na videelina.
Inaku Ali ne go sakate pa i jas ne go sakam Gvujo ili Bc toa ne e problem no za da mrzish nekoj treba da go poznavash
Kako i da e Ali Ahmeti ima dadeno naredba na svoite podrzhuvateli da ne ja igrat igrata na nekoi vnuci na Rankovic ili na Miloshevic ili na nekoi sovetnici na Gelik zatoa i sam dade BESA deka nema nikoash da predizvikuva incidenti i da mu se pridruzhi na ova maskarada vo koja za zhal stradat i ke stradat i gragjani na RM pa i evro integraciite na Drzavata
Од кога бе Блади единствениот шумски разбојник кој не пропушташе нит една прилика да се закани со насилство стана толкав голем мирољубец?

Смешно е сега да збориме за некоја идеолошка преобразба на оној кој ги повикуваше албанците на крв. Сега наеднаш тој станал многу совесен граѓанин на Македонија и етички-морален фактор кој сеуште не проговорил официјално ниту еден збор на Македонски јазик.

Лицимерие и ништо повеќе.
А Гаго убаво ти објасни зашто Али е поомразен кај нас Македонците.

Како сакате решавајте си ги проблемите меѓу себе, не очекувај симпатија за ДУИ во никој случај.
Доволно е малку да се заостри состојбата и вие секогаш излагате со вистинското лице.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Redneck
Dali
e napadnat nekoj shtab ili nekoj funkcioner na DPA?
Dali e stradal nekoj gragjanin vo ovoj period od strana na aktivist na DUI?
NE
Da pukal albanec makedonec rom ne e vazhno shto pravi DBK MVR?
Nishto
On nema da se odmazdi na ist nacin toa so sigurno ke se odmazdi vo 1 juli so osvojenite glasovi samo ovoj pat nema da mu pali starata finta na DPA deka se kradelo i deka se falsifikuvalo zashto DBK MVR I ALFA se vo nivni race .
Problemot e shto vo ovie momenti albacite kako nikogash pocnaa da go mrzat Drzavata bidejki gleda deka samata Drzavna administracija e involvirana vo vakvi neredi a toa ne ni nosi dobro da znaesh
Toa se vide od deneshnite burni reakcii od strana na megjunarodnata zaednica
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Те боли вистината... не сум ти јас крив, искочи мале надвор и поразговарај со комшијата, пријателот... некој пат сакам работите да бидат како јас што сакам ама не се.
Koja vistina da me boli be, tvojata vistina ili vistinata na Latas i na makedonskite mediumi? Ako smetas deka od gledanje vesti i dva tri trac muabeti ja znaes podobro od mene albanksata politicka scena si se izlazal. Taci bil , e i sekogas ke ostane glaven vo DPA, toj ja sozdade i formira taa partija i zaedno so nego ke zgasne taa partija. DPA e licna sopstvenost na Taci, bez nego ne moze da postoi. Dzaferi e samo paravan za pokrivanje na vistinskoto lice na Taci i negovata druzina t.e. partija, i toa zasekogas ke ostane, nisto poveke.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Од толку потрошени страни, една реченица паметна не склопив. Дали се читате бе луѓе?
Ај да ви ги скратам маките, дека гледам зајдовте, а и смешни сте за тие што ве гледаат од страна.
Да не се знаело да се направи муабет бре!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom