Носталгија за играта...

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.629
Поени од реакции
7.947
Ми текна и на Caesar III :vozbud:
Едно лето си го упропастив со играва :facepalm:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.675
Поени од реакции
38.677
Sea Fox (Atari 800 XE)


Игравме ја, брат ми и еден другар. По еден живот секој.
Еднаш ја играв саат и пол и не личеше никако дека ќе го изгубам тој еден живот, па почнаа да ме молат да прекинам и они да играле.
Тоа заврши така што додека сеуште го играв тој еден живот, диктирав договор кој они мораа да го потпишат и у кој официјално ќе стои дека сум универзален господар на играта, на кој со посебни почести ќе треба да му се обраќаат у наредните недела дена (и некои други "ситници"). Све заверено и потпишано од двајцата, па прекинав.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.990
Ми недостига Сепирот со кого се сретнав играјќи ја Final Fantasy, најсекси негативец од игриве шо ги имам мавано.

Noli manere, manere in memoria
Noli manere, manere in memoria
Sexygoth, Sexygoth!:

 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.675
Поени од реакции
38.677
^ Седмицата на PS е последната FF што ја играв (и свртев). Пред тоа, другите на SNES ги имав.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.877
Поени од реакции
4.393
RA 2 - сите експанзии
AOE 2 - сите експанзии (особено сега нови хајпови за реизданието во HD)
WC 2 - сите експанзии
Cossacks - сите експанзии
HOMM 3 - сите експанзии
Stronghold - сите експанзии
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.990
Day of the Tentacle и The Curse of Monkey Island (Monkey Island 3), двете point-and-click авантури од Лукас Артс, со многу мрднат, интелигентен и интересен хумор и прекрасен цртеж:

tentacle.jpg


the-curse-of-monkey-island-windows-front-cover.jpg
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
467
Поени од реакции
2.334
Ова највеќе игравме во "играчница" :)
Age of Empires 1
empires 1997.jpg

Half Life 1 (хеблата беше опасна работа :D)
06_half-life1.jpg

Quake 1
1504447684-1297480121.gif

Sim City 2000 (ова дома си играв :))
games_02-465x348.jpg
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
743
Поени од реакции
599
Една од најаките игри за плејстејш 1, на сите времиња. Толку сум ја сакал играва што неколку пати ја имам вртено, иако нималку не беше лесна.
Сега го гледам ова видео на јутуб и се присетувам на детството.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.250
Поени од реакции
42.022
Една од најаките игри за плејстејш 1, на сите времиња. Толку сум ја сакал играва што неколку пати ја имам вртено, иако нималку не беше лесна.
Сега го гледам ова видео на јутуб и се присетувам на детството.
Број 1. Последниов период многу се заиграв Краш.

Римејкот Nitro Fueled за PS4 е предобар.
Задржан е истиот концепт, гејмплејот. Стази и карактери ги има сите од Team Racing, задржани такви какви што беа. Од Nitro Kart делумно променти (кон подобро, пошто беа крш) и плус нови.

Се надевам дека во скоро време Activision ќе ја пуштат истата и за Windows
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.422
Поени од реакции
2.119
Број 1. Последниов период многу се заиграв Краш.

Римејкот Nitro Fueled за PS4 е предобар.
Задржан е истиот концепт, гејмплејот. Стази и карактери ги има сите од Team Racing, задржани такви какви што беа. Од Nitro Kart делумно променти (кон подобро, пошто беа крш) и плус нови.

Се надевам дека во скоро време Activision ќе ја пуштат истата и за Windows
Ја има преку емулатор али треба јак компј :(


Иначе, да завршам со Метро трилогијава, па почињам со revisit на оваа трилогија :P :
20200415_223704.jpg

Првиот дел ми го стопи лаптопот на времето, му еба мајката, таман коа дојдов до фајнал боссот, среќа под гаранција беше уште
Автоматски споено мислење:

Ај ќе си почекам... :icon_mrgr:
Can it run Crysis Remastered ?
 
Последно уредено:
На врв Bottom