Носталгија за играта...

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Baldurs gate 1 i 2

Прегледај го приврзокот 234690
Прегледај го приврзокот 234689

... sе заљубив тогаш.... беше нова година... требаше да се оди во МКЦ.... наместо тоа си ја купив, после година ипол или две пак фатифф женска.... но она не знаеше дека навечер кога не се гледавме ја играфф

Icewind Dale
Прегледај го приврзокот 234691

Сеуште мислам дека фиксна позадина со артистички ритач е подобро орколку чисто 3D.... но можеби сум само застарен модел....

Прегледај го приврзокот 234694
нешто што чекам моментално
линк.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Lord of the rings return of the king, ко дете уше ги немав гледано филмовите ама играва ме направи нерд голем
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Сеуште мислам дека фиксна позадина со артистички ритач е подобро орколку чисто 3D.... но можеби сум само застарен модел....
Kaj BG кецот најмногу ми сметаше тоа дека не ти дозволува да влезеш у мени додека си на pause. Ова 2002ра. Интернетот ограничен. Стискаш икона за да се уклучиш на интернет, ти се појавува некој WARNING, ти вика пази пеер шо праиш, оти тик-так, имаш пакет од 500мб или еден гига, не памтам точно. Ама имаш и cheatbook и тој ти вика дека постоел мод шо може да ја конвертира цела BG1 во енџинот на BG2 и да ја играш со поголема резолуција, да можеш да паузираш и да средиш items сред битка. Одиш на тоа страната, гледаш дека има и dungeon модови, hardcore tactics модови....ги спушташ сите и немаш интернет до први нареден месец.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Kaj BG кецот најмногу ми сметаше тоа дека не ти дозволува да влезеш у мени додека си на pause. Ова 2002ра. Интернетот ограничен. Стискаш икона за да се уклучиш на интернет, ти се појавува некој WARNING, ти вика пази пеер шо праиш, оти тик-так, имаш пакет од 500мб или еден гига, не памтам точно. Ама имаш и cheatbook и тој ти вика дека постоел мод шо може да ја конвертира цела BG1 во енџинот на BG2 и да ја играш со поголема резолуција, да можеш да паузираш и да средиш items сред битка. Одиш на тоа страната, гледаш дека има и dungeon модови, hardcore tactics модови....ги спушташ сите и немаш интернет до први нареден месец.
Дајл ап беше тогаш кај мене, едвај доволен да најдам воктру... пошто искрено не барав риворд систем од завршен левел туку едвај чекав наредниот левел... светот да го истражам.... приказната.... ми беше интерактивен филм на некој начин....а и прекрасна музика и арт...

Се сеќавам Скопјанка имаше еден што реже цедиња... игрици, програми... многу го сакав.... кај на дајл ап ќе симнеш 5 цедиња :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Јас BG никогаш не ја пробав но не целосно по моја вина!
Познајникот од кај што купував игри ми рече „а бе не е ништо посебно таа игра + многу цедиња е, заеби“ а јас дојдов до играта секако со пребарување на Yahoo - best games.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
кај на дајл ап ќе симнеш 5 цедиња :)
Диабло кецот ја играв кај еден поп, пријател на моиве, кога одеа на гости кај него. Сум ги молел да одиме „кај тој попот“ за да ја играм. Инаку распопен е сега, не знам дали оти го фатиле дека игра Диабло или оти се разведе...
Како и да е, на школо едно ми вика абе има и двојка, многу е јака, не е само црквата, четири светови има!! Му викам дај ми ја, не ја давал брат му. Одам ја молам нашата локална режачка и продавачка на бутлег да ми ја најде. Ми ја наоѓа. Ја купувам 400ки, три цедиња, стотче од цеде, ме даночи за услуга. Одвај ја нашла. Дознавам дека немало четири светови, туку пет, ама оваа не ја нашла експанзијата, а ми ја наплатила. Не и реков ништо, оти монопол, знаеш како е, beggars can't be choosers. Jа спуштав експанзијата на торент три месеци. Ги спуштав пачовите четвртиот месец. Скоро пола година за една мочана Диабло 2. :D
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Диабло кецот ја играв кај еден поп, пријател на моиве, кога одеа на гости кај него. Сум ги молел да одиме „кај тој попот“ за да ја играм. Инаку распопен е сега, не знам дали оти го фатиле дека игра Диабло или оти се разведе...
Како и да е, на школо едно ми вика абе има и двојка, многу е јака, не е само црквата, четири светови има!! Му викам дај ми ја, не ја давал брат му. Одам ја молам нашата локална режачка и продавачка на бутлег да ми ја најде. Ми ја наоѓа. Ја купувам 400ки, три цедиња, стотче од цеде, ме даночи за услуга. Одвај ја нашла. Дознавам дека немало четири светови, туку пет, ама оваа не ја нашла експанзијата, а ми ја наплатила. Не и реков ништо, оти монопол, знаеш како е, beggars can't be choosers. Jа спуштав експанзијата на торент три месеци. Ги спуштав пачовите четвртиот месец. Скоро пола година за една мочана Диабло 2. :D
"една мочана Диабло 2?!" Невердлес, Диабло Хелрејзер ја имаш играно? Сикрет кау левел во двојката? Преферирани класи? Има доста време до оваа, али сепак - Diablo 4 is official: everything you need to know about the next Diablo
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
"една мочана Диабло 2?!" Невердлес, Диабло Хелрејзер ја имаш играно? Сикрет кау левел во двојката? Преферирани класи? Има доста време до оваа, али сепак - Diablo 4 is official: everything you need to know about the next Diablo
Хелфајр. Хелрејзер е филм/книга на еден емо батка, кој емо батка има и игра напраено, која игра се вика Undying и е ремек дело. Небитно, да, ја имам малку играно Хелфајр, тиња е.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Оу, да (n) за мене. Тиња е, битно ме сконта шо сакав да пишам. :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.960
Diablo само двојката ја имам играно и нешто малку тројката. Океј беше но не ми остави нешто вау впечаток, веројатно бидејќи ја играв за прв пат кога бев повозрасен па целиот хајп го имам скокнато или па едноставно не ми се допаднала франшизата.

BG никогаш ја немам играно.

Реално се до крај на 2000ти години играв во главно Red Alert 2, Warcraft и некои други стратегиски игри па затоа и имам целосно рипнато некои франшизи или пак доцна сум дошол до нив па немам некое високо мислење за Halo, Zelda, FF итн.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Се сеќавам Скопјанка имаше еден што реже цедиња... игрици, програми... многу го сакав.... кај на дајл ап ќе симнеш 5 цедиња :)
Риверсофт....?

А Диабло 3, криво ми е се уште што ја купив.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Риверсофт....?

А Диабло 3, криво ми е се уште што ја купив.
Не... беше самостоен пират... имаше локалче во зградата веднаш пред скопјанка, да бидам попрецизен.....

Го викав Дилерот ... очигледно таа генерација сме имале слична фигура во животот.... :D

Него ова ми беше заразно многу.... аутизам... си кршев циглички... ама хај тек....

Ricochet-PC-Free-Download.jpg

46246462.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom