H
Поени од реакции
189

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • П
  Другар иам едно прашање за ФЛ 9ка. Како да направам повеќе степс? Нели основното има 4 стапки, сакам повеќе. Со 4 стапки неможе ништо да се направи...
  Другар, да те прашам нешто...во моментов сум во пред договор со juno download за дистрибуција...мислам дека имаше ти нешто издадено таму [ep] па ме интересира околу договорот, дали го постигна преку нет, зошто мене ми бараат принт верзија со мој потпис да им биде пратена итн...и да, дали може на кредитна да ми стигаат парите од продажба или пак морам посебна девизна сметка да отворам во банка?
  Поздрав
  Its freaking heavy. :) А и батерија цице доста брзо. :) Саат-саат и пол, до два преку сила. :)

  За преку екстерен не сум пробувал, гугли малко, мош ќе најдаш некои туторијали.

  Брзо се инсталире преку цд/двд. За околу пола саат готов беше.
  Ако сеуште нема на МСИ на сајто, драјвери за 7 х64, слегни ги тие за Виста х64 и дај на setup-от, десен клик , properties, compatibility, и штиклири Windows Vista SP2 и Run this program as an administrator. Јас така инсталирах ги тие драјвери шо ги нема специјално за 7 сеуште, се си работе како шо треба.

  By the way, ASUS G71G user here. http://rog.asus.com/product.aspx?pCode=20090526B7B2566631D642D5917D0
  Може може. И подобро ќе оде х64 отколку х86.

  Бај д веј, 9ката е нешто феноменално. Секоја минуутка се повеќе и повеќе се одушевувам. :)

  Looks like its time to start getting a little more serious. :D
  64бит, да скратам, оти ного има за пишуване. ОС и програмите може да користат повеќе од 3,2гб рам, побрзо работат програми што се правани за х64 за разлика од истите тие само х86 (32битни) верзии. Види на гугл, википедиа и слично, има објаснено убаво. Треба да имаш и 64битен процесор за таа работа.

  Каков лаптоп имаш?

  Нема да мора да инсталираш В7 пакк за месец дена, оти тај шо го ти дадех е финалнио, нема да има нова верзија, таа е официјалната шо ќе оде у продажба.

  За ФЛ9, супер е шо има мулти-кор поддршка, саа ќе може на раат да си работам на новио лаптоп, а не дома как на писито шо ми беше, стај 2-3 синта, 3-4 ефекти и цела машина кракире. :)
  На dual boot ли мислаш? Windows 7 со XP...

  http://www.demonoid.com/files/details/2023916/27879714/ - за 32бит верзијата.

  http://www.demonoid.com/files/details/2023790/4646619/ - за 64бит верзијата.

  Активатор имаш: http://www.mediafire.com/?32vuvcuznjz

  За дуал бут туторијали, google them. Лично не сум правел досега дуал бут, да не направаме некоја грешка. :p

  By the way, FL Studio 9ката, работе одлично на Windows 7 x64.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom