Носталгија за играта...

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
1615992686115.png

Ај да видиме кој го има играно ова? :icon_mrgr:

Сега уживаме милијарда технологии плус, но хајпот ни приближно исто.
Само кога ќе се присетам... се мочав в гаќи чекајќи го loading барот да се исполни.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Dragon_Quest_(NA).jpg

Dragon Quest, na NES svoevremeno. Iako nikogas ne uspeav da ja svrtam, zasto me zaebavase savingot ( ne znam tocno kako, ali trebase Nintendoto da se iskluci na poseben nacin za da se zacuva progresot ), i taka mi ostana nedoigrana i pokraj tolku izigrani saati na nea a znam deka stigav do Lord Dragon - dali e ova posledniot ne znam. Ova i mi bese prva igra, posle Super Mario, verojatno ne bas soodvetna za togasna vozrast pretpostavuvam, prvo ili vtoro oddelenie go dobiv Nintendoto. Mi tekna na nea, i bas ke ja simnam i izigram preku emulator.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.590


Twisted Metal четворката, последната добра игра од франшизата...имаше и понатаму други делови ама овие за PS1 останаа култни. Чуството кога со Калипсо им фрлаш нуклеарки на останатите и ги парчосуваш, додека во позадина слушаш метал музика од Роб Зомби, Сајпрес Хил, Сирус :roker: . Имаше еден баг кога ќе земеш да играш со двајца, знаеше играта да крашне, неможеше сонито да постигне од што е фрка гејмплејот :LOL:

The Bedroom имаше hands down најјака песна во играта





Нуклеарката на Калипсо :love:, непрецизна специјалка, али ако те потфати ти цеди пола енергија :tvg:
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
Командос 2. Најтешката стаза беше зоолошката во Белград кога треба да го спасиш командантот Драгиша Скопје :pos::pos::pos: од стрелачки вод.

 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
1667321185025.png

Ми ја угасија, после 12 години :(
Многу часови поминати, премногу.

Ми заеба и многу колоквиуми...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347

Една од првите игри што сум ја имал.



Сеуште една од најдобрите игри што су играл.


edit:

И оваа не смее да се заборави :love:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom