Носталгија за играта...

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.557
Поени од реакции
9.117
Мислам дека сеуште постојат активни сервери за играва. Немам Виндовс машина а баш ми се преигра пак сега кога ја видов сликата.
Играв порано ваков тип на игри уште на времето кога се појави Doom негде 94-та прво на флипери а понатака и останатите верзии. Инаку најомилени флиперски игри ми се сите делови на Double Dragon,Final Fight, Street Fight, Cadilacs & Dinosaurs, Golden Axe и сите типови на Wonder Boy игри.
Или скратено игрите на Mame 32 :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Да ja злоупотребам малку темава. Од носталгија си собрав солидна колекција на Гем Бој игри и конзоли. Кога ќе ми текне како во времето ги шитнав за багатела како дете. Среќа се коска и после три децении сеуште има доволен број на пазар а цените им се скокнати освен ако нaлетате на некој неупатен.

418313858_10229803790313271_4553095397734003467_n.jpg

Среќа со новава технолигија и модерен дисплеј може да се догради сосе нов кејс:

1704917385746.jpeg
 

Attachments

Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.680
Да ja злоупотребам малку темава. Од носталгија си собрав солидна колекција на Гем Бој игри и конзоли. Кога ќе ми текне како во времето ги шитнав за багатела како дете. Среќа се коска и после три децении сеуште има доволен број на пазар а цените им се скокнати освен ако нелетате на некој неупатен.

Прегледај го приврзокот 403369

Среќа со новава технолигија и модерен дисплеј може да се догради сосе нов кејс:

Прегледај го приврзокот 403371
Ептен сакав да имам ГејмБој или ГејмБој Колор како мал, ама премногу скапи беа, + игри да купиш, + требаше да имаш доволна залиха на батерии дека животниот век не им беше ниту еден ден ако играш постојано :)
Сега цената им е уште толку рипната ради ретро колекционериве, штета...

Фар Крај кецот имаше најдобра графика тие години, и ден денес изгледа импресивно, а замисли како било во 2004 да ја играш на највисока резолуција :) Нема кој не ја збореше тие денови кога излезе...


Да не бидам оффтопик, ме фати носталгија за Resident Evil 2, единствената од тие 3-4 што излегоа на PS1 што ја имам свртено. Сум пробал кецот и тројката (Немезис) да ги вртам, ама никоја не ми правеше мерак како двојката.




 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.989
Ептен сакав да имам ГејмБој или ГејмБој Колор како мал, ама премногу скапи беа, + игри да купиш, + требаше да имаш доволна залиха на батерии дека животниот век не им беше ниту еден ден ако играш постојано :)
Сега цената им е уште толку рипната ради ретро колекционериве, штета...



Фар Крај кецот имаше најдобра графика тие години, и ден денес изгледа импресивно, а замисли како било во 2004 да ја играш на највисока резолуција :) Нема кој не ја збореше тие денови кога излезе...


Да не бидам оффтопик, ме фати носталгија за Resident Evil 2, единствената од тие 3-4 што излегоа на PS1 што ја имам свртено. Сум пробал кецот и тројката (Немезис) да ги вртам, ама никоја не ми правеше мерак како двојката.




Имав два Гејм Боја. Со Супер Гејм Бој додаток, да можеш игрите да ги играш на Супер Нинтендо, на телевизор. Е таму беа у боја. Истите игри за обичен Гејм Бој, не игри за Гејм Бој Колор. Имав и Лупа со светло и други ствари.
После купивме и Гејм Бој Колор, па после и Гејм Бој Адванс. Него мајка ми го фрлила. Бил у некоја ќеса и она мислела дека е ѓубре.

А Резидент Ивл ја свртив одма, два пати, па излезе Резидент Ивл 1.5, нешто Дајректорс Кат. Тоа го играв дур не излезе двојката. До Четворка ги играв и ги свртев, после само на 3DS имам играно, дека ручна конзола а 3D. Посебен филинг.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.557
Поени од реакции
9.117
SWAT 4
Screenshot_2024-01-13-13-31-36-62_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

SPLINTER CELL сите делови до 2013-та
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom