Носталгија за играта...

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.564
Поени од реакции
2.433
VTMB - Една од најдобрите игри во историјата на видео игрите.

Cadillacs and Dinosaurs - Никогаш не сум ја свртел, ко дете ми беше прва работа на памет кога сум мислел на игра со акција.

Tekken 3 - Текен на времето се играше ко сега што се игра Fortnite. 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.252
Поени од реакции
18.887
Ај хелп, играва горе е Midnight Wandereres а има и друго има Three Wonders.
Него, една слична на оваа да речам, сајд скролер, првата-втората стаза беше нешто со хангари па главниот горе се качуваш на небо на авион и беше нешто како некое докторче фрлаше бомби....

@Fredy Guarin не, ама срч на Top Hunter ме однесе до посакуваната :D

Spin Master
1572198266901.png
 
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.990
Planescape: Torment. Особено затоа што врзав неколку денови и ноќи играјќи ја, за на 2/3 да заглавам на крајно ступидно место - зад врата. Па после морав да гледам други како ја финишираат.

Planescape-_Torment.jpg
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.397
Поени од реакции
52.026
Игравме додека не прегрее сонито :D. Нормално како фан на Чикаго, најомразен играч ми беше Чарлс Оукли, човекот ни со забивање неможеше да го погоди кошот, нула од шутер.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
813
Поени од реакции
2.008
Baldurs gate 1 i 2

Baldur's_Gate_box.jpg
co1ndo.jpg

... sе заљубив тогаш.... беше нова година... требаше да се оди во МКЦ.... наместо тоа си ја купив, после година ипол или две пак фатифф женска.... но она не знаеше дека навечер кога не се гледавме ја играфф

Icewind Dale
IWDEE_cover.jpg

Сеуште мислам дека фиксна позадина со артистички ритач е подобро орколку чисто 3D.... но можеби сум само застарен модел....

download.jpeg
 
На врв Bottom