Обид за атентат врз Ахмети!

  • Креатор на темата Helo
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Idninata na zemjata???????..pa se znae: nevozmosnost da se svika sobranie, mlaka anarhija, vospostavuvanje na nekakva megunarodna prinudna uprava...polna so bugari,srbi,albanci i grci.....pa masaza od nekoi 20-30 god ...pa REFERENDUM za nekvi mali Anschluss-i..........................i............................ tolku..............................
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.420
Поени од реакции
5.717
Se raduvavte deka eve albancite se ubivaat , ali ne bilo bas tolku za raduvanje , ovie slucuvanja ke pridonesat na izvestajot za Makedonija od EU. A i ke potsetam deka ovie istite sto sega pukatkon DUI , eden den ke mozat da pukat i kon policijata , i kon VMRO .....
 
Х

Ханзо

Гостин
:tapp: Дарданчо, што школо имаш завршено ти? Онака само...за информација...
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
ДПА не ја започна војната во 2001 и не пукаше на Македонските бранители и до последно ја смируваше работата тогаш со Брат Љубе.
ДПА не прави глупости за да се оцрнат изборите оти знае дека тоа не е во прилог ни на Македонија ни на Косово ( ако некој не знае само чисто инфрмативно, стабилност = незавсино Косово )
ДПА се впушти во ситни авантури али знаеше до каде може да се иде па макар и на некого да му забодеш нож во грб.
ДПА не собира сомнителни пари од нарко дилери.
ДПА не бара распарчување и федерлизација на Македонија
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ДПА не ја започна војната во 2001 и не пукаше на Македонските бранители и до последно ја смируваше работата тогаш со Брат Љубе.
Tebe gospod neka ti e na pomos.
Za ova TACHI MU se zakanuvase na Ljube so izjavata, AJ BAS DA VIDIME OD KOGA MOBILNI STANALE BOMBI. Oni jadni im frlaat mobiljni na policajcite ovie gi ubivaat. E more Nako, so gavolot li pod raka be ?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Tebe gospod neka ti e na pomos.
E more Nako, so gavolot li pod raka be ?
"Тие што заговараат политичка изолација на терористите, од друга страна веќе практично се во коалиција со терористите кои вршеа етничко чистење и наредуваа убиства на припадниците на македонските безбедносни сили" е одговорот на СДСМ на вчерашната понуда на ВМРО-ДПМНЕ да потпишат спогодба за политичка изолација на Али Ахмети и неговата партија ДУИ.

"Нашиот став е општо познат, за Али Ахмети нема место во новата влада, што ќе ја предводи СДСМ", се вели во соопштението што главната опозициска партија го прати како одговор до ВМРО-ДПМНЕ.

Утрински весник 16 октомври 2006

:toe:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.420
Поени од реакции
5.717
:tapp: Дарданчо, што школо имаш завршено ти? Онака само...за информација...
Dovolno za da ti bidam sef , i za da ne te otpustam od rabota da mi nosis zenski od doma .
Ti preporacuvam da ne provociras mnogu , plus i od tema iskacas.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
"Тие што заговараат политичка изолација на терористите, од друга страна веќе практично се во коалиција со терористите кои вршеа етничко чистење и наредуваа убиства на припадниците на македонските безбедносни сили" е одговорот на СДСМ на вчерашната понуда на ВМРО-ДПМНЕ да потпишат спогодба за политичка изолација на Али Ахмети и неговата партија ДУИ.

"Нашиот став е општо познат, за Али Ахмети нема место во новата влада, што ќе ја предводи СДСМ", се вели во соопштението што главната опозициска партија го прати како одговор до ВМРО-ДПМНЕ.

Утрински весник 16 октомври 2006

:toe:

Ima edna izjava od Juni 2006 (ne mozam sega da ja baram) vo koja Crvenkovki vika deka kje kolaicira so onaa albanska partija koja kje osvoi najgolem broj pratenici.
Jas licno mislam deka nitu toj nitu Gruevski sakaat koalicija so Dui o Dpa koi isto taka ne se nevini od 2001(hint Leka i Krasnici i 12 kidnapirani)
Svati kako sakas, voopsto ne e vo nas prilog da sporime koi albanci se podobri, Za mene se isti.
Veruvaj deka ovie izbori se za koalicija na DPMNE so DUI dokolku pobedi na izborite.
Sega seti se na site slicni presovi na Dpmne od 2002-2006 kako tvojot post pogore.
I daj da vidime kako nie Makedocite da se oparime megu sebe.
Uste ednas kje ti kazam "svati go ova kako sakas"
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Se raduvavte deka eve albancite se ubivaat
Кој се радува?
ali ne bilo bas tolku za raduvanje , ovie slucuvanja ke pridonesat na izvestajot za Makedonija od EU.
За жал така е, но дали си се запрашал кој е крив за тоа?
A i ke potsetam deka ovie istite sto sega pukatkon DUI , eden den ke mozat da pukat i kon policijata , i kon VMRO .....
Во тоа не се сомневам, но што направи ти да не биде така?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ima edna izjava od Juni 2006 (ne mozam sega da ja baram) vo koja Crvenkovki vika deka kje kolaicira so onaa albanska partija koja kje osvoi najgolem broj pratenici.
Jas licno mislam deka nitu toj nitu Gruevski sakaat koalicija so Dui o Dpa koi isto taka ne se nevini od 2001(hint Leka i Krasnici i 12 kidnapirani)
Svati kako sakas, voopsto ne e vo nas prilog da sporime koi albanci se podobri, Za mene se isti.
Veruvaj deka ovie izbori se za koalicija na DPMNE so DUI dokolku pobedi na izborite.
Sega seti se na site slicni presovi na Dpmne od 2002-2006 kako tvojot post pogore.
I daj da vidime kako nie Makedocite da se oparime megu sebe.
Uste ednas kje ti kazam "svati go ova kako sakas"
Поентата ми беше следната, СДСМ за партиските цели го ОДБИ предлогот на ВМРО и го остави во живот Ахмети и ДУИ.
Така беше и 2001 кога ВМРО го повика Македонскиот блок партии да заземат заедничка единствена позиција, на што СДСМ повторно ги изигра и ги остави сами додека Албанците се здружија и го добија производот од неслогата меѓу ВМРО И СДСМ. А зашто?

За да добијат окрвавена власт,и да коалицираат со “терористите“ нели.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Tebe gospod neka ti e na pomos.
Za ova TACHI MU se zakanuvase na Ljube so izjavata, AJ BAS DA VIDIME OD KOGA MOBILNI STANALE BOMBI. Oni jadni im frlaat mobiljni na policajcite ovie gi ubivaat. E more Nako, so gavolot li pod raka be ?
Друже интел, зборам за она време на почетокот од војната кога Братот заедно со луѓето од ДПА идеа по селата и ги смируваа селаните. После широката коалиција се си еба мајката, теротистите станаа борци за права, војната стана конфликт... и тоа е тоа.
Впатем, Тачи не е главен играч во ДПА ( иако го викаат таму шеф ), сепак главните конци сеуште ги влече Џафери, тоа се гледа и во нивната изборна програма и како настапуваат.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Za siptarive ne treba da se sekirame vekje! SAMI KE SE ISPOTEPAAT! XD
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Se raduvavte deka eve albancite se ubivaat , ali ne bilo bas tolku za raduvanje , ovie slucuvanja ke pridonesat na izvestajot za Makedonija od EU. A i ke potsetam deka ovie istite sto sega pukatkon DUI , eden den ke mozat da pukat i kon policijata , i kon VMRO .....
Никој не се радува кога некој се убива, бидејќи во главата на сите им е старата поговорка: Кој на друг му копа гроб, сам паѓа во него. Може постовите им се моментална емоционалан и непромислена реакција на сите ама верувај ми никој не се радува кога почнува да се убива, без разлика за кој станува збор. Имено да се радуваше народот на убивање, ќе имаше смртна казна во државава.
Инаку да ти објаснам зошто генерално на македонците им се создава голема одбивност кон ахмети а помала кон тачи. Едноставно е многу, имено секогаш кога ќе речат политичарите од ДПМНЕ и СДСМ дека треба да се консултира и да се размисли и разработи некој предлог за правата на албанците за да биде во склад со уставот и рамковниот ахмети се заканува со земање пушки и идење во планина односно со уценување по безбедноста на сите, додека тачи тоа не го прави.
И токму поради тоа „ со сила убавина не бидува“ ахмети е многу омразен кај македонците, далеку поомразен отколку тачи иако на сите им е јасно дека тачи и неговите приврзаници или надредени ни од далеку не се цвеќиња за мирисање, на чело со Лека и Агим Красниќи.

Ама како што кажува ахмети дека треба да се почитува изборот на албанците, треба да се праша дали тој го почитува изборот на македонците или како што би кажал режисерот на сега распуштеното собрание Tango takes two
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom